چرا زنان قد بلند بیشتر سکته می کنند؟!
کد خبر: ۲۱۹۴۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2021 August 09    -    ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
با این باور که افراد بلند قد عموما وضعیت تحصیلی خوبی دارند و از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردارند و حتی در دوران جنینی خوب تغذیه شده‌اند، نباید این را نادیده گرفت که قد بلند موجب تغییراتی در ساختار قلب می‌شود که برخی انقباضات دهلیزی را به همراه دارد و در نهایت ناهنجاری‌ها و سکته‌های قلبی را ایجاد می‌کند.

چرا زنان قد بلند بیشتر سکته می کنند؟!

چرا زنان قد بلند بیشتر سکته می کنند؟!تابناک باتو ـ خیلی از خانم‌ها دوست دارند قدی بلند داشته باشند و شاید در زندگیشان پیش آمده که حسرت افرادی را می‌خورند که قدی بلند دارند. چه بسا گاهی جان خود را هم برای رسیدن به این هدف به خطر می‌اندازند. ولی باید بدانید طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات دانشمندان خانم‌های قد بلند بیشتر دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

محققان در آخرین مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که زنان قد بلند بیش از زنانی که کوتاه قد هستند و یا قد متوسطی دارند در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند.

زنان قدبلندتر دهلیز‌های قلب بزرگ‌تری دارند که میزان ضربان قلب اندام را تعیین می‌کند و بزرگ‌تر بودن آن باعث بروز بیماری مرتبط با قلب می‌شود. همچنین وزن بالای ۷۶ کیلوگرم در زنان خطر بیماری‌ها و سکته‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ معتقدند که زنان با حفظ وزن متعادل می‌توانند شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی را در خود کاهش دهند.

پژوهشگران با تحقیقاتی بر روی ۱.۵ میلیون زن که حدود ۳۰ سال زمان برد، در نهایت به این نتیجه رسیدند که زنان قد بلند و چاق سه برابر بیشتر از دیگر زنان در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند؛ زنانی که لزوما خیلی هم اضافه‌وزن ندارند.

محقق و پرفسور دانشگاه گوتنبرگ در سوئد باور دارد، نتیجه تحقیقات کاملا محرز می‌کند که زنان قد بلند بیش از زنان با قد معمولی دچار فیبریلاسیون دهلیزی می‌شوند.

چرا زنان قد بلند بیشتر سکته می کنند؟!

بر اساس آنچه که پژوهش‌های قبلی نشان داده و آنچه محققان دانشگاه سوئد به دست آورده‌اند، در ازای هر ۶/۵ سانتی‌متر افزایش قد، احتمال ابتلا به سرطان ۴ برابر بیشتر می‌شود.

با این باور که افراد بلند قد عموما وضعیت تحصیلی خوبی دارند و از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار هستند و حتی در دوران جنینی خوب تغذیه شده‌اند، نباید این مسئله را نادیده گرفت که قد بلند موجب تغییراتی در ساختار قلب می‌شود که برخی انقباضات دهلیزی را به همراه دارد و در نهایت ناهنجاری‌ها و سکته‌های قلبی را ایجاد می‌کند.

علاوه بر بیماری‌های قلبی، زنان قد بلند بیش از زنان با قد معمولی در معرض سرطان روده بزرگ و پستان قرار دارند.
منبع: دکتر سلام

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۸
0
3
مقاله ای از طرف یک محقق قد کوتاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار