سرگرمی و دانستنی‌ها

Tabnakbato | تابناک باتو

کشفیات جدید از کشتی تایتانیک در اعماق دریا

کشفیات جدید از کشتی تایتانیک در اعماق دریا

آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این وان به دلیل املاح دریا و وجود باکتری‌ها در حال فرسایش و از بین رفتن است. بر طبق برآورد محققان، تمام اجزای تایتانیک باید در کمتر از سی سال کامل از بین برود.
پایتخت شکلات دنیا کجاست؟
پس از پایتخت شکلات دنیا، بزرگترین جشنواره شکلات جهان در آمبریا ایتالیا برگزار می‌شود و از سال ۱۹۹۴ برپا شده است. این جشنواره در ماه اکتبر میزبان بیش از ۵۰۰هزار عاشق نوع از شکلات، کلاس‌های آشپزی، مزه کردن شکلات‌ها، مجسمه‌سازی شکلات و سرگرمی‌های زنده و همچنین مراسم سالانه از شکلات‌ساز‌های برتر تقدیر می‌کنند.
فلسفه دستمال ۱۹ دلاری اپل چیست؟
اپل خود را پیشتاز نوآوری می‌داند و بسیار از هودارانش هم چنین می‌پندازند. واقعا بعضی وقت‌ها هم اپل خلاقیت‌های خوبی به‌روز داده و به صورت دقیق‌تر، در زمان مناسب زیرکانه فناوری‌های موجود را با هم پیوند داده و با یک طراحی خوب، محصولی خلق کرده که به نیاز‌های مردم پاسخ خوبی داده؛ اما اپل در ضمن شهرت بدی برای گران‌فروشی دارد
جکوزی پارتی در قله مون بلان!
مون بلان (به فرانسوی: Mont Blanc) بلندترین کوه از رشته‌کوه‌های آلپ است. مون بلان در مرز کشور‌های فرانسه و ایتالیا جای گرفته و در توده‌کوه مون بلان قرار دارد. بلندترین قله این توده‌کوه ۴۸۰۷ متر ارتفاع دارد. مون بلان عبارتی فرانسوی و به معنای «کوه سپید» است. در ایتالیایی به آن مونته بیانکو می‌گویند و به همان معنی است.
آموزش عکاسی در شب و نکات مهم آن
عکاسی در شب به تنظیمات ویژه‌ای نیاز دارد؛ چراکه وجود منابع نور مصنوعی در شب، چشم‌انداز‌های جذاب‌تری به‌وجود می‌آورد. در بسیاری از آموزش‌های عکاسی، به ساعات طلایی اشاره شده است؛ اما هنگام غروب و پس از آن، چطور باید عکاسی کرد؟ شب، زمان مناسبی برای عکاسی خیابانی است.
قحطی سیب‌زمینی، جزئیات یک فاجعه تاریخی
در قرن نوزدهم ایرلند دولت تابع بریتانیا بود و بنا به خوی استعماری بریتانیا بر همه جوانب زندگی سیاسی و اقتصادی ایرلند حاکم بود و حتی بر زمین‌های زراعی و کشاورزی سلطه داشت. در آن برهه اقلیت پروتستان بر اکثریت کاتولیک حاکم بود و مالیات‌های گزافی از مردم دریافت می‌کردند...
شناسایی شروع زنگ آهن
اگر به جرمی از آهن، به میزان کافی زمان بدهیم، در حضور آب و اکسیژن، به طور کامل به زنگ آهن تبدیل می‌شود. زنگ آهن در سطح خود به صورت پوسته‌پوسته و شکننده ظاهر می‌شود و هیچ حفاظتی را در برابر سطوح زیرین خود در برابر زنگ زدگی ایجاد نمی‌کند که این مورد دقیقا برخلاف تشکیل پتینه بر روی سطوح مس است.
کشف و ضبط موش‌های منجمد، غذای مورد علاقه مافیا
موش‌ خوراکی، غذای لذیذی در روم باستان بوده است. این جانوران قبل از آن که خورده شوند، در قفس‌ها نگهداری می‌شدند تا پروار شده، سپس پوستشان کنده شده و با ترکیب گوشت خوک ریزشده، مغز کاج پودر شده و سیر پر شده و در مرحله آخر پخته می‌شدند. هنوز چنین غذایی در کرواسی و اسلوونی خورده می‌شود.
قاتلی با یک حافظه استثنایی!
سموئل در بازحویی‌های خود گفت: من آن دختر را خیلی دوست داشتم. اسمش را یادم رفته، ولی گمان کنم کان روث بود. درشت اندام بود و پوست روشن و دندان‌های درشتی داشت و بین دو دندان جلوییش فاصله‌ای بود. موهایش هم کوتاه بود.
آموزش حل مشکل آپلود نشدن ویدیو در اینستاگرام
چند ماهی است که مشکل عجیبی در رابطه با آپلود ویدیو‌ها گریبان‌گیر برخی پیج‌های اینستاگرامی ایرانی و خارجی شده است. این مشکل که باعث آپلود نشدن ویدیو‌ها خواهد شد، به این شکل است که بعضی وقت‌ها بعد از انتخاب ویدیوی مورد نظر و لمس گزینه‌ی Share، ویدیو عملیات بارگذاری را شروع می‌کند.
کشف شمشیر ۹۰۰ ساله جنگ‌‌های صلیبی در سواحل فلسطین
شمشیر سنگین است، به دلیل سنگ‌هایی که به آن چسبانده شده‌اند، همچنین به دلیل این که شمشیر آهنی است و بسیار بزرگ است. این نشان می‌دهد مردی که این شمشیر را در دست داشته و با آن جنگیده، بسیار قوی بوده است.
برگزاری اولین جام جهانی بادکنک در اسپانیا
ما در این مورد که آیا بادکنک به زمین برخورد کرده یا نه با هم بحث می‌کردیم، بنابراین به صورت اسلوموشن، شروع به فیلمبرداری کردیم و بعد به این نتیجه رسیدیم که این ویدیوها را در تیک تاک منتشر کنیم. صبح روز بعدی که این ویدیوها منتشر شد، یک میلیون لایک خورده بودند. بعد از این بود که تصمیم گرفتیم بیشتر و بیشتر بازی کنیم.
حرکت گیج‌کننده یک مرد در ماشین نامرئی!
ویدئو‌های یک مرد جوان در شبکه اجتماعی تیک تاک بحث برانگیز و گیج کننده شده است. این فرد مانند یک فرد عادی روی زمین در خانه می‌نشیند، اما ناگهان بدون حرکت دادن قسمتی از بدن به یک طرف حرکت می‌کند. به نظر می‌رسد که او سوار یک ماشین نامرئی است و رانندگی می‌کند!
اعتیاد عجیب یک زن!
لویز اوین زمانی که نوجوان بود و تنها ۱۴ سال داشت به خوردن اسفنج روی آورد. او در هفته یک اسفنج می خورد و آن را در کشوی اتاق در طول یک هفته پنهان می کرد.
ماجرای جالب دستمزد جادوگر رسمی نیوزیلند
او در دوران خشکسالی در نیوزیلند و استرالیا رقص باران اجرا کرد و در سال ۲۰۰۹ در فهرست افرادی بود که در مراسم بزرگداشت تولد ملکه بریتانیا درجه افتخار می‌گیرد. او همچنین در اعتراضات علیه تخریب یک ساختمان تاریخی در پی زلزله سال ۲۰۱۱ کانتربری در شهر کرایست چرچ، نقش موثری داشت.
فیزیکدانان رکورد سردترین درجه حرارت آزمایشگاهی را شکستند
دانشمندان به تازگی رکورد دستیابی به سردترین دما را شکستند: آن‌ها انداختن گاز تحت تاثیر میدان مغناطیسی از ارتفاع ۱۲۰ متری، به دمای ۳۸ تریلیونم درجه بالاتر از صفر مطلق یعنی -۲۷۳.۱۵ درجه سانتیگراد رسیدند. تیم محققان آلمانی در حال بررسی ویژگی‌های کوانتومی حالت ماده به اصطلاح حالت پنجم ماده یا چگالش بوز–اینشتین (BEC)، بودند...
خبرهای تازه