تابناک باتو | مجله اینترنتی

Tabnakbato | تابناک باتو

سرگرمی و دانستنی ها
عطرسازانی که هیچ بویی را حس نمی‌کنند

عطرسازانی که هیچ بویی را حس نمی‌کنند

با ورود هوش مصنوعی به صنعت عطر و افزایش تعداد شرکت‌هایی که برای تولید سریع و بیشتر عطر‌های کم‌نظیر و پرفروش از این فناوری کمک می‌گیرند، این سوال هر چه بیشتر مطرح شده که آیا برای ساختن رایحه‌ای خوشبو به انسان نیازی هست؟ شرکت عطرسازی ژیوادان در سوئیس سال پیش برای کمک به عطرسازان، هوش مصنوعی عطرسازی به نام "کارتو" را معرفی کرد.
آرشیو
سبک زندگی
چرا خودکشی آخرین راه‌حل بی‌بازگشت برخی‌ می‌شود؟

چرا خودکشی آخرین راه‌حل بی‌بازگشت برخی‌ می‌شود؟

نزدیک به چهل سال است که من با صدها تن از افرادی که تمایل به خودکشی داشته‌اند گفتگو کرده‌ام یا به درمان آنها پرداخته، یا درباره آنها بررسی کرده‌ام. برخی از آنان تنها به فکر خودکشی افتاده‌اند، بعضی دیگر سعی کرده‌اند خودکشی کنند، و برخی خودکشی کرده‌اند و اطلاعات قابل توجهی از خود به جای گذاشته‌اند.
آرشیو
چهره ها
افتادن نقاب از چهره واقعی مجری معروف

افتادن نقاب از چهره واقعی مجری معروف

او می‌گوید به آنچه اتفاق افتاده اکتفا می‌کند و بهتر است از این برنامه خارج شود و از کارکنان این برنامه که شایعات منتشر شده را تأیید کرده و او را به بدرفتاری متهم کرده‌اند عذرخواهی کرد و گفت که در درجه اول خود او مقصر است و عذرخواهی می‌کند. آلن یک پیام عذرخواهی نوشت و گفت: خوشحالم که این حادثه توجه من را به مسائل مهم جلب کرده است و برادران وارنر و من برای حل مشکلات اقداماتی را انجام خواهیم داد. پس از انجام این تحقیقات داخلی، ناامید شده‌ام و به همین دلیل متاسفم.
آرشیو
سلامت و بهداشت
چند راهکار برای باربی شدن در ۴۰سالگی!

چند راهکار برای باربی شدن در ۴۰سالگی!

چهل سالگی برای بسیاری از زنان یک نقطه عطف بزرگی محسوب می‌شود. زنانی که به دهه ۴۰ سالگی می‌رسند به موفقیت‌هایی در زمینه شغلی و خانوادگی خود رسیده‌اند، اما ممکن است در تلاش برای کاهش وزن ناکام مانده باشند. در حقیقت زنان در دهه ۴۰ سالگی ممکن است بیش از هر زمان دیگری برای کاهش وزن خود تلاش کنند.
آرشیو
مد و زیبایی
کت های سفارشی و زیبای دختر کیم کارداشیان

کت های سفارشی و زیبای دختر کیم کارداشیان

کیم کارداشیان نیز برای دخترش نورث وست نیز سنگ تمام می‌گذارد و برایش لباس‌های شیک و خاص برند‌های معروف را تهیه می‌کند لباس‌ها و کت‌های دختر کیم و کاینه از برند Balmain بوده و سفارشی دوخته شده اند. نورث وست، دختر کوچولوی کیم کارداشیان و همسرش کانیه وست شاید تنها دو سال داشته باشد، ولی از الان مجموعه لباس‌هایی را دارد که شاید بیشتر دختران تنها در رویای آن به سر ببرند.
آرشیو
آشپزی
طرز تهیه پنیر در خانه؛ از نتیجه کار حتما لذت می‌برید

طرز تهیه پنیر در خانه؛ از نتیجه کار حتما لذت می‌برید

هرچند ما هر موقع که اراده کنیم انواع و اقسام پنیر‌ها را می‌توانیم تهیه کنیم و از طعم‌های متفاوت آن در برند‌های مختلف لذت ببریم، اما گاهی اوقات هم دوست داریم در خانه دست به کار شویم و یک چیزی خلق کنیم. پنیر یکی از این مواد غذایی است که می‌توانیم در خانه درست کنیم و از مراحل آن و نتیجه پایان کار لذت ببریم.
آرشیو
چیدمان و هنر
میزهایی که طبیعت را میهمان شما می‌کنند

میزهایی که طبیعت را میهمان شما می‌کنند

اما اگر دوستدار طبیعت هستید، می‌توانید با ترفندهایی، طبیعت را میهمان خانه‌ی خود کنید. یکی از این ترفندها، استفاده از گیاهانی است که به آب کمتری نیاز دارند. شما می‌توانید در بخش‌هایی از میز ناهارخوری یا میزهای اتاق نشیمن، از این گیاهان استفاده کرده و فضایی دلنشین را به وجود آورید. در ادامه، تصاویری از این سبک ایده‌ها، برای شما قرار داده‌ایم.
آرشیو
خبرهای تازه
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر
bato-adv