خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

نشانه‌هایی که یک زن از شما سوء استفاده عاطفی می‌کند

نشانه‌هایی که یک زن از شما سوء استفاده عاطفی می‌کند

اگر احساس می‌کنید که رابطه عاشقانه‌تان خیلی سریع پیش می‌رود یا آنقدر رابطه خوبی دارید که باورکردنی نیست، ممکن است با یک فرد خودشیفته سر و کار داشته باشید. ۹ نشانه وجود دارند که نشان می‌دهند یک فرد خودشیفته شما را تحت «بمباران عشقی» قرار داده که نوعی فریبکاری عاطفی است.
آیا شما هم مورد سوءاستفادهٔ عاطفی قرار گرفته‌اید؟
سوءاستفادهٔ عاطفی می‌تواند بسیار مخرب باشد، و شانس ابتلا به افسردگی و اضطراب را در فرد گاهی تا چندین دهه پس از اتفاق افزایش دهد. به طور کلی، سوء استفاده عاطفی شامل کنترل فردی بر فرد دیگر با تضعیف احساس عزت نفس و عاملیت شخصی است. اما تشخیص رفتارهای سوءاستفاده‌گرانه می‌تواند به دلیل نامحسوس بودن هم درون و هم بیرون رابطهٔ سوءاستفاده‌گرایانه، دشوار باشد.
چرا نوشابه بازکردن برای خود بد نیست
آیا خودشیفتگی سالم وجود دارد؟ چرا کارشناسان می‌گویند این اختلال شخصیت دارای نکات مثبتی است؟
زمانی که درباره افراد خودشیفته صحبت می‌شود، ذهنمان به سمت افراد خودمحور و وحشتناکی می‌رود که از احساس همدلی با دیگران بویی نبرده‌اند. با‌این‌وجود، خودشیفتگی چیزی بیش از یک ویژگی شخصیتی غیرقابل‌تحمل است و در برخی موارد می‌تواند فوایدی نیز به همراه داشته باشد.
چگونه فرهنگ سخت کوشی را کاهش و شادی را افزایش دهیم؟
فرهنگ سخت‌کوشی می‌تواند به سلامتی شما آسیب برساند و از رضایت شما بکاهد. با این حال، روش‌های عملی برای کاهش سخت‌کوشی و افزایش شادی در کار و زندگی وجود دارد. خبر خوب این است که فرهنگ سخت‌کوشی منسوخ شده و رفاه و رضایت شغلی جایگزین آن شده‌اند. اما ممکن است همچنان در شغل پراسترسی باشید که احساس کنید باید سخت کار کنید و پیشرفت کنید. احتمالا همیشه احساس کمبود وقت و عجله دارید.
خدا هیچ فرزندی رو شرمندهٔ پدر و مادرش نکنه!
دستگاه تولید شرمندگی
شنیده و گفته‌ایم «خدا هیچ پدری را شرمندهٔ زن و فرزند نکنه» ولی در این نوشته به این امر پرداخته‌ام که «خدا هیچ فرزندی رو شرمنده پدر و مادرش نکنه» چون این روزها فرزندان هم شرمنده والدین خود هستند. قصد ندارم این نوشته را با مثال یا جمله‌ای عاطفی آغاز کنم ولی فکر می‌کنم که بیان آن در حال حاضر بخشی از واقعیت زندگی در ایران امروز است.
کراش و کراش داشتن یعنی چی؟
کراش، کراش داشتن، کراش زدن و... از جمله اصطلاحاتی است که این روز‌ها در فضای مجازی و از زبان جوانان و نوجوانان می‌شنویم تا جایی که امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون نیز این کلمه را در آیین اکران سریال یاغی به کار برد و پارسا پیروز فر بازیگر خوش‌سیمای این مجموعه را کراش العالمین نامید.
آیا انسان واقعا «اختیار» دارد؟
در فلسفۀ اسپینوزا فقط و فقط یک موجود هست که واقعا دارای اختیار و آزادی است و آن هم خداوند است. اما انسان‌ها چه؟ اختیار و آزادی آن‌ها در این است که بپذیرند مختار نیستند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به بحث جالب توجه اسپینوزا دربارۀ مفهوم ازادی. باروخ اسپینوزای فیلسوف، مفهومی قابل‌تامل از آزادی و اختیار را ارائه کرده که فهم شهودی ما از این موضوع را به چالش می‌کشد.
چند ترفند تربیتی کاربردی برای جلوگیری از لجبازی کودک
بچه ها به دلایل مختلفی بدرفتاری می کنند، اما شایع ترین دلیل آن بی حوصلگی و کسل شدن است. آن ها متوجه می شوند که رفتارشان تأثیرگذار است، بخصوص اگر بتوانند با استفاده از آن به چیزی که می خواهند برسند. گاهی هم میل به قدرت داشتن، دلیل بدرفتاری های آن ها است، چرا که این روشی است برای کودک تا بتواند تلاش کند و قدرت کنترل خود را اثبات کند.
نوشتن مشق‌های فرزندان‌ کمک پُرآسیب والدین
یکی از چالش‌های والدین با دانش‌آموزان این است که فرزندان‌شان برای نوشتن مشق‌ها و تکالیف، سر ناسازگاری دارند. پربازدید شدن ویدئویی از ترفندهای یک مادر برای نوشتن تکالیف فرزندش با دست‌خط شبیه بچه‌ها بهانه‌ای شد تا از اماواگرهای همراهی والدین در این زمینه بگوییم. با ما همراه شوید.
چه کسی به دختران اعتماد به نفس می‌دهد؟
بخش زیادی از اعتماد به نفس دختران در بزرگسالی از پدرهای‌شان دریافت شده است. به این معنا که اگر توانایی و استعداد دختران در سنین کودکی از سوی پدران‌شان مورد تأیید قرار گیرد، در دوران بزرگسالی اعتماد به نفس بالایی دارند. اما چگونه؟ این گزارش را بابا‌های دختردار بخوانند.
سندرم دختر ارشد خانواده چیست؟
بنابر بررسی‌های روانشناسی، بزرگترین فرزند دختر در خانواده رفتار و منشی بسیار متفاوت از فرزندان بعد از خودش دارد. در این بررسی‌ها مشخص شده که بزرگترین دختر خانواده از همان اوایل زندگی، چگونگی مراقبت از کودکان را می‌آموزد. بدین معناکه در مراقبت از فرزندان پس از خود احساس مسئولیت بالایی دارند. این فرزندان معمولا الگوی فرزندان کوچکتر می‌شوند.
نامزدی با آشنایی چه تفاوتی دارد؟
نامزدی و آشنایی دو مرحله‌ی متمایز در یک رابطه‌ی عاشقانه هستند که هر کدام تعهدات، انتظارات و رسم و رسومات خاص خود را دارند. در حالی که این دو مرحله ممکن است به نظر مشابه برسند، درک تفاوت‌های ظریف بین آن‌ها برای هر کسی که به دنبال یک رابطه‌ی جدی است، مهم است.
چرا بعضی وقت‌ها «زمان» زود می‌گذرد؟
محققان در یک مطالعۀ تازه، ارتباط میان نوع تصاویری را که افراد مشاهده می‌کنند با ادراکی که از گذر زمان دارند مرتبط کرده و به نتایج جالبی رسیده‌اند. یک مطالعه‌ی جدید به این نتیجه رسیده است که تصاویر بیادماندنی و منظم کاری می‌کنند که لحظات طولانی‌تر به نظر برسند؛ بر این اساس نحوه پردازش ما از زمان با چیز‌هایی که می‌بینیم ارتباط دارد.
«اینفلوئنسر‌های نوجوان» چگونه بر کودکان تاثیر روانی می‌گذارند؟
درگذشته وقتی از کودکان می‌پرسیدیم وقتی بزرگ شدی می‌خواهی چه کاره شوی، بسیاری می‌گفتند: پزشک، معلم و ...؛ امروز وقتی از کودکان همین سوال را می‌پرسیم، بسیاری پاسخ می‌دهند: " اینفلوئنسر". اما چرا؟ اینفلوئنسر‌ها زیبا، شیک و به روزند؛ به نظر خیلی ثروتمند می‌رسند و در مورد همه چیز اظهار فضل می‌کنند.
چطور یک پسر را عاشق خود کنیم؟
روش‌های مختلفی برای جذب کردن پسر‌ها وجود دارد و ما در این مقاله می‌خواهیم درباره روش‌های درست و اشتباه جذب کردن پسران صحبت کنیم. اگر برای تسخیر قلب پسر‌ها از راه درست وارد شوید، احتمالش زیاد است که با بازی کردن نقش دختر رویاهایش و نشان دادن تمام خصوصیاتی که او در یک دختر تحسین می‌کند، در نهایت موفق شوید.
روش گرفتن مچ زن خیانکار
بطور معمول، مواجهه با یک فرد خیانت‌کار می‌تواند پر از احساساتی نظیر خشم، ناراحتی و نارضایتی باشد. این احساسات طبیعی هستند و مهم است که به آن‌ها اجازه دهید بروز کنند، اما در عین حال، مهارت‌های مدیریت احساسات نیز مهم است تا بتوانید بهترین تصمیمات را بگیرید. در ادامه، تکنیک‌هایی که به شما کمک می‌کنند احساسات خود را مدیریت کنید...
خبرهای تازه