خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

روش‌های کنترل خشم و عصبانیت با ورزش

روش‌های کنترل خشم و عصبانیت با ورزش

هیچ یک از ما نمی‌تواند ادعا کند که تا به حال عصبانی نشده است. احساس خشم و عصبانیت مانند هر احساس دیگری طبیعی است، ولی هنگامی که کنترل آن از دست برود، می‎‏تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ مشکلاتی در محل کار، ارتباطات فردی و زندگی. ولی راهکار آن چیست؟ با ما همراه باشید.
پژوهش تکان‌دهنده درباره رابطه بین ثروت و طول عمر
محققان دانشگاه نورث وسترن می‌گویند به ازای هر ۵۰ هزار دلار پس انداز، خطر مرگ یک فرد در ۲۴ سال ۵ درصد کاهش می‌یابد.
آیا می‌دانید که «تنهایی»، هفت نوع مختلف دارد؟
مدتهاست که روی خود بیماری کرونا تمرکز کرده‌ایم، اما کمتر کسی است که حواسش به جنبه‌های روانی آن باشد. اهمیت انزوا و تنهایی را وقتی متوجه می‌شوید که بدانید دانشمندان متوجه شده‌اند، ایزوله شدن از جامعه به اندازه کشیدن ۱۵ سیگار در روز، زیان‌آور است. اما برای مقابله با هر چیزی نخست باید ماهیت آن چیز را کاملا بشناسیم.
علت بی ادب بودن همسر چیست؟
همه انسان‌های در زمان‌های خاص خشم را تجربه میکنند که کاملا طبیعی است به خصوص اگر زمان زیادی از ازدواج دو نفر گذشته باشد احتمال این که رفتارشان باعث خشم یکدیگر شود بیشتر خواهد شد. ولی گاهی افراد به دنبال خشم، رفتاری مخرب، پرخاشگرانه همراه با بی ادبی و توهین از خود بروز میدهند که برای فضای خانواده مضر است.
چرا مقایسه خودمان با دیگران همیشه هم بد نیست؟
خیلی‌ها می‌گویند مقایسه کردن خودمان با دیگران به ما لطمه می‌زند و در مجموع کار درستی نیست. با این حال، آن‌ها هرگز سعی نکرده اند از زاویه‌ی دیگری به این موضوع نگاه کنند. شما می‌توانید خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید و در عین حال، فردیت خود را حفظ کنید....
مشاغل موفقی که در دوران همه‌گیری زاده شدند
بریتنی خود دربارهٔ رویکردش به تولید لباس می‌گوید: «واقعا می‌خواستم بر عنصر پایایی تمرکز کنم، چون در این سالها کُمُدمان پر شده از لباس‌هایی که زود از مد می‌افتد. محصولی می‌خواستم که به‌شیوه‌ای پایا و اخلاق‌مدار تولید بشود و همیشه ماندگار باشد.»در دوران همه‌گیری، برخی مشاغل به خاطر نیاز به‌ وجود آمده‌اند.
میزان نسبی تفاهم و سازش بین زوجین با پرسشنامه طلاق
پرسشنامه طلاق معمولا زمانی پر میشود که زوجین میخواهند میزان نسبی تفاهم و سازش بینشان را بررسی کنند و بتوانند متوجه شوند مشکل اصلی رابطه شان کجاست یا زمانی که برای طلاق به مشاور یا وکیل مراجعه میکنند از این پرسشنامه‌ها برای روشن شدن روال آینده پرونده طلاق کمک میگیرند.
اول صبح قورباغه زنده را بخورید
گاهی اوقات، احساس می‌شود که هرگز وقت کافی برای انجام همه کار‌هایی که می‌خواهید انجام دهید وجود ندارد - دویدن، تماس با دوستی که شش ماه با او صحبت نکرده‌اید، اقدام برای یک کار جدید، اتمام گزارشی که به رئیس خود بدهکار می‌باشید، یا ارسال کارت برای پسرعموی خود که تازه نامزد شده است.
خصوصیات دخترانی که نباید با آنها ازدواج کرد!
هماهنگی اخلاقی مهم‌ترین عامل موفقیت در ازدواج است، برخی خصوصیات دختران باعث میشود که نتوانید به هدفتان از ازدواج و رویایی که در سر دارید برسید، برخی دختران اخلاق ناسازگاری دارند و برخی دیگر ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی داشته باشند. مهم‌ترین عامل موفقیت در ازدواج بعد از اخلاق خوب خود شما، انتخاب صحیح همسر است.
آیا همه ما در ژرفای افکارمان، رگه‌هایی از نژادپرستی داریم؟
یکی این رمان‌نویس‌های بزرگ فئودور داستایوفسکی است. او در رمانی با عنوان یادداشت‌های زیرزمین که به فارسی هم برگردان شده است، جملات درخشانی دارد: هر انسانی، خاطراتی دارد که فقط به دوستانش می‌توان بگوید. خاطرات دیگری هم وجود دارند حتی نمی‌تواند در نزد دوستانش آشکار کند.
چگونه با تمرین‌های تنفسی استرس از شما دور می‌شود؟
تا وقتی استرس نداشته باشیم و همه چیز زندگی خوب باشد، شنیدن در مورد اینکه بعضی‌ها به یوگا و تن‌آرامی و یا شیوه‌های نفس کشیدن خاصی برای آرام شدن نیاز دارند، به نظر خیلی تصنعی می‌آید. اما وقتی واقعا دچار استرس‌های به زوال برنده روان و فرساینده تن شویم، می‌فهمیم استفاده از این شیوه‌ها تا چه حد می‌تواند کارا باشد.
این ویدئو بسیار تحسین شده؛ اما ...
درد از اینجا آغاز شد که ما همیشه در دیدنِ «اکستریم» ها، به وجد می‌آییم. حکایتِ همان گزارشِ بازدید آقای حدادعادل از مدرسه ابتدایی ژاپنی (که در کتاب‌های دورۀ دبیرستانِ ما چاپ شده بود) و حکایت همان دو/سه مقاله بالا که در سال‌های نخست تحصیل در ژاپن، به «تحسین» از سیستم آموزشی آنجا پرداخته بود.
زبان بدن؛ ۵ حالتی که موجب بدگمانی می‌شود
یادگیری شناخت زبان بدن و رمزگشایی معنای آن‌ها ارزش دارد. همچنین مهم است که ما بتوانیم زبان بدن خودمان را به‌گونه‌ای صیقل دهیم تا در مواقع لزوم بتواند به نفع ما بازی کنند. برای دستیابی به این هدف، در این درس ۵ حالت بیانی بدن را بررسی می‌کنیم که به اعتماد طرف مقابل ما لطمه می‌زنند، اما می‌توان آن‌ها را دوباره از نو خلق کرد.
فراری دادن مغزها!
حال تصور کنید که این همه هزینه و تبلیغ و نهایت فرزندآوری با این هزینه های سنگین صورت پذیرد و نهایت به وقت جایگزینی ‌جمعیت فرد نخبه و میوه رسیده را دو دستی از کف داده و در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم. آیا کمکی بالاتر از این به دشمن می توان داشت که ما در این سال ها به کشورهای غربی انجام دادیم؟
چرا بعضی زن‌ها فقط پسرزا یا دخترزا هستند؟
هرچند بعضی معتقدند جنسیت بچه به مادر که آن را باردار می‌شود بستگی دارد، حقیقت آن است که تعیین این مسأله در دستان پدر است. از آنجایی که اسپرم حاوی کروموزوم‌های هر دو جنس است، برخی اسپرماتوزوآ‌ها حامل کروموزوم X برای دختر‌ها و بعضی هم حامل کروموزوم Y برای پسر‌ها هستند.
دلیل علمی ناز کردن زنان
نویسنده این مقاله تحقیقی دکتر پیتر جانسون، دستیار پروفسور دانشکده روانشناسی دانشگاه استرالیایی Western Sydney می گوید: «چون ارزش بیولوژیک زنان در مرحله جفت یابی بیشتر از مردان است، زنان بیشتر از مردان از شیوه ناز کردن برای تشخیص جفت مناسب استفاده می کنند.»
خبرهای تازه