خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

علائم، دلایل و درمان اختلال فتیش

علائم، دلایل و درمان اختلال فتیش

در بعضی فوت فتیش‌ها دیده شده است که با از دست دادن یکی از عزیزان چه به علت مرگ چه به علت دوری با یک یا چند وسیله شخص آغاز به لذت جویی می‌کند تا غم از دست دادن وی را از یاد ببرد. در فوت فتیش‌ها این وسایل مربوط به پای فرد مورد نظر یا عکس از پای او است. آن‌ها دوست دارند پائین‌تر از پارتنرشان باشند و پائین‌تر از آن‌ها قرار بگیرند.
اختلاف با همسر در مورد حجاب
بسیاری از زوج‌ها در خصوص مسأله‌ی حجاب با یکدیگر تفاوت نظر دارند و این اختلافات گاهی حتی میتواند بیش از اندازه بر زندگی زناشویی تأثیر بگذارد و منجر به جدایی شود. این اختلافات در اکثر موارد زمانی پیش می‌آید که شوهر تمایل دارد همسرش لباس‌های بسته تری پوشیده و کمتر اندام خود را به نمایش بگذارد.
طلاق که تصویری از سقوط آدما نیست
زنان مطلقه در پی دریافت برچسب‌هایی از جمله مرد دزد و بی بند و بار و بی سرپرست و ... متحمل طرد اجتماعی می‌شوند. سایر زنان و دوستان آن‌ها که در گذشته روابط صمیمانه‌ای با این زنان داشته اند به دلیل ترس و احساس خطر از گمراه شدن مردانشان روابط خود را با آنان کاهش داده و همچنین این رانده شدن از سوی مادرانی که پسر مجرد دارند نیز بسیار دیده می‌شود.
زندگی ما عملا چقدر رنگی است؟!
مطلب جالبی که امروز دیدم، سیر تحول مدادشمعی‌های این شرکت بود، در سال ۱۹۰۳، این شرکت جعبه‌های مدادشمعی ۸ تایی روانه بازار می‌کرد، سال ۱۹۰۵، تعداد رنگ‌ها به ۳۰ رسید، سال ۱۹۵۸ رنگ‌ها به ۶۴ افزایش پیدا کرده بود، در سال ۱۹۷۲ با افزوده شدن رنگ فلورسنت، تعداد رنگ‌ها به ۷۲ رسید.
کشورهایی که نابرابری دختران در آنجا بیداد می کند!
در سنگال و زامبیا، از هر ۸ دختربچه، دست‌کم ۱ دختر مورد آزار جنسی قرار گرفته و و در اکثر موارد این آزار در مدرسه و از سوی معلم یا یکی از مسئولان مدرسه رخ داده است. دختران در کشورهای آفریقا، ۳ برابر پسربچه‌ها ناچار به کار سنگین خانگی‌اند و اغلب از ۱۰ سالگی به کار سنگین خانگی گرفته می‌شوند.
۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تأسف‌بار اینکه برخی زنان و جوانان هم در سازمان‌یافتن و توجیه خشونت بر زنان نقشی فعال داشته‌اند و البته خود قربانیان خشن و بازتولیدکننده چرخه خشونت جنسیتی به شمار می‌روند. این مساله‌ای جهانی است، ولی باید در این روز بخصوص پرسید چه کار‌هایی برای ازمیان‌برداشتن خشونت جنسیتی از روابط کاری، شخصی و گروهی ما انجام شده؟
گَرد مرگ در شهر؛ کوچه‌ها تاریکن، دکونا بسته‌س
اولین شب ممنوعه تهران را خیلی‌ها با تصویر ۴ دهه قبل در ذهنشان بازسازی کرده بودند؛ با خیابان‌های تاریک و ترسیده و ماموران ایستاده در کوچه‌ها. شاید هم با تصویر آشنای ایست و بازرسی‌های خیابان به خیابان دهه ۶۰. ۴۰ سال بعد از آخرین وضعیت منع تردد در تهران، در یکی از سردترین روز‌های سال ۹۹ تهران شبی را گذراند که شبیه هیچ یک از شب‌هایش نبود.
شگفتناکی زندگی در تناقض میان رنج و خوشبختی
لحظه‌های مولد، لحظه‌های مصرفی
برای من شگفتناکی زندگی در «تناقض میان رنج و خوشبختی» است. بودن و شدن آدمی از درون تجربه‌های سخت و دردناک بیرون می‌آید. وقتی به زندگی ام نگاه می‌کنم، می‌بینم تقریبا همه بودن‌ها و شدن هایم حاصل درگیری‌ها و لحظه‌های دشوار زندگی هستند و لحظه‌های هیجانی و لذت بخش، هرچند لازمه زندگی اند، «لحظه‌های مصرفی» اند؛ چیزی شبیه کالای مصرفی.
عادت می‌کنیم، حتی به مرگ قابل پیشگیری
پزشکی نشان داد مرگ قابل پیشگیری است و از این رو شاخص امید به زندگی به ادبیات سلامت افزوده شد و اکنون متوسط سال‌هایی که بشر می‌تواند عمر کند، بیش از پیشینیان اوست. با وقوع همه‌گیری کرونا و مرگ‌بار بودنش، وحشت عمومی از بیماری، جهان را فراگرفت و سایه مرگ بر فراز زمین، جان‌های بسیاری را به یغما برد.
نشانه‌هایی که می‌گویند تیم‌های دورکار در برقراری ارتباط ناموفق‌اند
یکی از عمده مشکلاتی که در بین تیم‌هایی که به صورت دورکار با هم در ارتباط هستند وجود دارد، این است که در اکثر مواقع بعضی از افراد متکلمه وحده شده و این امر باعث عدم راحتی دیگر افراد در صحبت کردن و بیان نظراتشان می‌گردد. هر چند این یک مشکل طبیعی در اینگونه مکالمات می‌باشد، اما چالشی است که کارمندان دورکار روزانه با آن روبه رو می‌شوند.
تنهایی، بزرگ‌ترین خطر مردانگی
آدم‌های متاهل به ‌واقع کمتر تنهایند و کمتر احساس تنهایی می‌کنند، ولی کماکان شمار افراد متاهلی که احساس تنهایی عمیق می‌کنند، چشم‌گیر و فراوان است. کسیوپو می‌گوید تقریبا همه‌ی باور و برداشت ما از تنهایی غلط است. فکر می‌کنیم آدمی که تنها زندگی می‌کند و زیاد اهل معاشرت نیست، لزوما تنهاست که از بیخ غلط است.
توصیه هایی برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
این روزها را شاید هرگز از یاد نبریم. روزهایی پر از استرس و خبرهای افزایش تعداد مبتلاها و فوتی‌ها... برای بعضی‌ها هم از دست دادن عزیزانشان و یا مبتلا شدن خودشان تلخی ماجرا را چندین برابر می‌کند. امروز در این مطلب توصیه‌هایی را برای ایجاد افکار مثبت در این ایام، از زبان یک فرد مبتلا به کرونا برایتان آورده‌ایم. امیدواریم که در بهتر شدن حالتان موثر باشد.
آرامش است پایان اضطراب‌ها؛ روز خوش ما هم می‌آید
خوب است که بعضی از واژه‌ها را تعریف کنیم. «فشار روانی»، به نظر روان‌شناسان، پاسخی آنی به یک فشار بیرونی است؛ چیزی که حد متعادل آن چندان هم بد نیست: آدم‌های کاملاً خونسرد هیچ وقت پیش از امتحان درس را مرور نمی‌کنند یا تکالیف شغلیِ خود را در موعد مقرر انجام نمی‌دهند. در زندگی روزمره اغلب وقتی فشار بیرونی از بین می‌رود...
روش جالب برای اینکه بفهمید چه کسی گولتان می‌زند
اولین تکنیک برای تشخیص این که یک فرد قصد فریب دادن شما را دارد، این است که از او بخواهید تا داستان خود را به ترتیب معکوس تعریف کنید، چون افراد فریبکار تمایل دارند داستان‌های خود را به ترتیب تاریخی طراحی کنند به گونه‌ای که داستان را از ابتدای ماجرا آغاز می‌کنند و واقعیت‌های ساختگی را به ترتیب کنار هم می‌چینند و پس از ساخته شدن، آن را بار‌ها و بار‌ها تمرین می‌کنند.
چه مدت زمان می‌توانید گوشی خود را چک نکنید؟
گوشی‌های موبایل حالا دیگر یک ابزار نیستند. ما نمی‌توانیم تصورش را هم بکنیم یک روز بدون موبایل سر کار برویم و از خالی شدن شارژ آنها هم می‌ترسیم. یکی از پیج‌های اینستاگرامی در ویدئویی یک چالش کوچک ترتیب داده بود و خواسته بود افرادی نوتیفیکیشن گوشی خود را روشن کنند و گوشی را کنار خود را بگذارند، اما فقط نیم ساعت به گوشی دست نزنند!
‌چه عواملی لبخند ایرانیان را کم‌رنگ کرده است؟
این روزها، در میانه‌ای‌که جهان، خارج از همه تصوراتش درگیر ویروسی کشنده شده است؛ ویروسی که بیش از یک میلیون نفر را تا به امروز به کام مرگ کشانده و آسیب‌های مادی و معنوی فراوانی به دارایی‌های بشر وارد آورده؛ شاید شنیدن واژه «مهربانی» غریب به نظر برسد. آن هم زمانی که به آدم‌ها توصیه می‌شود هر چه بیشتر از همه فاصله بگیرند...
خبرهای تازه