خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

طلاق یا ماندن در یک ازدواج ناموفق؟!

طلاق یا ماندن در یک ازدواج ناموفق؟!

طلاق یا ماندن در یک ازدواج ناموفق؟ در خیلی از موارد طلاق بر ادامه یک ازدواج ناموفق و زندگی مشترک آزار دهنده اولویت دارد و می‌تواند تاثیر مثبتی بر سلامت روان کودکان داشته باشد. ازدواج‌های ناموفق، پوچ و توخالی، بی عشق، و همراه با احساس ترس و گناه وجود دارد که صرفا به خاطر فشار‌های جامعه یا برای خاطر فرزندان ادامه دوام آورده‌اند.
واسطه گران خوب برای ازدواج چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟
با تغییرات ایجاد شده در جوامع و افزایش فرد گرایی، وجود واسطه و معرف برای ازدواج ضروری‌تر از قبل به نظر می‌رسد، ولی واسطه گران خوب برای ازدواج باید ویژگی‌های اخلاقی و مهارت‌های شناختی خاصی داشته باشند تا بتوانند بهتر شما را برای پیدا کردن زوج مناسب خودتان راهنمایی نمایند.
زیاد عصبانی می‌شوید؟ این ترفندها مخصوص شماست
خشم و عصبانیت یک احساس سالم انسانی است، اما زمانی که از کنترل خارج شود، می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. عصبانیت همچنین باعث تغییرات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی زیادی می‌شود به گونه‌ای که ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و به بالا رفتن سطح هورمون‌های انرژی، آدرنالین و نورآدرنالین منجر می‌شود.
احیا و بازسازی رابطه خراب شده بعد از آسیب‌ها
اگر به دلایل مختلفی از جمله دلسردی، خیانت، دروغ، توهین و آزار به هر نحوی، رابطه‌ی شما تحت تاثیر قرار گرفته و یا جدا شده اید، پس از مدتی ممکن است به فکر ترمیم و بازسازی رابطه بیفتید. در این شرایط باید خوب تامل و تفکر کنید و دلایل و انگیزه‌های خود را برای ترمیم رابطه بسنجید؟
آموزش نحوه پرسیدن سوال در کلاس برای دانش آموزان
برای خیلی از افراد سوال پرسیدن سرکلاس کاری سخت است، از طرفی این موضوع می تواند مدرکی بر درک داشن آموز از مطلب ارائه شده باشد. برای پرسیدن سوال خوب در زمان مناسب نکاتی وجود دارد که به فرد کمک می کند راحت تر با این موضوع کنار بیاید و جواب مناسبی نیز دریافت کند.
مشکلات ازدواج با مردی که بچه دار نمی‌شود
ناباروری با عامل مردان یک مشکل نسبتا شایع است که میتواند فشار‌های جنسی، زناشویی و عاطفی زیادی بر زوجین وارد کند. ناباروری در مردان میتواند علل بسیار متفاوتی داشته باشد. برخی از این دلایل میتواند مرتبط با اختلال توانایی جنسی باشد که در ازدواج مشکل ساز خواهد شد و موجب نارضایتی همسر می‌شود...
کودکان خجالتی چه آسیبی می‌بینند؟
کم‌رویی در کودکان یکی‌ از رفتارهایی است که در صورت عدم توجه و بررسی دقیق آن ممکن است، آسیب‌های جدی به آینده کودک وارد کند. وی ادامه داد: کم‌رویی احساس خجالت ناشی از افراد ناآشنا به ویژه در موقعیت‌های جدید است و توانایی کودک را در انجام یا گفتن آنچه می‌خواهد محدود می‌کند.
چرا من تنهام؟
بیرون که یار و دوستی ندارید و در محیط مجازی هم تعداد کامنت‌های اینستاگرامی و لایک‌ها شما پایین است. حس می‌کنید که هیچ کس شما را در ک نمی‌کند. تنهایی واقعا چطور تعریف می‌شود؟ دکتر استفانی کاچیوپو، استادیار روانپزشکی و علوم اعصاب رفتاری در دانشگاه شیکاگو، که متخصص در مطالعه تنهایی و شناخت اجتماعی است،
فواید حیرت‌انگیز بغل کردن عاشقانه
بغل کردن، در آغوش گرفتن، لمس و تماس فیزیکی همچون دست دادنِ عاشقانه است. برترین‌ها: بغل کردن، در آغوش گرفتن، لمس و تماس فیزیکی همچون دست دادنِ عاشقانه است. رفتار ساده در آغوش گرفتن به هر دو طرف انرژی بسیار خوبی را منتقل می‌کند و تاثیرات مثبت آن به لحاظ علمی کاملا اثبات شده است و بخشی حیاتی از تکامل بشر است.
برای زندگی سالم در دوران بزرگسالی به چند دوست نیاز داریم؟
تعداد دوستان می‌تواند عامل مهمی در بهبود کیفیت زندگی باشد. در حالی که تنهایی و انزوای اجتماعی، می‌تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند افسردگی و اضطراب یا بیماری قلبی و سکته همراه باشد. تنهایی به اندازه کشیدن ۱۵ نخ سیگار در روز برای سلامت جسمانی مضر است.
شخصیت شناسی براساس شکل ناخن های شما!
می‌توانید با مشاهده‌های ناخن‌هایتان اطلاعات زیادی راجع به شخصیتتان به دست آورید. کافی است به ناخن‌هایتان نگاه کنید و سعی کنید نزدیک‌ترین شکل را از تصویر انتخاب کنید. در ادامه بحث شخصیت شناسی بر اساس شکل ناخن تست‌هایی از این دست نکات کلی راجع به اشخاص مختلف را مطرح می‌کنند که این مورد نیز به نوبه خود جالب است.
اگر این نشانه‌ها را دارید از شبکه‌های اجتماعی دوری کنید
شبکه‌های اجتماعی مجازی این روز‌ها نقش مهمی در زندگی ما و اطرافیانمان دارد. همه ما در زندگی خود برای آسان‌تر کردن کار‌های خود، اطلاعات بیشتر و موارد دیگر از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنیم، همانطور که همه ما می‌دانیم که شبکه‌های اجتماعی مجازی مزایای زیادی برای ما دارند.
پیامد و راه‌های پیشگیری از خیانت توافقی
خیانت به معنی ورود نفر سوم به رابطه بین زوجین است که معمولا حالت مخفیانه دارد، ولی در خیانت توافقی از آنجا که زوجین میخواهند بنا به مصلحتی کنار هم بمانند و نمیخواهید ازدواج یا رابطه شان را به هم بزنند، توافق می‌کنند برای حفظ آرامش زندگی روابط عاطفی یا جنسی با افراد دیگر داشته باشند.
ترفند‌هایی برای گرفتن کادو از همسر
هدیه دادن یکی از روش‌های ابراز علاقه بین زوجین است، زنان علاقه زیادی به هدیه گرفتن به خصوص از شوهر یا شریک عاطفی خودشان دارند، ولی با مردی وارد رابطه شده اید که اهل کادو گرفتن نیست میتوانید با ترفند‌هایی به او یاد بدهید که با مناسبت و بی مناسبت برایتان هدیه‌های مختلفی بگیرد و خوشحالتان کند.
چگونه خودمان را بی‌جهت سرزنش نکنیم؟
قبلا در «یک پزشک» برایتان در مورد سندرم ایمپاستر نوشته بودم، سندرمی که گریبان آدم‌های موفق را می‌گیرد. در این سندرم آدم‌های باهوش و توانمند، پیش خودشان تصور می‌کنند که واقعا آدم‌های خلاق و کارآمدی نیستند و موفقیت‌شان ناشی از شانس، نبود رقیب واقعی یا حتی فریب خوردن مردم است و در یک شرایط عادلانه، آنها صرفا آدم‌های عادی می‌بودند.
روش‌های گفتن خبر بارداری به عشقتان!
یکی از زیباترین لحظه‌های زندگی زن و شوهر‌ها زمانی است که متوجه می‌شوند قرار است به زودی صاحب فرزند شوند. اینکه می‌گویند، بچه ثمره زندگی است، راست می‌گویند. کودکان هیجان و شادابی ویژه‌ای را به خانه می‌آورند که لذت آن را نمی‌توان به هیچ شادی دیگری تشبیه کرد.
خبرهای تازه