خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
کنشگران اندونزی به دنبال اینترنت فمینیستی

کنشگران اندونزی به دنبال اینترنت فمینیستی

تا قبل از شروع پاندمی، این پروژه در دفتر کوچک خود در جاکارتا برای زنان و دگرباشان جنسی و افرادی که خود را متعلق به جنسیت مشخصی نمی‌دانند، کارگاه‌های آموزشی برگزار و میزگرد و جلسات بحث و گفتگو برای فهم هرچه بیشتر جمعی و تدوین راه‌های دقیق برای تغییر اینترنت فعلی برگزار می‌کرد.
چگونه یک رهبر واقعی در کسب‌وکار شویم؟
برای عبور از این سطح باید با استعداد قوی خود دنبال کانال‌های ارتباطی در جنبه‌های ناشناخته تجارت باشید. اجازه ندهید دانش انباشته شده در مغزتان بی‌استفاده و بیکار بنشیند. از آن در مکالمات و ارتباطات خود استفاده کنید. با دیگران برای اشتراک‌گذاری اطلاعات‌تان همکاری کنید و در هر حوزه‌ای که می‌توانید اثرگذار ظاهر شوید.
تاثیر زنان فعال حق رای بر سیاست آمریکا
در ۸۶ سالگی خسته و اندوهگین از دنیا رفت و باید ۱۴ سال دیگر می‌گذشت تا حق رای زنان در آمریکا قانونی شود. در یکی از آخرین اظهارنظرهای خود قبل مرگ، خسته و به غم‌نشسته گفت: «تمام عمر جنگیدن، تمام عمر را وقف جنگیدن کردن برای یک خواسته، یک هدف و نرسیدن، نرسیدن...»
روز پدر چه کم از روز مادر دارد؟
وقتی به شوهرتان هدیه می‌دهید، نشان‌دهنده این است که چقدر برای او ارزش قائل هستید و به او اهمیت می‌دهید. این رسم خوشایند باید در زندگی‌مشترک تداوم داشته باشد تا شور و هیجان روز‌های اولیه زندگی، با گذشت زمان کم نشود. شاید این‌طور به نظر برسد که خانم‌ها بیشتر از آقایان به هدیه گرفتن از همسرشان در روز‌های خاص زندگی حساس هستند.
از کجا بدانیم آدم نفهمی هستیم یا نه؟
می‌خواهم در مورد کاری با شما صحبت کنم که احتمالاً امروز صبح انجام نداده‌اید: در آینه نگاه کنید و از خود بپرسید من آدم نفهمی هستم؟ این سؤال به نظر معقول و موجه است. احتمالاً نفهم‌های اصیل و نابی در جهان وجود دارند و احتمالاً بسیاری از آن‌ها خود را از لحاظ اخلاقی بسیار بالا یا حداقل متوسط می‌دانند.
همیشه سحرخیزی، کامروایی نیست!
سحرخیزی افراطی البته همیشه هم خوشایند نیست. سحرخیزها چندان آدم‌های مجلس‌گرم‌کنی نیستند. این پژوهش نشان داد که چنین آدم‌هایی معمولاً قبل از ۸:۳۰ شب می‌خوابند. سابرا مارگارت ابت، عصب‌شناس دانشگاه نورث‌وسترن که البته در این پژوهش نقشی نداشته است، توضیح می‌دهد که شاید برخی بیماران متوجه شوند...
همین یک دلیل برای طلاق کافی است!
یکی دیگر از باور‌هایی که باعث تخریب رابطه زناشویی و ازدواج می‌شود و چه بسا رابطه را به سمت طلاق و جدایی سوق می‌دهد این باور غلط است که اخلاق همسرم باید تغییر کند. بیشتر اوقات مردم با این عقیده وارد زندگی مشترک می‌شوند که سعی دارند اخلاق بد همسر یا شوهرشان را تغییر دهند یا به او آموزش بدهند.
افراد دارای این عادات کلامی، هوش هیجانی بالایی دارند
در سال ۲۰۲۱، بسیاری از افراد می‌خواهند روی خودسازی و مهارت‌های فردی بیشتر کار کنند و غالب آن‌ها به دنبال بهبود هوش هیجانی هستند. در اینجا ۵ عبارت کلامی ساده را آوردیم که دقیقا برای همین کار طراحی شدند. تغییرات ساده‌ای هستند که فقط با به خاطر سپردن و به کار بردن آن‌ها می‌توانید بهبود‌های بزرگی در ارتباطات خود به وجود بیاورید.
در اهمیت مدیریت دستشویی!
یادمان باشد که نخستین شرط راه اندازی یک مدرسه توسعه‌آفرین این است که کادر آن «پرانگیزه»، «صبور» و «شاد» باشند. معلمی و مدیری که نتواند در حیاط مدرسه با بچه‌ها بازی کند به درد تربیت نمی‌خورد. نخستین چیزی که در آغاز ورود به مدرسه جلب توجه می‌کرد خط‌کشی‌های مارپیچ وسط حیاط مدرسه بود.
ازدواج با دختری که به او تجاوز شده
تجاوز جنسی یعنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون راضی بودن وی است. تجاوز جنسی فقط یک حمله فیزیکی و جنسی نیست، بلکه آسیب عمیق روحی و روانی هم به دنبال دارد. نزدیکی شخص بالغ با افراد کم‌سن و سال و بچه ها، حتی چنانچه او راضی باشد، تجاوز به حساب می آید.
با این کارها همیشه خوشحال باشیم
احساس خوشحالی و خوشبختی، حس‌ست که تمام انسان‌ها برای داشتن حال خوب و یک زندگی سالم نیاز دارند. متاسفانه سالی که پشت‌سر گذاشتیم، مملو از ناراحتی و اتفاقات ناخوشایند بود، سالی که برای همه پراز درد و رنج بود، اما زندگی جریان دارد و قرار نیست این اتفاقات تلخ بر زندگی ما سایه بیندازد...
چرا افراد پس از سال‌ها زندگی طلاق می‌گیرند
طبق آمار، اغلب زوجین در ۶-۹ سال اول ازدواج طلاق می‌گیرند. در ۵ سال اول، حدود ۴۰ درصد از طلاق‌ها اتفاق می‌افتد و پس از ۲۰ سال ازدواج، تنها ۱۲ درصد از زوجین طلاق می‌گیرند. اما اگر می‌توان دلیل طلاق بعد از پنج سال اول ازدواج را "درک نکردن همدیگر" نامید، پس با چه چیزی نمی‌توانید کنار بیایید و چه چیز‌هایی را باید از دست بدهید...
مجرد ماندن و یا متاهل شدن؟ خوشبختی کجاست؟
زن و مرد برای شاد بودن به زیستن در کنار یکدیگر نیاز دارنـد، اما گاهی اوقات افراد به دلایلی توانایی ازدواج را نداشته و به ناچار به زندگی مجردی می‌پردازند. باید پای حرف تمام افراد متاهل و مجرد نشست و صحبت هایشان را مو به مو گوش داد و آنوقت نتیجه گرفت که دنیای تاهل جذاب‌تر است یا دنیای تجرد، البته اگر همه آن‌هایی که سفره دلشان را پهن کرده اند راست گفته باشند...
چه زمانی زندگی به وضع طبیعی برمی‌گردد؟
...مثلا با سرعت واکسیناسیون فعلی آمریکا با تزریق متوسط روزانه ۱،۳۳۹،۵۲۵ دوز احتمالا در ابتدای سال ۲۰۲۲ به حد پوشش ۷۵ درصد جمعیت خود می‌رسد. اکنون با سیر تند برخی کشور‌های غربی در واکسیناسیون و روند کند سایر کشورها، احتمالا حدود ۷ سال طول می‌کشد تا جهان به مرض پوشش واکسیناسیون ۷۵ درصدی برسد.
این حریم خصوصی دیگران است
در چند ماه گذشته کلیپ‌های متعددی از «سوتی‌های خفن و خنده‌دار» معلمان و دانش‌آموزان در شبکه‌های اجتماعی مختلف بازنشر می‌شود. انتشار برخی از این کلیپ‌ها، به ویژه کلیپ‌هایی که محل زندگی، سایر اعضای خانواده و چهره معلمان/ دانش‌آموزان را نشان می‌دهند، دقیقا بیانگر نقض حریم خصوصی آنان است.
با کودکی که همه چیز رو داخل دهنش میذاره چه کنیم؟
انگشتان نوزاد شما هنوز مفید نیستند، اما دستانش هستند و این بدان معنی است که نوزادان می‌توانند به وسیله‌ها دست یابند و آن‌ها را بگیرند و حتی می‌توانند آن‌ها را به هم نزدیک کنند، ولی آن‌ها واقعاً نمی‌توانند از انگشتان دست خود برای کشف اشیاء استفاده کنند و از طرف دیگر، آن‌ها از دهان و زبان به راحتی استفاده می‌کنند...
خبرهای تازه