خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

قانون جدید چین؛ تاوان خطای کودکان

قانون جدید چین؛ تاوان خطای کودکان

روزنامه the independent انگلیسی گفت که والدین در مقابل کارهای ناپسند فرزندانشان توبیخ خواهند شد، در نتیجه آنها باید در مقابل برنامه های فرهنگ سازی خانواده ها سرتعظیم فرود بیاورند و آن را بپذیرند؛ این قانون جدید با هدف استحکام فرهنگ خانواده وضع شده است و دولت چین در هفته آتی به اجرای آن اقدام خواهد کرد.
تفاوت و شباهت ابطال ازدواج و طلاق چیست؟
ابطال ازدواج یا فسخ ازدواج از نظر قانونی با طلاق تفاوت دارد. ابطال عقد ازدواج به این معنی است که انگار از اول ازدواجی صورت نگرفته است. فسخ نکاح یکی از روش‌های پایان دادن به ازدواج رسمی است و بعد از آن زوجین دیگر هیچ رابطه زوجیتی با هم نخواهند داشت و انگار اصلا با هم ازدواج نکرده بودند.
آموزش و پرورش، از بی عملی تا خودزنی!
تکرار مدام و چند باره‌ی «از فلان تاریخ، تدریس حضوری خواهد شد» دیگر به رویه عادی این وزارتخانه بدل شده، در حالی که هر بار این اراده با ورود به پیک بعدی به وسیله ستاد کرونا ملغی میشود، بار‌ها اعلام شده که از نیمه آبانماه تدریس حضوری خواهد شد و هم زمان ستاد کرونا از زمزمه آغاز پیک بعدی می‌گوید.
زندگی ما آنقدرها هم بد و فاجعه و افتضاح نیست!
۱۰ دلیل زیر را البته مارک الیور ذکر کرده و شما ممکن است با آن‌ها موافق نباشید و شاید برخی از این دلایل برای ما اصلا صادق نباشد، اما دست‌کم برخی از آن‌ها بهانه‌ای هستند برای امید و اینکه به هر حال شرایط زندگی در هر عصری با عصر دیگر متفاوت است و شاید ما بیش از حد به زمانه خود بدبین شده‌ایم!
چرا مردان زنان خود را نادیده می گیرند؟
بی توجهی مردان به همسر معمولا در ازدواج‌های طولانی مدت و یا حتی همان اوایل ازدواج دیده می‌شود که یکی از مخرب‌ترین عوامل برای از بین بردن کانون گرم خانواده است و حتی می‌تواند تاثیر بسیار منفی در تربیت فرزندان بگذارد. بی توجهی مردان به همسرانشان یکی از مشکلاتی است که زنان بعد از مدتی در ازدواج با آن روبرو می‌شوند.
کشف جدید دانشمندان برای فراموش کردن خاطرات بد
پژوهشگران دانشگاه کمبریج، پروتئینی را در مغز موش‌ها کشف کرده‌اند که ممکن است به عنوان نشانگر زیستی برای خاطرات قابل تغییر عمل کند. به عبارت دیگر، آن‌ها ممکن است بتوانند تعیین کنند که کدام خاطرات را می‌توانیم پاک کنیم و کدام یک از آن‌ها در مغز ما حک شده و به سهولت قابل تغییر نیست.
بازی مرکب با طعم مرگ و زندگی
آدم‌ها فرقی ندارد که در کجا باشند، هر ماه بخش زیادی از حقوق دریافتی‌شان مستقیم یا غیر مستقیم به حساب بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک واریز می‌شود و افراد بیکار یا کم درآمد ماه به ماه بیشتر در گرداب این بدهکاری فرو می‌روند و پیوسته به دنبال راهی برای نجات از این گرداب هستند و حاضرند دست به هرکاری بزنند.
همه‌گیری همه ما را تا سرحد مرگ خسته کرده است
نکتۀ عجیب دربارۀ کووید ۱۹ این است که مبتلایان به آن از خستگی مفرط و فرسودگی رنج می‌برند. این بیماری ظاهراً همان ویژگی‏‌های خستگی بنیادی را دارد. همچنین هر روز گزارش‌های بیشتری از بیمارانی می‌رسد که بهبود یافته‌اند، اما هنوز از علائم شدیدِ درازمدتِ آن رنج می‌برند که یکی از آن‌ها «سندروم خستگی مزمن» است.
چالش پرچم قرمز در توییتر برای چه راه افتاد؟
ایموجی استاندارد یک پرچم قرمز ساده است که توسط Unicode، یک موسسه غیرانتفاعی که متن، نقطه‌گذاری و ظاهر علامک ها را در سیستم‌عامل‌ها استاندارد می‌کند، «پرچم مثلثی» نامیده می‌شود. به‌صورت محاوره‌ای این علامت بیشتر به عنوان «ایموجی پرچم قرمز» شناخته می‌شود.
کارهای مسموم‌کننده که در حال عادی‌ شدن هستند
اینستاگرام معمولا فقط دقایق منتخب خوشبختی یا تظاهر به خوشبختی مردم را نشان می‌دهد. شما هر روز می‌بینید که دوستان و آشنایان شما در اینستاگرام به رستوران‌های گران می‌روند و جشن تولد‌های باشکوه می‌گیرند و بهترین لباس‌های شب را می‌پوشند. برخی صفحات هم کلا برای آنباکس و فروش ساخته شده‌اند.
آیا واقعا زندگی ما یک شبیه‌سازی کامپیوتری است؟
قرن‌هاست از زمان تمثیل غار افلاطون تا مفهوم شیطان فریبکار دکارت، توجه ما به نظریه شبیه‌سازی جلب شده. با این همه این فرضیه نخستین بار دقیق در سال ۲۰۰۳ توسط فیلسوف سوئدی تبیین شد. کل کار او فوق العاده پیچیده است و شامل محاسبات سخت و نماد‌هایی است که دانشجویان بااستعداد فلسفه را هم به چالش می‌کشد.
آیا ازدواج از روی ترحم و دلسوزی صحیح است؟
گاهی فرد با این که از نظر قلبی و عقلی تمایلی برای ادامه یک رابطه ندارد، ولی احساساتی از جمله احساس گناه، ترحم و دلسوزی باعث می‌شود به یک رابطه اشتباه ادامه داده و در نهایت کارش به ازدواج از روی ترحم و دلسوزی ختم شود. در یک ازدواج مناسب، دو نفر می توانند یکدیگر را برای رسیدن به اهداف و موفقیت حمایت کنند.
چگونه قانون ۳-۳-۱ به شما کمک کند سریع به خواب بروید؟
وقتی زمان آماده شدن خوابتان می‌رسد، یک مکان آرام پیدا کنید. برای شروع تنفس عمیق انجام دهید، برای آرام کردن ضربان قلب انجام بدهید. سپس به سه چیزی که در آن روز انجام داده‌اید فکر کنید و اینکه چگونه آن‌ها بر دیگران تأثیر مثبت گذاشتند. تنفس‌های عمیق بیشتری انجام بدهید، سپس به بستر بروید.
از آزادی خواندن و آزادی را زیر پا له کردن
در مدرسه از ظلم‌ستیزی و گسستن بند‌ها سرود‌ها می‌خوانند و در مسیر بازگشت به خانه، چالش‌های اینستاگرامی را به صورت دسته جمعی برگزار می‌کنند و با طیب خاطر از سرکار گذاشتن مردم به خانه بازمی گردند تا امتحان اجتماعی فردا را که قرار است از درس دهم یعنی آزاداندیشی گرفته شود، مطالعه کنند.
بایدها و نبایدها درباره آموزش جنسی و ازدواج کودکان
هوشیار سازی زودهنگام غریزه جنسی کودکان پیشگیری کنید، چون کودک زیر سن بلوغ درکی از مسائل جنسی ندارد و ممکن است دچار واهمه و ترس در روابط اجتماعی شود، از این رو این آموزش‌ها باید به والدین و نه خود کودک داده شود تا والدین بدانند چگونه باید از کودک خود در برابر مخاطرات مراقبت کنند.
بیماری عجیب مردی که دیگر نمی‌توانست تصاویر را مجسم کند!
شاید برایتان جالب باشد که بدانید که علاوه بر کوری معمولی که می‌شناسید و به معنی فقدان توانایی دیدن اشیا است، کوری‌های ذهنی هم داریم. مجله دیسکاور در یک مقاله جالب یک گزارش مورد جالب در مورد یکی از این موارد کورهای‌ ذهنی داده است. در قشر یا کورتکس مغز نواحی اولیه و ثانویه برای پردازش سیگنال‌های ورودی از حواس محتلف وجود دارد.
خبرهای تازه