خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

چیزهای فرسوده‌ای که واقعا باید عوض شوند

چیزهای فرسوده‌ای که واقعا باید عوض شوند

ما به دلایل مختلفی تعویض برخی چیز‌های قدیمی را به عقب می‌اندازیم. از مبلمان و فرش نخ‌نمای خانه تا وسایل الکترونیکی. در حالی که در اکثر موارد این عدم تعویض، به خاطر مشکلات مالی است، گاهی هم به خاطر مواردی مانند عادت کردن ما به وسایل قدیمی یا هنوز کارا بودن آن‌ها و نداشتن وقت برای جستجوی جانشین و خرید آنها، تعویضی رخ نمی‌دهد.
تاثیر لذت‌های کوچک روزانه بر بهبود کارکرد مغز
لذت‌های روزمره مثل گوش دادن به موسیقی یا نوشیدن یک فنجان قهوه باعث افزایش فعالیت مغز می‌شود. نتایج نشان داد که موسیقی آشنا و پرانرژی بهترین عملکرد شرکت‌کننده را در پی دارد و پس از آن، موسیقی ساخته هوش مصنوعی که با سلیقه شرکت‌کننده سازگار بود قرار گرفت؛ اما تاثیر مثبت قهوه و عطر کمتر همچنان چشمگیر بود.
دانستنی ها درباره‌ی نگهداری از نوزاد در ۳۰ روز اول
باید حدود ۶ هفته از تولد فرزندتان بگذرد تا بالاخره خواب راحتی داشته باشد و بهتر شیر بخورد. این اولین چیزی است که در فرایند نگهداری از نوزاد باید بدانید. با گذشت این مدت زمان، او در زمان بیداری نیز کمی هوشیارتر خواهد شد. البته، این موفقیت‌ها به‌سادگی اتفاق نمیفتند. شما به عنوان مادر و پدر او به‌شدت خسته و درمانده خواهید شد.
اندازه گردن مردان با «مهارت‌ پدری» مرتبط است
از منظر تاریخی، با نگاه کردن به گردن مرد می‌توان به توانایی فیزیکی او پی برد. یک پژوهش جدید که در مجله روانشناسی اسکاندیناوی منتشر شده است نشان می‌دهد چگونگی مهارت یک مرد در مراقبت یا محافظت از فرزندانش به گردن – عضله ذوزنقه‌ای – گره خورده است.
برای افرادی که می خواهند باهوش و خوش فکر جلوه کنند
آیا تا به حال پیش آمده که بخواهید هنگام صحبت کردن باهوش‌تر و خوش فکرتر به نظر برسید، اما راهی برای این کار نیافته‌اید؟ در این مقاله جمله هایی را به شما می‌گوییم که با بیان کردن‌شان فورا فردی خوش‌فکر و باهوش به نظر خواهید رسید. این جملات به مردم نشان می‌دهد که واقعاً به آنچه می‌گویید فکر می‌کنید و به ایجاد تأثیر خوب در آدم‌ها اهمیت می‌دهید.
شما باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید، چون ...
پایان دادن به رابطه عاطفی کار ساده‌ای نیست و این امر زمانی به مراتب دشوارتر می‌شود که رابطه طولانی بوده باشد. با این حال، اگر متوجه شده اید که رابطه عاطفی تان دیگر شما را خوشحال نمی‌کند، و حتی از آن بدتر، شما را اذیت و افسرده می‌کند، بهتر است از شریک عاطفی تان، علیرغم رابطه‌ی طولانی‌ای که با او داشته اید، دل بکنید.
مشکلات رایج زوج‌ها در زمینه خواب و راه حل آن‌ها
خوابیدن در کنار شریک زندگی خود نه تنها به ما حس امنیت، اتصال و نزدیکی می‌دهد، بلکه از فواید چشمگیری هم برای سلامت برخوردار است، مانند کاهش کورتیزول یا همان هورمون اضطراب و کاهش التهابات بدنی. با این حال، برخی زوج‌ها با مشکلاتی در زمینه‌ی خواب مواجه اند که مانع دستیابی آن‌ها به این مزایا می‌شود.
فرزندمان از چه سنی می‌تواند صاحب گوشی هوشمند شود؟
از خود بپرسید آیا فرزندتان فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که داشتن یک گوشی تلفن همراه هوشمند برای برقراری ارتباط را توجیه کند یا خیر؟ مقطع راهنمایی زمانی است که تعداد بیش‌تری از نوجوانان دستگاه‌هایی مانند ساعت هوشمند و گوشی تلفن همراه هوشمند را از والدین شان دریافت می‌کنند.
با این تکنیک‌ها دوستان جدید پیدا کنید
چیز‌های کمی در زندگی وجود دارد که از دوستان صمیمی و حمایت‌گر، مهم‌تر باشند. النور روزولت یک بار در این باره گفت: «بسیاری از مردم وارد زندگی شما می‌شوند و از زندگی شما خارج می‌شوند، اما فقط دوستان واقعی ردپایی در قلب شما بجای خواهند گذاشت.» با نگاهی به دوستانی که در زندگی شما آمده‌اند و رفته‌اند، احتمالاً می‌توانید درک کنید که این جمله چه‌قدر درست است.
شکست دیوار نامرئی: ۱۰ نشانه فاصله‌گیری عاطفی
گاهی‌اوقات بعضی آدم‌ها به لحاظ عاطفی و احساسی عقب‌نشینی می‌کنند، این امر همیشه نشانه خراب شدن رابطه نیست، اما نشانه‌ای است که خبر از وقوع احتمالی چیزی در آینده نزدیک می‌دهد. با ما همراه شوید تا ببینیم عقب‌نشینی یا فاصله عاطفی چیست و چطور می‌توان آن را شناسایی کرد.
چگونه توانایی درخواست کمک را به کودکان خود بیاموزیم؟
از آنجایی که رشد و توسعه کودکان یکی از اهداف مهم والدین است، ایجاد اعتماد به نفس، استقلال، و توانایی درخواست کمک نیز از جمله مهارت‌هایی است که به آن‌ها می‌آموزیم. درخواست کمک، نه تنها نشانه‌ای از قوت و هوش اجتماعی کودکان است، بلکه به آن‌ها کمک می‌کند تا با موقعیت‌های مختلف در زندگی بهتر کنار بیایند.
چگونه با بدشانسی کنار بیاییم + عکس از انواع بدشانسی‌ها
احساسات بعد رخداد را بپذیرید: طبیعی است که هنگام مواجهه با بدشانسی احساس ناامیدی، بی‌کفایتی یا حتی عصبانیت کنید. این‌ها غیرطبیعی نیستند و لازم نیست در لحظه سرکوبشان کنید، فقط وقتی بی‌جهت ادامه‌دار می‌شوند و بر روی روحیه و کار بعدی شما تاثیر می‌گذارند باید مهار شوند.
ارتباط گرمای زمین و چالش حافظان کتاب
موضوع فقط هم بلایای طبیعی نیست. همین تغییرات روزمره ناشی از گرمایش زمین هم یک بحران جدی است. برای مثال متخصصان آرشیو و حفظ اسناد در شهر سین‌سیناتی در ایالت اوهایو حالا عمیقا نگران تغییر دمای بسیار در طول روزند. این بالا و پایین رفتن مداوم دمای هوا می‌تواند به اسناد و کتاب‌ها آسیب غیرقابل‌جبران بزند.
با سرکوفت‌های همیشگی همسرتان چه کنید؟
همسرم مدام به من سرکوفت می‌زند"، "هر مشکلی که پیش بیاید در آخر تقصیر‌ها را گردن من می‌اندازد"، "همسرم به خاطر هر اشتباهی حتی اگر از طرف خودش یا دیگران باشد مرا مسئول میداند و سرزنش می‌کند"، این‌ها چند مورد از عباراتی است که اغلب در جلسات زوج درمانی شنیده می‌شود.
وقتی باتری «اجتماعی» شما خالی می‌شود!
آیا دعوت به یک مهمانی بدترین اتفاق ممکن برای شما نیست؟ اوه، آن باتری‌های اجتماعی شما چندان قوی نیستند! به نظر می‌رسد همیشه زود شارژ تمام می‌کنند، اینطور نیست؟ اوضاع تا وقتی که باتری شما شارژ است خوب است؛ اما بعد تاریکی همه حا را فرامی‌گیرد و از معاشرت احساس خستگی می‌کنید. تحریک‌پذیر و بی‌حوصله می‌شوید و به دنبال جایی برای تنهایی می‌گردید.
چند ویژگی افراد همیشه ناراضی
حتما همه چیز باید عالی باشد تا خوشبخت شوید؟ باید رفتارتان عالی باشد و نتایج عالی بگیرید تا خوشبخت شوید؟ در این صورت خوشبختی تقریبا غیرممکن است. این که از خودتان انتظاراتی داشته باشید که از هیچ انسانی برنمی‌آید در نهایت، اعتماد به‌نفس شما را کم می‌کند. حس می‌کنید به اندازه کافی خوب نیستید، حتی اگر نتایج خوب یا عالی زیادی گرفته باشید.
خبرهای تازه