قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران
کد خبر: ۳۱۴۳۲۸
تاریخ انتشار: 2024 May 25    -    ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

متوسط قیمت خرید خانه در منطقه ۲۲ حدود ۱۰ میلیون تومانی ارزان‌تر است و برای مثال خرید یک واحد ۸۰ متری در چیتگر حدود شش میلیارد تومان آب می‌خورد.

متوسط قیمت خرید خانه در منطقه ۲۲ حدود ۱۰ میلیون تومانی ارزان‌تر است و برای مثال خرید یک واحد ۸۰ متری در چیتگر حدود شش میلیارد تومان آب می‌خورد.

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

متوسط قیمت مسکن در تهران از ۸۰ میلیون تومان عبور کرد، اما در منطقه ۲۲ این مبلغ کمتر و حدود ۷۰ میلیون تومان است.

متوسط قیمت مسکن در تهران متری ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان برآورد می‌شود. این در حالیست که بر اساس داده‌های بانک مرکزی در منطقه ۲۲ این عدد کمتر و به ۷۱ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان می‌رسد. حالا برای خرید یک خانه ۸۰ متری نوساز در دهکده المپیک که جزو محله‌های قدیمی‌تر محسوب می‌شود، باید حداقل سه میلیارد تومان داشته باشید. اما برای خرید یک واحد ۸۰ متری در چیتگر شمالی که پروژه‌ای در حال ساخت است، حداقل باید شش میلیارد هزینه کرد.

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ براساس آمار‌های رسمی

میانگین قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران از ابتدای سال ۱۴۰۱ از حدود متری ۵۵ میلیون تومان عبور کرد و در ادامه در تیرماه به بیش از متری ۶۶ میلیون تومان رسید. آمار‌های بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد که در مهرماه سال قبل وضعیت قیمت خانه در منطقه ۲۲ مستثنی از دیگر مناطق تهران نبوده و روند نزولی را طی کرده است. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که در آذرماه قیمت مسکن در این منطقه به متری حدود ۵۴ میلیون تومان رسید. کارشناسان می‌گویند این میزان از کاهش قیمت مسکن در بین مناطق تهران قابل توجه است.

قیمت مسکن در منطقه ۲۲ در دی ماه از دیگر مناطق پیروی کرد و روند افزایشی به خود گرفت. حالا داده‌های بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در فرودین ماه به ما می‌گوید که ۱۳ فقره معامله در منطقه ۲۲ ثبت شده و میانگین قیمت مسکن ۷۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

منطقه ۲۲ شامل چه محله‌هایی می‌شود؟

منطقه ۲۲ تهران با توجه به وسعت و گستردگی که دارد، دارای محله‌ها و شهرک‌های بسیاری است. این منطقه دارای شش ناحیه است که هر کدام از این نواحی هم به شش تا هشت بخش تقسیم می‌شوند. ساختمان‌های موجود در منطقه ۲۲ هم بسته به قدمت محله‌ها از معماری متفاوتی برخوردارند.

محله‌های قدیمی‌تر منطقه ۲۲ مثل دهکده المپیک، شهرک گلستان یا آزادشهر ساختمان‌های ویلایی و مجتمع‌های کم‌واحد دارند، اما محلات جدیدتر دارای برج‌های بلند و سازه‌هایی با تکنولوژی جدید و لوکس هستند. دهکده المپیک، شهرک گلستان، شهرک چشمه، شهرک صدرا، شهرک لاله، زیبادشت بالا، زیبادشت پایین، شهرک امید، شهرک شهید باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، آزادشهر، شهرک آتی شهر، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، کوهستان، شهرک نگین غرب، شهرک امام رضا چیتگر، شهرک آسمان سپاه، شهرک شهید خرازی، شهرک اسکان سبز، شهرک نمونه سپاه، شهرک شهاب شهر، امیرکبیر (صدا و سیما) و هوانیروز از جمله محله‌های منطقه ۲۲ به شمار می‌روند.

قیمت فروش آپارتمان در منطقه ۲۲

قیمت آپارتمان ۸۰ متری نوساز در محله دهکده المپیک که از محلات قدیمی منطقه ۲۲ به شمار می‌آید، سه میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان آگهی شده است. فروشنده دیگری برای واحد ۸۱ متری در حوالی پارک جوانمردان در همین محله که حدودا ۱۸ سال از عمر بنای آن می‌گذرد، متری ۱۰۰ میلیون تومان تعیین کرده است.

قیمت آپارتمان ۸۰ متری نوساز دیگری در محله آبشار حدود شش میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان یعنی کمی بیش از متری ۷۹ میلیون تومان تعیین شده است. البته می‌توان یک واحد ۹۰ متری فول امکانات را در همین محله با متری ۲۸ میلیون تومان پیدا کرد که یعنی در مجموع بابت خرید آن باید دو میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان هزینه کرد. قیمت آپارتمان ۹۰ متری در شهرک صدرا که نوساز است و آسانسور، پارکینگ و انباری از جمله امتیازات آن محسوب می‌شود، سه میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان توسط فروشنده تعیین شده است.

خرید آپارتمان ۸۰ متری در چیتگر شمالی حداقل شش میلیارد تومان هزینه دارد. فروشنده دیگری آپارتمان ۹۰ متری نوساز خود در حوالی دریاچه چیتگر را شش میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان آگهی کرده است. چیتگر بزرگترین پروژه در حال احداث در منطقه ۲۲ تهران است که زوج‌های جوان تمایل زیادی به خرید مسکن در آن دارند. اگر یک زوج جوان قصد خرید خانه ۶۵ متری در چیتگر شمالی را داشته باشند، باید بابت هر متر مربع آن بیشتر از ۶۳ میلیون تومان هزینه کنند.

محله (منطقه ۲۲)  متراژ  سال ساخت قیمت کل (تومان) 
آبشار ۸۰ ۱۴۰۲ شش‌میلیارد و ۳۵۰ میلیون 
چیتگر ۸۰ ۱۴۰۳ ۷۵۰ میلیون 
شهرک صدرا  ۸۳ ۱۴۰۳ سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون 
کوهک ۸۰ ۱۴۰۳ دو میلیارد 
چیتگر شمالی  ۸۰ ۱۴۰۰ شش میلیارد 
دهکده المپیک  ۸۰ ۱۴۰۳  سه میلیارد و ۱۸۰ میلیون

قیمت اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲

اجاره آپارتمان ۸۰ متری نوساز یکخواب در دهکده المپیک محتاج ۸۵۰ میلیون تومان پیش و پرداخت ماهی ۱۰۰ هزار تومان اجاره است. خانه دیگری که در شهرک صدرا واقع شده، ۹۰ مترمربع مساحت دارد و نوساز است. مستاجر جدید باید توانایی پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون پول پیش را داشته باشد. حداقل خیالش راحت است که خبری از اجاره ماهیانه نیست. ودیعه یک آپارتمان ۸۲ متری فول امکانات در محله آبشار که از سال ساخت آن هشت سال می‌گذرد، ۸۵۰ میلیون تومان تعیین شده با اجاره ماهانه ۱۰۰ هزار تومانی. فروشنده‌ای برای آپارتمان ۸۵ متری خود با سال ساخت ۸۵، ودیعه ۱۵۰ میلیونی و اجاره ۱۸ میلیون تومانی در نظر گرفته است.

اجاره آپارتمان ۸۵ متری تک‌خواب کلیدنخورده در حوالی دریاچه چیتگر به ۹۰۰ میلیون تومان پول پیش و پرداخت ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان نیاز دارد. اگر می‌خواهید واحد بزرگتری با متراژ ۹۹ متر که از سال ساخت آن سه سال می‌گذرد برای خود اجاره کنید، باید ودیعه ۸۵۰ میلیون تومانی داشته باشید و ماهانه ۱۰۰ هزار تومان هم بابت اجاره پرداخت کنید.

آخرین اخبار