چند نسخه شفابخش از طب ایرانی برای امراض
کد خبر: ۴۸۶۸
تاریخ انتشار: 2015 July 14    -    ۲۳ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
رئیس هیئت مدیره جامعه احیاگران طب ایرانی با انتقاد به مافیای نمک در ایران از درمان دیابت و سرطان با مصرف غذای سالم خبر داد و گفت: امروزه نمک جهرم را از طریق دُبی به اسرائیل می‌برند و حتی کتاب جرجانی را در اسرائیل به عبری ترجمه کردند.

محمد دریایی در نشست خبری نخستین همایش طب ایرانی برای درمان بیماری های رایج با محوریت غذا درمانی، اظهار کرد: درمان در حوزه سلامت فقط دارو نیست، بلکه درمان در طب با غذاست، حتی داروهای گیاهی نیز در وعده به عنوان مکمل قرار می گیرند، بنابراین بزرگان عنوان می کنند که تا آنجا که می توانیم باید افراد را با غذا درمان کنیم، نه با دارو و اگر کسی قبل از درمان با غذا بخواهد با دارو درمان کند به واقع کمر به قتل آن فرد بسته است.

وی با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در مورد تغییر اصلاح زندگی با اصلاح کردن غذای افراد نسبت به غذای ارگانیک تاکید ویژه ای کرد و گفت: بیشتر بیماری ها در غذاست. براین اساس اروپایی ها در غذا درمانی فعالیت های گسترده ای را به ثمر رساندند، حتی صهیونیست ها نیز از این فرصت استفاده کردند و داروهای گیاهی خود را در دنیا مطرح می کنند که البته پایه آن شیمیایی است.

درمان سرطان و دیابت با غذا

دریایی با اشاره به آمار وزارت بهداشت بر 8 میلیون ایرانی که دچار دیابت هستند، گفت: البته ما معتقد هستیم این آمار 12 میلیون نفر است، اما می توانیم به جرات عنوان کنیم که با ساده ترین غذا می توان سرطان ها و دیابت را درمان کرد. همچنین با غذا می توان کبد چرب و میگرن در درمان کرد.

وی عنوان کرد: البته درمان دیابت نوع یک زمان بر است ولی درمان این بیماری نیز با غذا امکان پذیر است، زیرا طب ایرانی و اسلامی پاسخ گوی تمام بیماری ها است، به طوری که 7 قرن کتاب قانون ابن سینا در اروپا تدریس شد و هم اکنون نیز کتاب جرجانی شاگرد ابن سینا به زبان عبری در اسرائیل ترجمه و استفاده می شود.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی ادامه داد: اگر غذای فرد براساس تغذیه سالم باشد هیچ زمانی بیمار نمی شود، بلکه غذای سالم بیماری ها را نیز درمان می کند، همانطور که رهبر معظم انقلاب دغدغه طب اسلامی و ایرانی دارند و بر روی غذادرمانی تاکید فراونی کردند، بنابراین می توان با غذا و داروهای گیاهی اکثر بیماری ها را معالجه کرد.

روغن حیوانی رگ ها را باز می کند

دریایی با تاکید بر مصرف روغن زیتون، روغن کنجد و حتی روغن حیوانی عنوان کرد: برخلاف تصور روغن حیوانی می تواند رگ را باز کند و نمی بندد، به طوری که این روغن جامد است ولی وقتی وارد بدن می شود به مایع تبدیل می شود. در حالی که روغن های مایع کنونی وقتی وارد بدن می شوند به ترانس تبدیل می شوند و باعث خواهند شد کبد نتواند اجزای مواد غذایی را شناسایی کند و تبدیل به کبد چرب می شود و در نهایت صفرا به خوبی ترشح نمی کند و سنگ ایجاد می شود.

ماءالشعیر دارای هورمون زنانه و نامناسب برای مردان

رئیس هیئت مدیره جامعه احیاگران طب ایرانی با تاکید بر پرهیز از مصرف پفک و نوشابه های رنگی و علی الخصوص ماءالشعیر، عنوان کرد: در همین ماءالشعیر ماده ای به نام رازک وجود دارد که دارای یک هرمون زنانه است و برای مردان به هیچ عنوان مناسب نیست.

مرغ های 45 روزه آنتی بیوتیک دار باعث سرطان می شود

دریایی با اشاره به حذف آنتی بیوتیک در برخی مرغ های تولیدی کشور عنوان کرد: مرغی که طی 45 روز انواع آنتی بیوتیک ها را دریافت می کند حامل جهش سلولی و باعث سرطان، میگرن و صدها بیماری می شود ولی امروزه با همت برخی تولیدکننده مرغ های بدون آنتی بیوتیک تولید شده ولی فقط 5 درصد بازار کشور را تحت پوشش قرار داده است.

شیرهایی که انسداد قلبی می آورند

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی در ادامه به مشکل شیر گاوها نیز اشاره کرد و افزود: امروزه به دلیل تغذیه نادرست دامهای گاوی مشاهده می کنیم شیرها دارای اُمگا 4 و اُمگا9 هستند و فاقد اُمگا3، در حالی که اُمگا3 از عروق قلبی جلوگیری می کند ولی شیرهای کنونی باعث انسداد قلبی می شوند در حالیکه عدم اُمگا 3 سرطان را دربر خواهد داشت.

نمک دریا مفید است اما به شرط

دریایی به اختلاف که بین مسئولان وزارت بهداشت و صاحبنظران طب اسلامی - ایرانی و سنتی درباره مسائل نمک دریا وجود دارد توضیحاتی داد و گفت: متاسفانه ریشه همه این اختلافات و مشکلات در مافیا است زیرا ما در ایران مافیای نمک، مافیای شکر و مافیای روغن داریم البته ما هم می پذیریم که هر نوع نمک دریا نیز مناسبت نیست اما نمک دریای مناسب نیز داریم و باید مصرف شود از طرفی دیگر نمک های کلروسدیم که به آجیل و کنسروجات اضافه می کنند باعث سرطان می شود.

حذف آنژین قلبی با دو قاشق روغن زیتون و یک قاشق سرکه سیب

وی در ادامه توصیه ای برای باز کردن عروق قلبی عنوان کرد و افزود: افراد اگر به مدت 40 روز به صورت روزانه دو قاشق روغن زیتون طبیعی را با یک قاشق سرکه سیب مخلوط و در این مدت مصرف کنند عروق قلبی آنان باز می شود و به هیچ عنوان نیاز با آنژین قلبی نیست.

برطرف کردن دیابت نوع 2 در مدت دو ماه با غذا

دریایی در ادامه با اشاره به درمان دیابت نوع 2 در مدت دو ماه با استفاده از بهره گیری از اصول غذادرمانی درباره نظارت بر غذاهای کشور عنوان کرد: ناظر این کار وزارت بهداشت و دولت است بنابر این مجلس باید نسبت به این نظارت ها اجبار بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه با ارائه توضیحاتی در مورد نمک دریا به خصوص نمک دریاچه بیدگل کاشان که فاقد سرب، جیوه است گفت: البته نمک های دریا علی الخصوص از برخی مکان ها مانند دریاچه قم گرفته می شود که مناسب نیست. ولی در مجموع نمک کوهستان یا نمک دریا که ید بسیاری دارند مورد استفاده قرار گیرد به طوری که امروزه نمک جهرم کشورمان استاندارهای لازم را دارد و به کشورهایی مانند آلمان صادر می شود و از طریق واسطه و از دُبی نیز این نمک به اسرائیل ارسال می شود.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی در ادامه با اشاره به انتشار کتاب طب استعماری که در آن نسبت به مصرف آسپرین، دیازپام و برخی داروهای شیمیایی هشدار داده شده است عنوان کرد: متاسفانه داروهایی مانند ریتالین که به بهانه تمرکز حافظه مصرف می شود باعث شیوع افراد به سمت مواد مخدر می شود.

وی درباره اینکه مسئولان وزارت بهداشت چه نقشی بر روی نظارت این محصولات دارند گفت: مسئولان وزارت بهداشت دو دسته اند یک دسته آنهایی که اطلاعات دقیقی دارند ولی به دلیلی نمی تواند اظهار نظر کنند و یک دسته آنهایی هستند که یافته های آنان غربی است مثلا امروز در نمکی که مردم مصرف می کنند یُد اضافه می شود در حالی که این ید نباید مولکولی باشد. زیرا چنین یدی جذب نمی شود و سمی است.

دریایی با اشاره به اینکه 70 تا 80 درصد پاکساز ی بدن را می تـوان طی 4 روز انجام داد، گفت: متاسفانه امروز در کشور ما طب ایرانی و اسلامی در تقابل طب نوین و طب سنتی معروف به عطاری ها قرار گرفته است در حالی که ما منکر پوشش متادون و مواد مشابه مخدر در عطاری ها نیستیم و برخی ازهمین عطاری ها چهره طب سنتی را خراب کردند و به قول مرحوم شریعتی برای از بین بردن یک حق لازم نیست حمله شود بلکه از آن بد دفاع شود آن حق از بین می رود. بنابر این طب ایرانی اسلامی در دو لبه تیز طب نوین و سوءاستفاده های طب سنتی قرار گرفته است.

وی با استناد به توصیه های امام صادق(ع) که فرمودند ما خشکی را با تَری و گرمی را با سردی تعادل می بخشیم، بیان داشت: امروزه طب سنتی را با فروش مواد مشابه مخدر خراب کرده اند. سوءاستفاده های زیادی در آن شده است.

برنج های کنونی باعث دیابت می شوند

وی در ادامه با انتقاد به برنج های کنونی به دلیل عدم سبوس باعث دیابت می شود افزود: علت عصبانیت ها و ریزش مو در بیشتر افراد جامعه ایرانی نیز مصرف آنتی بیوتیک است.

دریایی در ادامه با اشاره به انواع بیماریهای مقاربتی که بر اثر بی بندباری رخ می دهد افزود: قرآن بر روی غذا بسیار تاکید دارد مثلا به عنوان نمونه با مصرف خرما می توان مشکل جنسی و یبوستی را انجام داد این ماده غذای هم دواست و هم غذاست.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی در ادامه توضیح مصرف مواد غذایی سالم عنوان کرد: مثلاً خانم ها واهمه دارند سمنو مصرف کنند چون فکر می کنند چاق کننده است در حالی که سمنو چربی های اضافی را از بین می برد.

از بین بردن ملت ها با غذا یکی از مهمترین پروتکل های اسرائیل

دریایی با اشاره به یکی از پروتکل های مهم اسرائیلی ها عنوان کرد: آنها در همین یکی از پروتکل ها از بین بردن ملت ها را منوط به مصرف بعضی غذاها عنوان کردند و امروز هم شاهد آن هستیم که بحث دارو بسیار غوغا کرده است در حالی که برخی از همین داروهای آنتی بیوتیک باعث سرطان می شوند.

نمک، شکر، آب، روغن و نان اصلاح شود

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی با اشاره به تلاش های دکتر طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت برای اصلاح نان ایرانیان و حذف نان سفید و جوش شیرین که می تواند با حذف این نان ها 40 تا 50 درصد مشکل بیماری های مردم را نیز حل کرد، عنوان کرد: 5 ماده غذایی از جمله نمک، شکر، آب، روغن و نان مردم باید اصلاح شود.

دریایی با توصیه به مصرف شکر قهوه ای و پرهیز از مصرف شکر سفید خاطرنشان کرد: نیازی به تهیه دستگاه تصفیه آب نیست و حتی درباره مصرف آب های معدنی نیز انتقادات بسیاری وجود دارد زیرا برخی از آنان تقلبی و املاح دارد. بنابر این مردم همین آب شیر منازل خود را می توانند تقطیر کنند و یا مقداری آب لیمو در آن مخلوط کنند و با خیالی آسوده آن را مصرف کنند.
نخستین همایش طب ایرانی در درمان بیماری های رایج با اصلاح تغذیه (غذادرمانی) به همت مرکز فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم با حضور سفرای 23 کشور اسلامی و اروپایی و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت بهداشت برگزار می شود.

تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر