اولین واکنش دلار و بورس به نتیجه انتخابات
کد خبر: ۳۱۸۱۲۲
تاریخ انتشار: 2024 July 06    -    ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰

اولین واکنش دلار و بورس به نتیجه انتخابات

همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازار ارز و سرمایه به قطعی شدن ورود مسعود پزشکیان به ساختمان پاستور واکنش متفاوتی نشان دادند.
همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازار ارز و سرمایه به قطعی شدن ورود مسعود پزشکیان به ساختمان پاستور واکنش متفاوتی نشان دادند.
 
سقوط قیمت دلار پس از اعلام خبر پیروزی پزشکیان
 
* اقتصادنیوز اعلام کرد: معاملات بازار ارز تهران امروز در حالی آغاز خواهد شد که قیمت‌ها در جریان معاملات پشت خطی سقوط قابل توجهی را تجربه کردند و کانال‌های کاهشی میزبان قیمت دلار شدند. موضوع مهمی که به عقیده معامله گران ناشی از اثرات هیجانی اعلام نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان است.
 
* قیمت دلار امروز به زیر ارزش ذاتی خود رسیده است و معاملات پشت خطی هم حکایت از عقب نشینی قیمت دلار به کانال ۵۸ هزار تومان دارد و ارزش هر دلار امروز به ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.
 
* معامله گران معتقدند جناح کاهشی در واکنش به نتیجه انتخابات در بازار ارز فعال شده است، اما نوسان نزولی حاکم بر بازار نشانگر تغییر روند نیست و بازار تنها به این رخداد سیاسی واکنش هیجانی نشان داده است. به عقیده این گروه بازار همواره برای اصلاح قیمت مسیر کاهشی را در پیش خواهد گرفت و تغییر قیمت امروز هم از این قاعده مستثنی نیست.
 
قیمت تتر ریزشی شد
 
* در بازار رمزارز‌ها هم امروز کاهش قیمت حرف اول و آخر را زد و قیمت تتر که همواره یکی از مولفه‌های موثر بر قیمت دلار است، شیب تند کاهش قیمت را تجربه کرد و با افت حدود سه هزار تومانی، در محدوده ۵۹ هزارو ۷۴۰ تومان قرار گرفت. فنی‌های بازار افت قیمت تتر را هم ناشی از سیگنال نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و افت قیمت دلار می‌دانند؛ چرا که قیمت اونس طلا امروز در بازار بالا رفته است و فارغ از نتیجه انتخابات مولفه‌ها در در راستای افزایش قیمت تتر عمل کرده اند.
 
* معامله گران معتقدند قیمت دلار امروز در واکنش به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی مسعود پزشکیان مسیر کاهشی معاملات پشت خط را ادامه خواهد داد و احتمال کاهش قیمت اسکناس آمریکایی به محدوده‌های حمایتی وجود دارد. این گروه از فعالان بازار می‌گویند مرز ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان، حمایت مهمی برای دلار محسوب می‌شود که در صورت تثبیت روزانه زیر آن، عقب نشینی به کانال‌های کاهشی متحمل خواهد بود.
 
بورس برای پزشکیان فرش سبز پهن کرد
 
ایسنا نوشته است که شاخص کل بورس تهران به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران واکنش نشان داد.
 
اولین واکنش دلار و بورس به نتیجه انتخابات
 
برترین ها
 
آخرین اخبار