فردوسی‌پور، نام دروازه‌بان جدید استقلال را لو داد
کد خبر: ۳۱۷۳۳۲
تاریخ انتشار: 2024 June 27    -    ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵

فردوسی‌پور، نام دروازه‌بان جدید استقلال را لو داد

 فوتبال ۳۶۰ رسانه‌ متعلق به عادل فردوسی‌پور نوشت: استقلالی‌ها در شرایطی تصمیم گرفته‌اند در سکوت خبری کار خود را در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه پیش ببرند که بیشترین حاشیه ایجاد شده پیرامون عملکرد آبی‌ها در بازار تابستانه است.

 فوتبال ۳۶۰ رسانه‌ متعلق به عادل فردوسی‌پور نوشت: استقلالی‌ها در شرایطی تصمیم گرفته‌اند در سکوت خبری کار خود را در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه پیش ببرند که بیشترین حاشیه ایجاد شده پیرامون عملکرد آبی‌ها در بازار تابستانه است. در روزهای اخیر، عدم موضع‌گیری شفاف آبی‌ها پیرامون صدور و یا عدم صدور مجوز جواد نکونام، خود موضوعی چالش‌برانگیز برای هواداران استقلال بوده و جالب آنکه روز گذشته در حالی آرمین سهرابیان خبر از تمدید قرارداد ۲ ساله‌اش با آبی‌ها داد که هنوز باشگاه استقلال این موضوع را اطلاع‌رسانی نکرده است!

 
 

فردوسی‌پور، نام دروازه‌بان جدید استقلال را لو داد

مدیران باشگاه استقلال در سکوت خبری یک تصمیم جنجالی گرفته‌اند و آن‌هم جذب دروازه‌بان خارجی است. در شرایطی بحث جذب دروازه‌بان خارجی به میان آمده که حسین حسینی در فصل گذشته، عملکردی درخشان در خط دروازه آبی‌ها داشت و نه‌تنها بیشترین کلین‌شیت و کمترین گل خورده را در یک فصل داشت، بلکه توانست براساس نمرات متریکا عنوان برترین دروازه‌بان فصل را از آن خود کند. حسینی بعد از پایان فصل با چالش مجوز کار مواجه شده بود که پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که دروازه‌بان شماره یک استقلال منعی برای حضور در مستطیل سبز ندارد و موانع برطرف شده است.

خط دروازه، نقطه قوت استقلال!
حسین حسینی تنها دروازه‌بان نام‌آشنای آبی‌ها نیست و محمدرضا خالدآبادی (دروازه‌بان تیم امید ایران)، سینا سعیدی‌فر (دروازه‌بان تیم امید ایران) و محمدجواد کیا (دروازه‌بان تیم جوانان ایران) دیگر دروازه‌بانان حاضر در فهرست استقلال هستند. جالب آنکه استقلالی‌ها با پافشاری جواد نکونام، برای جذب خالدآبادی هزینه رضایت‌نامه او را پرداخت کردند و خرید این دروازه‌بان جوان بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای آبی‌ها هزینه در پی داشت! با این وجود، مطرح‌شدن موضوع جذب دروازه‌بان خارجی با توجه به عملکرد دروازه‌بانان استقلال در فصل اخیر سوال‌برانگیز شده است.

پیریچ، گزینه‌ای که ناگهان مطرح شد!
آبی‌ها در کنار آنکه از حضور ۴ دروازه‌بان مطرح در فهرست خود بهره می‌برند، با چالش جای خالی در فهرست بازیکنان خارجی خود هم مواجه‌اند و این مسئله با توجه به نیاز تقویت فهرست استقلال در سایر پست‌ها، موضوع جذب دروازه‌بان خارجی را سوال‌برانگیزتر از همیشه کرده است! گفته می‌شود که گزینه مدنظر استقلالی‌ها به تهران سفر کرده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، احتمال امضای قرارداد با کِنان پیریچ، دروازه‌بان سابق تیم‌های لارناکا قبرس، گزتپه ترکیه، آترومیتوس یونان و ماریبور اسلوونی طی روزهای آتی دور از ذهن نخواهد بود!

بی‌اطلاعی کادرفنی؟ شبیه به یک شایعه!
کادرفنی استقلال فعلاً واکنشی به موضوع جذب دروازه‌بان اهل کشور بوسنی نشان نداده اما شایعات جنجالی پیرامون آنکه جواد نکونام از موضوع جذب دروازه‌بان جدید بی‌اطلاع بوده، به گوش می‌رسد! البته که سرمربی استقلال در فصل گذشته نشان داد در صورتی‌که خواسته‌هایش برآورده نشود، علیه مدیریت باشگاه موضع‌گیری می‌کند و با توجه به سکوت جواد نکونام و دیگر اعضای کادرفنی استقلال، موضوع بی‌اطلاعی کادرفنی از جذب دروازه‌بان خارجی به نظر شبیه به یک شایعه می‌آید.

کارنامه پیریچ در فوتبال قبرس امیدوارکننده نیست!
کِنان پیریچِ ۲۹ ساله که به تازگی قرارداد او با باشگاه لارناکا قبرس به پایان رسیده، در فصل اخیر در ۴۱ مسابقه (در تمامی رقابت‌ها) برای لارناکا به میدان رفت که ۳۸ بار دروازه او باز شد و تنها ۱۹ بار موفق شد کلین‌شیت کند. او که در طول ۶ سال اخیر سابقه دعوت به تیم ملی بوسنی را هم در کارنامه خود دارد، در ۸ حضورش در خط دروازه این تیم، ۸ گل دریافت کرده و تنها ۳ بار موفق به‌ثبت کلین‌شیت شده است! در مجموع دوران فعالیت پیریچ در فوتبال باشگاهی، او ۲۹۹ بار در خط دروازه تیم‌های مختلف حضور پیدا کرده که ۳۲۱ گل دریافت کرده و توانسته تنها ۱۱۴ بار کلین‌شیت کند!

در انتظار پایان سکوت مدیران استقلال
مسئولان باشگاه استقلال سیاست جنجالی‌ای را در پیش گرفته‌اند و سکوت آن‌ها در روزهای اخیر بیش از پیش حاشیه‌ساز شده است. با توجه به شرایط خط دروازه استقلال و حضور ۴ دروازه‌بان ملی‌پوش، جذب احتمالی دروازه‌بان خارجی بسیار سوال‌برانگیز شده و باید دید طی روزهای آتی سکوت مسئولان باشگاه آبی‌پوش می‌شکند و آن‌ها نسبت به چرایی جذب دروازه‌بان خارجی واکنش نشان می‌دهند یا خیر! البته که در این میان، موضوع‌گیری جواد نکونام و یا حتی حسین حسینی هم می‌تواند در نوع خود جالب‌توجه باشد.

 
 
آخرین اخبار