آمار وحشتناک از مراکز پزشکی تقلبی
کد خبر: ۳۰۶۰۶۹
تاریخ انتشار: 2024 February 21    -    ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
معاون وزیر بهداشت آمار عجیبی از مراکز غیرقانونی که پزشکان تقلبی در آن مشغول به کار بوده‌اند را ارائه داد.
سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: مداخله افراد غیر پزشک و فاقد صلاحیت در امور درمان و کارهای پزشکی مصداق ارتکاب جرم تلقی می‌شود.
 
وی بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون چهار هزار و ۳۸ مرکز غیر مجاز که در امور پزشکی مداخله کرده اند، پلمب شدند و مجرمان به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.
 
معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: به دلیل درآمد و سود بالا در امور جراحی زیبایی، افراد فاقد صلاحیت در حوزه هایی مثل تزریق ژل و بوتاکس و حتی انجام برخی از جراحی‌ها ورود می کنند، بدون اینکه علم و مجوزش را داشته باشند و این کار سبب به خطر افتادن سلامت مردم و مراجعه کنندگان خواهد شد.
 
کریمی ادامه داد: اکنون قوانین در مقابل مسائلی در خصوص دخالت در امور کارهایی چون تزریق ژل و عمل های زیبایی به مقدار کافی بازدارنده نیست و از نمایندگان مجلس درخواست داریم تا لایحه قوانین بازدارنده و سخت در این خصوص را به تصویب برسانند.
 
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت از مردم درخواست دارد که قبل از مراجعه به افراد جهت انجام امور پزشکی مشخصات فرد مورد نظر را در سایت نظام پزشکی بررسی کنند.
 
وی افزود: اسامی پزشکان مورد تایید و صلاحیت‌دار در سایت سازمان نظام پزشکی کشور بارگذاری شده است. تمام مراکز اعم از بیمارستان، مرکز جراحی محدود یا کلینیک ملزم هستند مجوز و پروانه اخذ شده از وزارت بهداشت را در معرض دید مراجعه کنندگان بگذارند. 
 

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: علاوه بر گشت های وزارتخانه مردم در صورت مشاهده تخلفی آن را به بازرسی وزارت بهداشت و سامانه ۱۹۰ اطلاع بدهند.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار