حمله به رشیدپور در پی پخش آهنگ دافی در مدرسه
کد خبر: ۲۹۲۶۲۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2023 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
روزنامه دولت با ادعای حمایت مجری سابق تلویزیون از پخش یک آهنگ در یک مدرسه به او حمله کرد.

روزنامه دولت با ادعای حمایت مجری سابق تلویزیون از پخش یک آهنگ در یک مدرسه به او حمله کرد.

 
 

حمله به رشیدپور در پی پخش آهنگ دافی در مدرسه

 

روزنامه ایران نوشت:

رضا رشیدپور مجری سابق تلویزیون که جریان بازگشت او به آنتن شبکه 3 با حواشی بسیاری همراه بود، پخش آهنگ غیراخلاقی برای کودکان یک مدرسه در کرمان را «شادی مطلوب نسل نو» خواند و همخوانی یک کودک با متن این آهنگ را «واقعیتی غیر قابل پلمب» دانست.

اخیراً مسئولان یک مدرسه با اهمال در انجام مسئولیت تربیتی خود در جشن آغاز سال تحصیلی، اجازه پخش یک ترانه ضدفرهنگی در جمع دختران مدرسه ابتدایی را داده‌ بودند که دارای محتوای تشویق‌کننده به «استفاده از مواد مخدر»، «روابط زیر سن قانونی»، «شرب خمر» و... بود؛ پس از این اتفاق که با واکنش بسیار منفی افکار عمومی همراه بود، آموزش و پرورش نیز مدیر خاطی را برکنار کرد.

همخوانی «دخترک متولد سال 95» با ترانه مذکور اگرچه از نگاه این مجری ناکام یک «واقعیت» است(به تعبیر رشیدپور) اما هر واقعیتی قابل ستایش نبوده و نشان می‌دهد که «آواربرداری فرهنگی» از عملکرد «پرورشی و تربیتی» مدیران آموزش دولت قبل که رشیدپور از حامیان آن به شمار می‌رود نیز بیش از همیشه ضرورت دارد.

انتظار می‌رفت رشیدپور که از او به عنوان «فرزند شهید» یاد می‌شود، به خوبی درک کند که «احساس مسئولیت در قبال تربیت نسلی» نیز «یک واقعیت غیر قابل انکار» است.

با این حال، حمایت چهره‌های اثرگذاری چون رشیدپور از ترویج یک اثر ضدفرهنگی به جای محکوم کردن آن نشان می‌دهد که مدیران شبکه سوم سیما نیز در اعتماد به او با اشتباه محاسباتی مواجه بودند.

 
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
2
14
کسانی که چشم بسته به این و آن حمله میکنیدو مدیر آن مدرسه ابتدایی که اجازه داده برای 7و8ساله آهنگ دافی پخش بشه، اصلا فکر کرده اید که اون بچه ها هیچ معنای شعری که خوانده میشه را نمیفهمند وفقط با شورو هیجان آهنگ دافی بالاوپایین میپرندو ابراز خوشحالی میکنند.پس انتظاردارین روز اول مدرسه نوحه خوانی پخش بشه وبچه ها بشینند روی زمین و گریه وزاری کنندو یرو صورت خودشونو خنج بزنند و خاک بر سرهم بپاشند؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار