با متفاوت‌ترین قبرستان دنیا آشنا شوید
کد خبر: ۲۹۲۵۶۱
تاریخ انتشار: 2023 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰
در یک قبرستان منحصر به فرد در فیلیپین تابوت‌ها به مدت ۲۰۰۰ سال از صخره آویزان هستند.
در یک قبرستان منحصر به فرد در فیلیپین تابوت‌ها به مدت ۲۰۰۰ سال از صخره آویزان هستند.
 
تابوت‌های آویزان از صخره؛ شاید در ابتدا تصاویری از یک فیلم سینمایی ترسناک به نظر برسند، اما در دنیای واقعی اتفاق افتاده است. برای قرن‌ها یک قبیله در فیلیپین به جای دفن مردگان خود اقدام به آویزان کردن آن‌ها از صخره می‌کردند. اینجا شاید تنها مکان بر روی کره زمین باشد که تابوت‌ها مانند قاب عکس در کنار یکدیگر میخکوب شده اند.
 
با متفاوت‌ترین قبرستان دنیا آشنا شوید
 
این قبرستان معلق در خارج از شهر کوچک ساگادا هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این قبرستان آنقدر ترسناک و در حین حال جذاب است که هر سال گردشگران برای دیدن آن در این مکان جمع می‌شوند.
 
اگرچه در نظر گردشگران این مکان شاید ترسناک به نظر برسد، اما برای مردم ایگورات این مکان محلی برای انجام آیین‌های باستانی مرسوم بوده که از نظر آن‌ها جذاب و در عین حال مهم بوده است. در این آیین سنتی ۲۰۰۰ ساله، افراد سالخورده پیش از مرگ تابوت خود را حکاکی می‌کردند، پس از مرگ، جسد با برگ‌ها و شاخه‌های انگور به یک صندلی چوبی مرگ بسته می‌شد و برای جلوگیری از پوسیدن جسد از دود استفاده می‌کردند.
 
در روز‌های بعد اقوام و بستگان به فرد متوفی احترام گذاشته و مراسم بدرقه را برپا می‌کردند. سپس جسد قرار داده شده در تابوت، از صخره ” دره اکو ” آویزان می‌شد. باور عمومی بر این است که این عمل، برای در امان ماندن مردگان از سیل در طوفان‌های استوایی انجام می‌شد و همچنین امکان عبور آسان‌تر آن‌ها به بهشت را فراهم می‌کرد.
برنا
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار