۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت
کد خبر: ۲۴۷۳۸۷
تاریخ انتشار: 2022 June 10    -    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
این روز‌ها ابزار‌های زیادی برای حالت دادن به مو وجود دارد؛ سشوار، اتو و فرکننده‌ی مو. همه‌ی این ابزار‌ها با حرارت کار می‌کنند. حرارت بالای این دستگاه‌ها، به مو به‌شدت آسیب می‌زند و باعث خشک شدن، وز شدن و ایجاد موخوره می‌شود. اگر می‌خواهید با روش‌های دیگری برای فر کردن مو بدون حرارت آشنا شوید که بدون استفاده از حرارت باشند.

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت«تابناک با تو» - این روز‌ها ابزار‌های زیادی برای حالت دادن به مو وجود دارد؛ سشوار، اتو و فرکننده‌ی مو. همه‌ی این ابزار‌ها با حرارت کار می‌کنند. حرارت بالای این دستگاه‌ها، به مو به‌شدت آسیب می‌زند و باعث خشک شدن، وز شدن و ایجاد موخوره می‌شود. اگر می‌خواهید با روش‌های دیگری برای فر کردن مو بدون حرارت آشنا شوید که بدون استفاده از حرارت باشند.

چرا نباید از دستگاه‌های حرارتی استفاده کنیم؟

فر کردن مو با دستگاه‌هایی که با حرارت کار می‌کنند، راحت‌تر است و دوام بیشتری دارد. نتیجه‌ای که از کار کردن با این دستگاه‌ها می‌گیرید، سریع و بسیار چشمگیر است. شاید همین ظاهر زیبا و سرعت کار با دستگاه‌ها، باعث شده که این روز‌ها بسیاری از افراد حداقل یکی دو دستگاه حرارتی برای حالت دادن به مو‌های خود دارند.

این دستگاه‌ها با حرارت زیاد، به مو‌های شما حالت می‌دهند. حرارت زیاد باعث ازبین‌رفتن رطوبت طبیعی مو می‌شود. در نتیجه مو‌ها به‌شدت خشک می‌وند. خشکی مو به‌تن‌هایی عامل ایجاد بسیاری از آسیب‌ها در مو است؛ وز شدن، کدر شدن و موخوره از رایج‌ترین مشکلاتی است که دستگاه‌های حرارتی برای مو ایجاد می‌کنند.

اما انسان قرن‌ها است که مو‌های خود را با روش‌های مختلف و بدون حرارت فر می‌کند بدون اینکه سشواری در کار باشد. بیشتر روش‌های خانگی برای فر کردن مو بدون حرارت و حالت دادن به مو، شامل پیچاندن و حالت دادن به مو‌های مرطوب و صبر کردن تا خشک شدن کامل آن است.


۹ روش برای فر کردن مو بدون حرارت

برای فر کردن مو بدون حرارت روش‌های مختلف وجود دارد که اساس کار آن‌ها شبیه هم است. یکی از این روش‌های خانگی را انتخاب کنید تا نتیجه‌ی آن را روی مو‌های خود ببینید.

۱. مچاله کردن مو

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

در این روش، فر‌های طبیعی خود مو افزایش پیدا می‌کنند و تقویت می‌شوند. با توجه به نوع مو، ممکن است مو‌هایی موج‌دار یا فر تحویل بگیرید. درواقع نتیجه‌ی کار به نوع مو‌های خود شما بستگی دارد. این روش یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای حالت دادن به مو‌هایی است که صاف صاف نیستند.

وسایل لازم

* محصولاتی برای تقویت فر مو (موس یا ژل)
* شامپوی حجم‌دهنده
* حوله
* ژل مو یا هر محصول دیگری برای نگه‌داشتن مو در حالت ثابت

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را با شامپوی حجم‌دهنده بشویید و بعد از شامپو، از نرم‌کننده استفاده کنید.

۲. نرم‌کننده را فقط روی ساقه‌ها و انتهای مو بزنید تا باعث سنگین شدن و لخت شدن مو‌های شما نشود. موقع استفاده از نرم‌کننده، گره‌های مو را باز کنید.

۳. مو‌های خود را حسابی آب بکشید تا مواد شوینده در آن باقی نماند.

۴. با حوله، مو‌های خود را به‌آرامی خشک کنید. برای خشک کردن موها، آن را لای حوله بگذارید و فشار دهید. حوله را روی مو‌ها نمالید، چون باعث آسیب‌زدن به ساقه‌ی مو می‌شود.

۵. وقتی مو‌های شما هنوز رطوبت دارد، مقدار قابل‌توجهی موس یا ژل مخصوص فر کردن مو روی مو‌های خود بزنید.

۶. با دست مو‌های خود را درست مثل کاغذ مچاله کنید.

۷. اجازه ندهید که موادی که استفاده می‌کنید به ریشه‌ی مو‌های شما نزدیک شوند، چون باعث کثیف شدن و چرب شدن کف سر می‌شوند. بعد از مچاله کردن مو‌ها بالای سر، اجازه دهید که خشک شوند.


۲. فر کردن مو با گیره

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

این یک روش قدیمی برای فر کردن مو بدون حرارت است و مو را در مدت‌زمان کوتاهی بدون استفاده از وسایل حرارتی، فر می‌کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که مو‌های خود را دسته‌دسته بپیچانید و با گیره محکم کنید. یک شب با این شرایط بخوابید و صبح وقتی بیدار می‌شوید، فر‌های زیبا و جذابی خواهید داشت.

وسایل لازم

* حوله
* شانه‌ی دندانه‌درشت
* ژل مو
* گیره‌ی مو
* روسری نخی
* اسپری مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را با یک شامپوی حجم‌دهنده بشویید و بعد از نرم‌کننده هم استفاده کنید. وقتی روی مو‌های خود نرم‌کننده زده‌اید با شانه‌ی دندانه‌درشت، گره‌های آن را از هم باز کنید.

۲. مو‌های خود را لای حوله بگذارید و آب آن را بگیرید. به جای مالش مو‌ها با حوله، فقط به‌آرامی سعی کنید آب مو‌ها گرفته شود.

۳. از ژل مو یا هر محصول دیگری که برای حالت دادن به مو استفاده می‌کنید، روی مو‌ها بزنید.

۴. از بالا مو‌های خود را چند قسمت کنید. قسمت‌هایی که با آن کاری ندارید، بالای سر ببندید.

۵. از قسمت زیر و کناره‌ها شروع کنید و هر بار مقداری از مو به قطر دو سانتی‌متر جدا کنید و دور انگشت خود بپیچید تا شکل حلقه بگیرد. آن را با انگشت روی سر نگه دارید.

۶. حلقه‌های ایجادشده را با گیره روی سر محکم کنید. طوری گیره بزنید که حلقه‌ها، باز نشوند و مدتی بتوانید به‌همان شکل حلقه‌ها را روی سر نگه دارید.

۷. همین کار را برای تمام دسته‌های مو انجام دهید. لایه به لایه، مو‌ها را دسته‌بندی کنید و هر دسته را به شکل حلقه بالای سر گیره بزنید.

۷. مو‌های خود را با روسری بپوشانید و شب را با همین حالت بخوابید. روسری رطوبت مو‌ها را جذب می‌کند و به حالت دادن آن کمک می‌کند.

۸. صبح که از خواب بیدار شدید، آرام‌آرام تک‌تک حلقه‌ها را باز کنید. وقتی گیره‌ها را باز کنید که مو‌ها کاملا خشک شده باشند. از سشوار در این مرحله استفاده نکنید، چون باعث باز شدن حلقه‌های مو می‌شود.

۹. بعد از باز کردن تمام گیره‌ها، با انگشت‌های خود مو‌ها را مرتب کنید. برای اینکه موهایتان در همین حالت باقی بماند، روی آن اسپری نگهدارنده‌ی مو بزنید.

۳. حالت دادن به مو با بافتن

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

اگر دوست دارید مو‌هایی موج‌دار و مجعد داشته باشید، از این روش استفاده کنید. بافتن مو‌ها راحت‌ترین راه برای داشتن فر‌های ریز یا درشت در مو است.

وسایل لازم

* دو عدد کش مو
* اسپری مو یا هر محصولی دیگر برای حفظ حالت مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را بشویید و صبر کنید تا زمانی که ۷۰ درصد مو‌ها خشک شوند.

۲. مو‌های خود را دو قسمت کنید و هر دو طرف را ببافید.

۳. اگر می‌خواهید فقط انتهای مو‌های شما فر داشته باشد، مو‌ها را به حالت عادی در دو طرف سر ببافید. اگر می‌خواهید فر مو از ابتدای ریشه شروع شود، باید با بافت فرانسوی، مو‌ها را ببافید.

۴. مو‌ها را محکم ببافید تا باز نشوند.

۵. بافت مو‌ها را تا زمانی که مو کاملا خشک نشده، باز نکنید. می‌توانید با موی بافته شده به رخت‌خواب بروید و صبح که بیدار شدید بافت مو را باز کنید.

۶. بعد از باز کردن بافت موها، با انگشتان خود مو را مرتب کنید. می‌توانید یک اسپری ثبیت‌کننده‌ی حالت مو هم استفاده کنید تا مو‌ها سر جای خود باقی بمانند.

۴. فر کردن مو با بیگودی

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

بیگودی یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای فر کردن مو بدون حرارت است و مو را از حرارت دستگاه‌های فرکننده دور نگه می‌دارد. استفاده از بیگودی باعث حجم دادن به مو می‌شود. برای اینکه فر‌های ریزتری داشته باشید، بیگودی با اندازه‌ی کوچک‌تر انتخاب کنید و برای فر‌های درشت و پرحجم، از بیگودی‌هایی استفاده کنید که قطر بیشتری دارند.

وسایل لازم

* بیگودی
* حوله
* شانه
* اسپری مو یا هر محصولی دیگر برای حفظ حالت مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را با شامپوی حجم‌دهنده بشویید یا با اسپری آب، آن را نم‌دار کنید.

۲. رطوبت اضافه را با حوله بگیرید.

۳. اگر مو‌های پرپشت دارید، آن را به چند قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را دور بیگودی به سمت بالای سر بپیچید.

۴. اگر مو‌های نازک و کم‌پشت دارید می‌توانید تعداد دسته‌های مو را کمتر کنید.

۵. از گیره‌ی مو برای نگه داشتن بیگودی در بالای سر استفاده کنید. اگر بیگودی درست سر جای خود قرار نمی‌گیرد، احتمالا به این دلیل است که دسته‌ای ضخیم از مو را دور آن پیچیده‌اید.

۶. چند ساعت صبر کنید تا مو‌های شما کاملا خشک شوند. در این مدت می‌توانید به کار‌های دیگر خود برسید.

۷. بیگودی را به آرامی باز کنید و با انگشتان دست، مو‌ها را شانه و مرتب کنید. در نهایت، از اسپری تثبیت‌کننده مو استفاده کنید تا مو‌ها در جای خود محکم شوند و بتوانید برای مدت طولانی‌تری فر مو‌های خود را حفظ کنید.

۵. فر کردن با گره بانتو

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

این مدل فر‌های ریز و محکمی در مو ایجاد می‌کند و برای تمام انواع مو مناسب است.

وسایل لازم

* حوله
* گیره‌ی مو
* کلاه رنگ
* ژل مو یا هر محصول دیگر برای تثبیت حالت مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را بشویید و از نرم‌کننده استفاده کنید.

۲. وقتی مو‌های شما ۸۰ درصد خشک شد، دسته‌ای از مو را جدا کنید. هر چقدر این دسته کوچک‌تر باشد، فر‌های ریزتری خواهید داشت. مو‌ها را بپیچید تا جایی که شبیه طناب شود.

۳. تابیدن مو را ادامه دهید تا جایی که جمع‌شود.

۴. مو‌های جمع‌شده را با گیره در جای خود محکم کنید.

۵. این مراحل را برای تمام دسته‌های مو تکرار کنید.

۶. یک کلاه رنگ روی مو‌های خود بکشید و شب را با همین حالت بگذرانید.

۷. صبح کلاه رنگ را بردارید و صبر کنید تا مو‌های شما کاملا خشک شوند.

۸. بعد از خشک شدن مو، مو‌های جمع‌شده را تک به تک باز کنید و با انشگت، مو‌ها را شانه و مرتب کنید.

۹. در آخر روی مو‌های خود اسپری برای تثبیت حالت مو بزنید.

۶. فر کردن با دستمال توالت

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

به‌جای استفاده از بیگودی می‌توانید از دستمال توالت برای فر کردن مو‌های خود استفاده کنید. با این روش فر‌هایی خواهید داشت که کاملا طبیعی به نظر می‌رسند.

وسایل لازم

* حوله
* دستمال توالت
* اسپری مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را بشویید و رطوبت اضافه‌ی آن را با یک حوله بگیرید. به‌جای شستن مو می‌توانید آن را با یک اسپری، نم‌دار کنید.

۲. مقداری دستمال توالت بردارید و آن را دور هم بپیچید تا جایی که یک اینچ عرض و حدود ۴ تا ۵ اینچ طول داشته باشد. مو‌ها را دسته‌بندی کنید و هر بار یک دسته از مو را دور دستمال بپیچید.

۳. تمام دسته‌ها را به طرف بالا، دور دستمال بپیچید. موی پیچیده‌شده دور دستمال را بالای سر با گیره محکم کنید.

۴. با همین حالت بخوابید و یک شب صبر کنید.

۵. صبح دستمال‌ها را از مو‌های خود باز کنید و با انگشت، مو‌های خود را مرتب کنید.

۶. برای اینکه مو‌ها در همین حالت باقی بمانند، از اسپری استفاده کنید.

۷. فر کردن مو با جوراب

برای اینکه مو‌های بلند خود را موج‌دار کنید، می‌توانید از جوراب استفاده کنید.

وسایل لازم

* کش مو
* گیره‌ی مو
* جوراب
* قیچی
* اسپری مو

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را بشویید یا با اسپری، مرطوب کنید.

۲. رطوبت اضافه‌ی مو را با حوله بگیرید تا جایی که تقریبا ۸۰ درصد خشک شود.

۳. مو‌های خود را به‌شکل دم اسبی و بالای سر ببندید و آن را با کش، محکم کنید.

۴. قسمت انگشت جوراب را ببرید و آن را بپیچید تا به‌شکل یک دونات دربیاید.

۵. انتهای مو‌ها را از داخل حلقه‌ی وسط جوراب دربیاورید.

۶. انتهای مو را دور جوراب بپیچید و جوراب را در بالای سر محکم کنید.

۷. وقتی مو‌های شما کاملا خشک شد، می‌توایند جوراب را در بیاورید. می‌توانید در حالی که جوراب داخل مو‌های شما است، بخوابید و ۵ تا۶ ساعت صبر کنید که مو‌ها کاملا خشک شوند.

۸. مو‌ها را از جوراب جدا کنید و کش مو را باز کنید. با انگشت، مو‌های خود را شانه و مرتب کنید. می‌توانید روی مو اسپری بزنید تا حالت مو‌ها حفظ شود.

 

۸. فر کردن با هدبند

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

 

این روش برای کسانی که می‌خواهند مو‌های موج‌دار و پرحجم داشته باشند، مناسب است.

وسایل لازم

* هدبند
* اسپری مو

روش انجام کار

۱. در حالی که مو‌های شما کمی رطوبت دارد، یک هدبند دور سر خود ببندید.

۲. مو‌های خود را به دو قسمت تقسیم کنید و از دو طرف، آن را دور هدبند بپیچید.

۳. وقتی به انتهای مو رسیدید، آن را با گیره روی سر محکم کنید.

۴. همین کار را با طرف دیگر مو‌ها تکرار کنید و آن را با گیره در جای خود محکم کنید.

۵. برای سریع‌تر کردن فرایند، می‌توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید یا اینکه یک شب صبر کنید، تا مو‌های شما کاملا خشک شوند.

۶. بعد از اینکه مو‌ها کاملا خشک شدند، گیره‌های مو را جدا کنید و مو را باز کنید.

۷. مو‌ها را با انگشت خود مرتب کنید. می‌توانید در این مرحله با کمک یک اسپری و روش مچاله کردن، فر مو‌ها را بیشتر کنید.

۹. فر کردن مو با مدل گوجه‌ای

۹ روش برای فر کردن مو بدون استفاده از حرارت

برای اینکه سریع مو‌های خود را حالت بدهید، از این روش استفاده کنید.

وسایل لازم

* دو عدد کش مو
* اسپری

روش انجام کار

۱. مو‌های خود را بشویید یا با اسپری کردن آب، مرطوب کنید. می‌توانید از شامپوی حجم‌دهنده هم استفاده کنید تا مو‌های پرحجم‌تری داشته باشید.

۲. مو‌های خود را از پشت به دو قسمت تقسیم کنید.

۳. یک دسته از مو‌ها را در دست بگیرید و آن را بپیچانید تا جایی که شبیه به طناب شود.

۴. پیچاندن مو را ادامه دهید تا جایی که مو به‌شکل گوجه، جمع شود.

۵. این کار را برای هر دو طرف تکرار کنید و مو را در جای خود با گیره یا کش محکم کنید.

۶. با همین شرایط به رختخواب بروید و تا صبح صبر کنید.

۷. تا جایی صبر کنید که مو‌ها کاملا خشک شوند.

۸. بعد از خشک شدن موها، مو‌های گوجه‌شده را باز کنید. با انگشت مو‌های خود را مرتب کنید.

۹. روی مو‌های خود اسپری بزنید تا مو برای مدت بیشتری به همین‌شکل باقی بماند.

جمع‌بندی

امروزه برای فر کردن مو ابزار‌های مختلفی وجود دارد؛ فرکننده‌ی مو، اتو و حتی سشوار‌های معمولی. تمام این وسایل با حرارت بالا کار می‌کنند. این حرارت باعث خراب شدن ساختار مو، خشکی، وز شدن و آسیب رسیدن به مو می‌شود. خوشبختانه برای فر کردن مو نیازی به وسایل حرارتی نیست.

با روش‌های دیگری مثل استفاده از بیگودی، جوراب و… می‌توانید مو‌های خود را فر کنید. این فر‌ها معمولا ۲ تا ۳ روز دوام دارند. برای بیشتر کردن دوام فر می‌توانید از ژل‌ها و موس‌های مخصوص و اسپری مو استفاده کنید.

منبع: دیجی استایل

برچسب ها: مو ، مدل ، فر ، فرکردن مو ، حرارت
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر