راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین
کد خبر: ۲۴۷۲۰۷
تاریخ انتشار: 2022 June 10    -    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
خیلی از مواقع از زیر زمین به عنوان انباری استفاده می‌شود و اغلب نامرتب چیده می‌شود. اگر زیر زمین بزرگی دارید می‌توانید از آن چند استفاده کنید. اگر ندارید، می‌توانید آن را به فضایی دلباز تبدیل کنید که حتی برای رفتن داخل زیر زمین تمایل داشته باشید. نامرتبی می‌تواند انرژی منفی برای شما داشته باشد.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین«تابناک با تو» - خیلی از مواقع از زیر زمین به عنوان انباری استفاده می‌شود و اغلب نامرتب چیده می‌شود. اگر زیر زمین بزرگی دارید می‌توانید از آن چند استفاده کنید. اگر ندارید، می‌توانید آن را به فضایی دلباز تبدیل کنید که حتی برای رفتن داخل زیر زمین تمایل داشته باشید. نامرتبی می‌تواند انرژی منفی برای شما داشته باشد.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین:

بسیاری از افراد از زیر زمین به عنوان یک انباری استفاده می‌کنند. اما اگر انباری دارید می‌توانید آن را به یک مکانی دنج تبدیل کنید. شما می‌توانید آنجا را به فضایی زیبا و دلباز تبدیل کنید. در ادامه این مقاله شما را با نکاتی برای طراحی و چیدمان زیرزمین آشنا می‌کنیم.

برای طراحی و چیدمان زیرزمین به مکانی زیبا و دلباز برای نشستن و حتی انباری، باید دیوار‌ها و سقف آن را به رنگ روشن کنید. این کار نه تنها فضا را بزرگ نشان می‌دهد بلکه باعث روشن شدن آن فضا می‌شود.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

چند قسمت یا بخشی را در چیدمان زیرزمین خود انتخاب کنید، تا کنتراست تیره تری داشته باشد. به عنوان مثال، یک کمد بزرگ یا یک میز. این امر باعث می‌شود مناطقی که تیره نیستند، روشن‌تر به نظر برسند و عمق کل فضا را فراهم کنند.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

اگر وسایل زیادی داخل زیر زمین دارید. حتما آن را مرتب کنید و داخل قفسه‌های یکدست بچینید. همیشه هر ابزار و وسیله‌ای را در جای مناسب و وسایل مربوط به هم را در کنار هم قرار بدهید. تا هنگام برداشتن و استفاده از آن ها، بتوانید آن‌ها را راحت پیدا کنید.

حتی قسمتی را برای مواد غذایی قرار بدهید. به عنوان مثال از قفسه‌های باریک برای نگهداری انواع ترشی، رب گوجه فرنگی و خشکبار و ... استفاده کنید.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

اغلب سقف زیر زمین ها، کوتاه هستند؛ بنابراین از چراغ‌های آویزان برای آن‌ها استفاده نکنید. از لامپ‌هایی که داخل سقف هستند و یا روی دیوار یا میز قرار می‌گیرند، استفاده کنید. این کار باعث پخش شدن نور در همه‌ی قسمت‌های زیر زمین می‌شود.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

استفاده از آینه در زیر زمین. استفاده از آینه روی دیوارهای، باعث می‌شود، روشنایی زیرزمین شما چند برابر شود.

برای کف زیر زمین سعی کنید از سرامیک‌ها و یا سنگ‌های براق و روشن استفاده کنید. این کار بازتاب نور را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود زیرزمین شما بزرگتر به نظر برسد.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

اگر زیر زمین شما، بزرگ بود و تمایل داشتید می‌توانید داخل آن مبلمان یا کاناپه‌ای را قرار بدهید و برای استراحت و یا مطالعه از آن استفاده کنید.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

حتی می‌توانید، از زیر زمین به عنوان اتاق کار استفاده کنید. به این صورت که یک میز و صندلی در قسمتی از آن قرار بدهید و برای انجام کار‌های اداری خود به آن جا بروید.

راهنمای طراحی و چیدمان زیرزمین

منبع: بیتوته

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر