اعلام آرای پنج فیلم مورد پسند مردم در فجر
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۳۶۱۹
تاریخ انتشار: 2021 February 11    -    ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
bato-adv
bato-adv

از چند روز قبل انتقادهایی نسبت به شیوه رأی‌گیری امسال فیلم‌های جشنواره فجر از نگاه تماشاگران مطرح و تهیه‌کننده فیلم «ابلق» که حالا برنده سیمرغ مردمی جشنواره شده، ضعف سیستم سامانه سمفا و اشکال داشتن روش رأی‌گیری را عاملی برای بی‌اعتبار شدن این جایزه مهم جشنواره عنوان کرد.

محمدحسین قاسمی البته تاکید داشت که این ضعف‌ها را با توجه به بررسی‌هایی که انجام داده و گزارش‌هایی که دریافت کرده مطرح می‌کند، اما به هر حال دبیرخانه جشنواره پس از آن اعلام کرد که برخی مشکل‌های به وجود آمده در سیستم رأی‌گیری برطرف می‌شود.

ساعاتی قبل از شروع مراسم پایانی هم اعلام شد که در طول برگزاری جشنواره حدود 5٪ آرای 3 فیلم، غیرصحیح بودند اما این مقدار در ساعات پایانی به رقم قابل توجهی رسید که در امتیاز نهایی، منظور نخواهند شد.

به این ترتیب با شمارش آراء فیلم «ابلق» به عنوان برترین فیلم از «نگاه» تماشاگرها اعلام شد.

البته پرفروش‌ترین فیلم طبق سامانه سمفا «شیشلیک» با فروش 17959 بلیت بوده و «ابلق» حدود 300 بلیت کمتر فروخته است.

با این وجود در اولین واکنش‌ها برای این جایزه، محمد حسین مهدویان کارگردان «شیشلیک» با انتقاد از "استفاده فکر نشده از سامانه سمفا و کنار گذاشتن نظارت صنفی خانه سینما" در صفحه شخصی اش نوشت: «ماجرای دست‌کاری در آرای مردمی جشنواره در سه روز آخر رأی‌گیری، بعد از پیگیری عوامل فیلم‌ها و رسانه‌ها با یک توضیح غیرشفاف از سوی ستاد جشنواره و ابطال شبانه تعدادی از آراء سرهم بندی شد.»

در این باره جزئیات رأی‌های پنج فیلم در بخش آرای مردمی در یک جدول از سوی جشنواره منتشر شده است.

 

اعلام آرای پنج فیلم مورد پسند مردم در فجر

 

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر