شهری در آلاسکا که هرسال غروب ۶۶ روزه را تجربه می‌کند +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۹۶۷۸۳
تاریخ انتشار: 2020 November 25    -    ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
در یک پدیده نجومی عجیب و غریب که هر سال در این زمان تکرار می‌شود، خورشید در یکی از شهر‌های آلاسکا به مدت ۶۶ روز غیب می‌شود.

در یک پدیده نجومی عجیب و غریب که هر ساله در این زمان تکرار می‌شود، خورشید از آسمان شهر اوتکیاویک در ایالت آلاسکا آمریکا غروب می‌کند و آغاز غیبت سالانه ۶۶ روزه خود را اعلام می‌کند.

شهری در آلاسکا که هرسال غروب ۶۶ روزه را تجربه می‌کند +عکس

خورشید برای آخرین بار امسال در اوتکیاویک، حدود یک هفته پیش ظاهر شد و سپس رفت و شهر دورافتاده را در «تاریکی قطبی» قرار داد که ساکنان آن بیش از دو ماه آن را تجربه خواهند کرد.

شهری در آلاسکا که هرسال غروب ۶۶ روزه خورشید را تجربه می‌کند

سرویس ملی هواشناسی آلاسکا در توئیتی نوشت: در ساعت ۱.۳۰ بعد از ظهر به وقت آلاسکا، خورشید از اوتکیاویک غروب می‌کند و در مدت ۶۶ روز این شهر تاریکی قطبی را تجربه خواهد کرد. خورشید دوباره در ۲۳ ژانویه ۲۰۲۱ باز خواهد گشت. دفتر مدیریت سرزمین آلاسکا نیز در توئیتر خود نوشت: شب بخیر اوتیاگویک.

شهر اوتیاگویک که قبلاً به آن «پارو» می‌گفتند در شمال دایره قطب شمال در ساحل دریای چوکچی در انتهای شمال آلاسکا واقع شده است. بر اساس اعلام وب سایت این شهر تنها ۴۴۲۹ نفر در آن زندگی می‌کنند که بیشتر آن‌ها از طریق ماهیگیری و شکار نهنگ کسب درآمد و زندگی می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر