تعرفه‌گذاری جراحی‌های زیبایی اشتباه است
کد خبر: ۱۲۹۸۷
تاریخ انتشار: 2015 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
رئیس کنگره انجمن راینولوژی ایران گفت: جراحی‌های غیرتهاجمی و بدون استفاده از تیغ و همچنین جراحی‌های کودکان و مشکلات سینوس و جوان‌سازی پوست از مهم‌ترین بحث‌های کنگره امسال خواهد بود.

ابوالحسن قیصری دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران در نشست خبری این کنگره گفت: این انجمن با هدف ارتقای علمی در زمینه جراحی های بینی، جمجمه، فک و صورت و همچنین جراحی های مربوط به سر و گردن و سینوس ها افتتاح شده و دارای چندین شاخه در استان های مختلف کشور مانند خراسان، اصفهان، فارس و البرز است.

در ادامه این نشست، رئیس کنگره پنجمین بین المللی انجمن راینولوژی ایران درباره برنامه های این کنگره گفت: برنامه ریزی برای اجرای این کنگره از دو سال قبل صورت گرفته است و با استفاده از نقاط ضعف و قدرت کنگره های گذشته سعی کرده ایم تا با بهره گیری از متخصصان و صاحب نظرانی در سطح کشور و خارج کشور به بحث و تبادل نظر در زمینه های مرتبط با جراحی های راینولوژی بپردازیم.

ابراهیم رزم پا افزود: در این کنگره سعی شده است که به نوآوری های پزشکی توجه شده و مباحث به صورت کاربردی و کارگاهی باشد. همچنین از دیگر بحث های مطرح در کنگره امسال مواردی در زمینه مشکلات صنفی و بحث های قانونی مربوط به این رشته پزشکی خواهد داد.

وی گفت: از پنل های مطرح در این کنگره بررسی بیماری های سینوس و آلرژی و همچنین بحث هایی در رابطه با جراحی های سر و گردن خواهد بود که در این پنل های تخصصی به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد. همچنین مواردی از جراحی های خاص ویژه اطفال نیز در این کنگره ارائه خواهد شد.
رئیس پنجمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران گفت: یکی دیگر از بحث هایی که در این کنگره مطرح خواهد شد درباره جراحی های غیرتهاجمی و جوان سازی پوست بدون جراحی و بدون استفاده از تیغ است که امیدواریم این بحث ها در بین شرکت کنندگان مورد استقبال ویژه ای قرار بگیرد. همچنین سعی کرده ایم سخنرانی ها به حداقل برسد و بیشتر به مباحث کارگاهی و پنل های اجرایی بپردازیم.

وی ادامه داد: برای کنگره امسال 28 سخنران خواهیم داشت. همچنین بیش از 40 مقاله به دفتر انجمن ارسال شده است که در هیأت داوری مورد بررسی قرار گرفته و قرار است تعدادی از مقالات به عنوان مقالات آزاد در کنگره ارائه شود و الباقی به صورت پوستر در کنگره به نمایش گذاشته شود.

رزم پا اظهارکرد: مهمان های خارجی از کشورهای آمریکا، هلند، مصر، تایلند و سوئد در این کنگره شرکت خواهند کرد که اغلب دعوت شدگان از جراحان و متخصصان بزرگ دنیا هستند که امیدواریم این حضور باعث انتقال علم و اطلاعات به روز دنیا به شرکت کنندگان در این کنگره باشد.

رئیس پنجمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران افزود: یکی از مشکلات بزرگ جراحی بینی بحث حس بویایی پس از جراحی که قرار است پنل و سخنرانی هایی در این خصوص داشته باشیم.

در ادامه این نشست، ابراهیم قیصری دبیر اجرایی این کنگره در پاسخ به سوالی درباره تعرفه های جراحی بینی گفت: شرکت های بیمه در هیچ کجای دنیا اعمال جراحی پلاستیک را جزء تعهدات خود قرار نمی دهند و بحث ما هم در ایران همین است که وقتی بیمار هیچ تعهدی ندارد چرا پزشک باید بر مبنای محاسبات دولتی این اعمال جراحی را با تعرفه های ابلاغی انجام دهد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه بیمارانی که به دنبال جراحی های پلاستیک هستند خودشان با مقایسه پزشکان و نحوه جراحی به پزشک مراجعه می کنند و قیمت ها بین بیمار و پزشک به صورت توافقی است.

قیصری افزود: جراحی های زیبایی ترکیبی از هنر و علم جراحی است که روی صورت انجام می شود و آیا می شود برای هنر یک نفر قیمت گذاشت و آن را تعرفه گذاری کرد. پس چرا باید پزشک در این خصوص تعرفه جراحی داشته باشد و خلأ بیمه ها را پزشکان پرداخت کنند؟

پنجمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران 22 الی 24 مهرماه در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار