ممنوعیت استفاده از مونوپاد در ایستگاه‌های قطار ژاپن
کد خبر: ۱۲۶۱۲
تاریخ انتشار: 2015 September 27    -    ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
راه‌آهن غرب ژاپن که مجری قطارهای پرسرعت شینکانسن در اوساکا و مناطق مشرف به غرب شهر است، دو دلیل برای ممنوعیت استفاده از دسته‌های سلفی ارائه کرده است

پس از رواج یافتن عکاسی سلفی، گجت‌هایی به بازار آمد که با توجه به شیوه‌ی استفاده‌ی آسان، به سرعت طرفدارانی پیدا کرد؛ به گونه‌ای که درهر گردشی می‌توانیم شاهد افراد بسیاری باشیم که در حال عکسبرداری سلفی به کمک این گجت‌ها یعنی مونوپاد هستند. همین مسئله‌ی رواج استفاده از مونوپاد خود می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد که راه‌آهن ژاپن از آن غافل نمانده و در نتیجه استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده است. در ادامه علل ارائه شده توسط راه‌آهن ژاپن برای ممنوعیت استفاده از مونوپاد را باهم می‌خوانیم. با کجارو همراه باشید.

امروزه مونوپادهای عکسبرداری سلفی درهر مکان توریستی از هر جای جهان به وفور یافت می‌شوند، اما شرکت راه‌آهن غرب ژاپن مخالفت خود با این وسیله را اعلام می‌کند. مقامات محلی استفاده از مونوپاد را در ۱.۱۹۵ ایستگاه قطار در کشور ژاپن ممنوع کرده و قانون آن نیز در هفته‌ی گذشته (۱۹ سپتامبر) به اجرا درآمد.

به ویژه مردم ژاپن علاقه‌ی شدیدی به تکنولوژی، عکاسی و رسانه‌های اجتماعی دارند که در نتیجه‌ی آن گرفتن عکس سلفی به تفریحی رایج برای آنها تبدیل شده؛ اما باید از این پس به محل گرفتن سلفی دقت بیشتری داشته باشند.

راه‌آهن غرب ژاپن که مجری قطارهای پرسرعت شینکانسن در اوساکا و مناطق مشرف به غرب شهر است، دو دلیل برای ممنوعیت استفاده از دسته‌های سلفی ارائه کرده است.

علت اول مخالفت بر مبنای مسائل امنیتی عنوان شده است، چراکه بسیاری از ایستگاه‌های قطار دارای کابل‌هایی هوایی هستند که در صورت برخورد با پایه‌ی سلفی می‌تواند خطرآفرین باشد. در اکثریت این کابل‌ها جریان برق وجود دارد و در صورتی که این گجت با کابل تماس پیدا کند، ممکن است شوک الکتریکی رخ دهد.

علت دوم ممنوعیت دیده شدن مسافرانی است که سعی در گرفتن سلفی مقابل قطارهای شینکانسن داشته و موجب بستن راه دیگران شده‌اند. این مسئله سبب مسدود شدن مسیر جمعیت و مانع سوار و پیاده شدن مسافران شده است.

افرادی که توجه بیش از حدی به گرفتن بهترین عکس سلفی دارند، متأسفانه اهمیتی نمی‌دهند که درچه مکانی قرار دارند و امکان برخورد ناگهانی با مسیر قطار وجود دارد؛ بنابراین استفاده از این ابزار با نگرانی‌هایی در رابطه با ایمنی همراه است.

در حال حاضر ایستگاه‌های قطاری که توسط شرکت راه‌آهن غرب ژاپن اداره نمی‌شوند هنوز استفاده از پایه سلفی را ممنوع نکرده‌اند.

احتمال اینکه دیگر شرکت‌ها نیز چنین ممنوعیتی را اعلام کنند با گذشت زمان مشخص خواهد شد، اما در حال حاضر افراد به در نظر داشتن مسائل ایمنی در استفاده از این گجت تشویق می‌شوند.

کجارو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار