الون ماسک: کلاهم را با سس خردل می‌خورم+عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۰۸۹۷
تاریخ انتشار: 2018 February 18    -    ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
bato-adv
bato-adv
 "الون ماسک" مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس‌ایکس در توییتی عنوان کرد که اگر اتحادیه پرتاب فضایی آمریکا تا قبل از سال ۲۰۲۳ یک فضاپیمای امنیتی به فضا بفرستد، کلاه خودش را با سس خردل خواهد خورد!
به گزارش تایمز، "الون ماسک"، مدیر عامل شرکت "اسپیس‌ایکس" پس از پرتاب هفته گذشته موشک "فالکون هوی" در مورد عملکرد آن بحث کرد.
وی از مقایسه "فالکون هوی" با موشک سنگین "دلتا IV" که توسط رقیب این شرکت یعنی اتحادیه پرتاب‌های فضایی آمریکا ساخته شده است، برآشفته شد.
"داگ الیسون"، سازنده آزمایشگاه پیشران جت، هفته گذشته در توییتر برخی از محاسبات را به اشتراک گذاشت که در برخی موارد، موشک سنگین "دلتا IV" می‌تواند ماموریت‌های خاص خارج از منظومه شمسی، عملکردی مشابه با "فالکون هوی" داشته باشد.

"الون ماسک" پاسخ داد که اعداد و داده‌های "الیسون" ایراد دارند. وی همچنین گفت که "فالکون هوی" هزینه بسیار کمتری از رقیب خود داشته است.
به نظر نمی‌رسد که "الون ماسک" این داده‌ها را باور کرده باشد و همچنین پیش‌بینی هزینه ۴۰۰ میلیون دلاری موشک رقیب را باور نداشت، چرا که پروژه قبلی اتحادیه پرتاب فضایی آمریکا که لغو هم شد، بالغ بر ۳۸۹ میلیون دلار برای این شرکت هزینه در بر داشت.
 
 الون ماسک: کلاهم را با سس خردل می‌خورم+عکس

"ماسک" پیش‌بینی می‌کند که هزینه هر پرتابی پس از سال ۲۰۲۰ بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خواهد بود.
وی در مورد برنامه این اتحادیه برای جایگزینی موشک‌های دلتا و اطلس خود با یک تقویت کننده قدرتمند جدید موسوم به "ولکان" (Vulcan) گفت: شاید این طرح موفقیت‌آمیز باشد، اما اگر آن موشک قبل از سال ۲۰۲۳ پرواز کند، من واقعا کلاهم را با سس خردل خواهم خورد!

اولین پرتاب موشک "ولکان" ابتدا برای پرتاب در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده بود، اما اکنون حداقل به اواسط سال ۲۰۲۰ منتقل شده است که بر همین اساس "الون ماسک" عقیده دارد این پرتاب تا قبل از سال ۲۰۲۳ انجام نخواهد شد.

"ماسک" امیدوار است که "فالکون هوی" به اکتشافات سیاره‌ای و به ماموریت ناسا کمک کند.

در نظر گرفته شده است که این موشک فضایی قدرتمند که بزرگترین و قدرتمندترین موشک عملیاتی حال حاضر جهان است، برای اولین بار پس از سال ۱۹۷۲ به ماه بازگردد و در نهایت تا اواسط قرن حاضر پای انسان را به مریخ باز کند.

موشک "فالکون هوی" در تاریخ ۶ فوریه یک خودروی "تسلا رودستر" ۱۰۰ هزار دلاری را همراه با یک سرنشین مانکن موسوم به "استارمن" (Starman) به سمت مریخ فرستاد که اکنون در راه مریخ و سفر در عمق فضا است. 
ایسنا
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر