علی دایی از تیم صبای قم برکنار شد
کد خبر: ۴۰۷۶۵
تاریخ انتشار: 2016 June 21    -    ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۴
bato-adv
bato-adv
پس از جلسات متعددی که استانداری قم در پایان فصل اخیر لیگ برتر با مشتریان خرید تیم صبا برگزار کرد، جواد شهبازی به عنوان حامی مالی این تیم تا زمان واگذاری کامل آن به این فرد معرفی شد.

شهبازی با انتخاب یک مدیر کارهای جذب و تمدید قرارداد بازیکنان را طی روزهای اخیر انجام داد اما تمرینات برخلاف آنچه که مطرح بود از روز شنبه آغاز نشد و این اتفاق بحث‌هایی مطرح کرد که وضعیت صبا مثل سال‌های گذشته مشخص نباشد.

شب گذشته اخباری مبنی بر انحلال صبا یا کناره‌گیری حامی مالی جدید این تیم منتشر شد اما شهبازی این مسائل را غیر واقعی خواند و عنوان کرد به زودی با کادر فنی جدیدی که مد نظر آنها باشد تمرینات را شروع می‌کنند.


ظاهرا قرار بود قرارداد بازیکنان را پرداخت کنید تا تمرینات شروع شود اما این اتفاق نیفتاد و دیشب و امروز اخباری آمد که شما از حمایت تیم صبا انصراف دادید.

ما قرار نبود پول بدهیم و نمی‌دانم داستان از کجا آمده است؟ ما 25 روز پیش با استاندار قم تفاهمی داشتیم که استانداری یا ترک مزایده را از سازمان خصوصی‌سازی بگیرد یا این تیم را در مناقصه واگذار کند؛ این تشریفات چیزی حدود سه تا چهار ماه زمان‌بر است. ما باید 9 میلیارد تومان تا زمان واگذاری تیم به استانداری پول مشروط واگذار کنیم که آنها حق استفاده از این پول را تا انجام تشریفات و انتقال تیم نخواهند داشت ولی اگر در این مدت نتوانند تیم را به ما واگذار کنند پول ما را برگردانند. ضمن اینکه تیم از گذشته به کادر فنی، بازیکنان و گروه‌های بیرونی بدهی دارد که قرار شد استانداری قم آنها را پرداخت کند و ما هزینه‌های جاری امسال را برعهده بگیریم تا تیم به صورت کامل انتقال داده شود.

قرار نبود در چند روز اخیر به حساب تیم پول واریز کنید؟

دایی و گروه همراهش بدون توجه به تفاهم‌نامه ما و استانداری گفتند ما باید پول بگیریم؛ ولی در واقع گذشته به ما مربوط نیست و به استانداری ارتباط دارد؛ قیمت تیم به صورت کارشناسی 11 میلیارد تومان عنوان شده ولی خودِ باشگاه اکنون 20 میلیارد بدهی دارد. باقی مانده بدهی‌ها را استانداری از هر طریقی می‌خواهد تسویه کند چون ما مبلغ پایه را در صورت انتقال تیم پرداخت می‌کنیم و به سایر هزینه‌ها کاری نداریم.

ولی گفته شد به دلیل واریز نکردن پول توسط شما تیم تمرین نکرد.

نمی دانم بحث‌های این چنین یا اینکه ما آدم فرستادیم خارج از کشور پول بگیرد از کجا آمد. علی دایی آدم بزرگی است ولی طرف حساب ما استانداری قم است، نه او. از طرف دیگر اصلا دایی سرمربی مد نظر ما نیست که قرارداد و پول قبل را بدهیم.

دایی سرمربی صبا نیست!؟

آقای دایی مد نظر من برای سرمربیگری نیست؛ از طرف شخصی که قبلا سرپرست تیم ملی بوده آقای دایی به بنده پیشنهاد شد ولی من گفتم مبلغ قرارداد او بسیار بالا است و عوامل اجرایی زیادی هم دارد. ما نمی‌توانیم برای یک گروه کادر بیش از 5-4 میلیارد تومان هزینه کنیم. باید قراردادهای معقولی ببندیم که بعدا توان پرداخت آن را داشته باشیم؛ نه اینکه چند ماه بعد در واریز پول بازیکنان به مشکل بخوریم.

حتی گفته شد قرارداد هم با علی دایی بستید...

آقایی که سرپرست تیم ملی بوده و با ما همکاری می‌کند قرارداد مد نظر دایی را به بنده گفت ولی گفتم این رقم مورد تایید ما نیست. او و کادر فنی‌اش نزدیک 4 و نیم میلیارد تومان هزینه دارند. از طرف دیگر آقای دایی قصد داشت با پولی که قرار است ما نزد استانداری قم به امانت بگذاریم تا تیم واگذار شود مطالبات فصل گذشته را پرداخت کند ولی این مسئله نه منطقی است و نه ما می‌توانیم چنین کاری انجام دهیم.

وضعیت صبا با این شرایط چطور می‌شود؟

آقایان شلوغش کردند؛ اول صبر کنند ببینند ما با آنها قرارداد می‌بندیم بعد صحبت‌هایشان را مطرح کنند. ببییند کادر فنی صبایِ فصل آینده هستند بعد چنین ادعاهایی کنند. متاسفانه عجله کردند. ساعت 10 صبح شنبه هفته آینده در استانداری قم جلسه خواهیم داشت تا تیم به صورت مشخص برای فصل آینده بسته شود.

پس بحث انصراف مطرح نیست...

اصلا و ابدا بحث اینطور نیست. ما شنبه هفته آینده جلسه داریم و از روز دوشنبه نیز که کادر فنی جدید معرفی شد تمریناتمان را شروع می‌کنیم؛ یک نکته دیگر اینکه علی دایی قصد ندارد از تهران خارج شود ولی برخلاف او، ما می‌خواهیم تیم در خودِ قم بازی کند. تیم باید ساکن شهر قم باشد که با مردم این شهر نزدیکی ایجاد کند. تیم واقعا باید در قم باشد نه اینکه در تهران تمرین کند و تمام 32 هفته لیگ در سفر باشد. تمرینات باید در قم برگزار شود و مثل بازی‌ها همه در قم باشند تا تماشاگران احساس کنند واقعا این تیم برای قم است. شهری که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و مطمئنا مردم ورزش دوستی در آن است مطمئنا چندین هزار هوادار خواهد داشت نه مثل فصل گذشته نهایت دو، سه هزار نفر به تماشای مسابقات بیایند.

 
قدس آنلاين
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv