چگونه با آرایش چشم‌هایی درشت بسازیم!
کد خبر: ۳۲۳
تاریخ انتشار: 2015 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
راز چهره با نشاط، سرحال و جذاب در حالت چشمان شماست. اگر اصول آرایش چشم را یاد بگیرید، این قدرت را پیدا می‌کنید تا چشم‌هایتان را به فرم دلخواه‌تان دربیاورید مثلا فرم افتاده چشم را که باعث می‌شود بی‌رمق و خسته به‌نظر برسید، می‌توانید با آرایش ورق را برگردانید. چشم‌های ریزتان را درشت کنید تا جذابیت چهره‌تان دو چندان شود. برای همین هدف بهتر است نحوه درشت کردن چشم با آرایش را یاد بگیرید.

چگونه با آرایش چشم‌هایی درشت بسازیم!


خط چشم سفید استفاده کنید


یک روش دیگر برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌ها استفاده از خط چشم سفید است. داخل پلک پایینتان را با مداد سفید خط بکشید. حتما از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلکتان آسیب نبیند. برای اینکه داخل چشمتان روشن‌تر شود، می‌توانید در قسمت گوشه پلکتان هم از این مداد استفاده کنید. البته در کنار این خط چشم سفید، می‌توانید با یک خط چشم باریک سیاه دور تا دور پلک بالا و پایین را تیره کنید که با این روش هم چشمانتان بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد اما یادتان باشد در گوشه چشم این دو خط پلک بالا و پایین به هم نرسند.

به مژه‌های پایین هم ریمل بزنید

بسیاری از متخصصان گریم معتقدند استفاده از ریمل در مژه‌های پایین چشم باعث می‌شود چشم‌ها بزرگ‌تر به‌نظر برسد. البته نکته مهم این است که چطور به مژه‌های پایین ریمل بزنید؟ ابتدا مژه‌های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه‌های پایین را هم ریمل بزنید. فرچه ریملتان را عمودی نگه دارید و روی مژه‌های پلک پایینتان عقب و جلو ببرید.

ابرو‌هایتان را تمیز و مرتب نگه دارید

در‌‌نهایت نوبت ابروهاست، برای اینکه چشمانتان بزرگ‌تر به نظر برسد باید به ابرو‌هایتان هم توجه کنید. اگر ابرو‌هایتان یک قوس خفیف داشته باشد چشمانتان بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. با رنگی ملایم و با ضربات آهسته و کوتاه ابرو را پر کنید و به ابرو‌هایتان قوس بدهید.

مژه‌هایتان را فر کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌ها، فر کردن مژه‌ها به وسیله فرمژه است. حتما قبل از استفاده از ریمل، مژه‌هایتان را فر کنید و اگر فراموش کردید، حتما اجازه دهید ریملتان کاملا خشک شود سپس از فرمژه استفاده کنید.

سایه فراموش نشود

اطراف چشم را یعنی پایین پلک بالا و بالای پلک پایین را با سایه تیره‌تر رنگ بزنید. بالای این سایه تیره رنگ را با سایه رنگ روشن‌تر بپوشانید. یادتان باشد سایه‌های چشم را باید از سمت بیرون به سمت گوشه داخلی چشم محو کنید تا رنگ‌ها یکنواخت شود. پس می‌توانیم بگوییم سایه هم در بزرگ‌تر نشان دادن چشم شما تاثیر بسزایی دارد.

مژه مصنوعی استفاده کنید

اگر قصد دارید به یک مراسم کاملا رسمی و بزرگ بروید، می‌توانید برای بهتر شدن فرم چشم‌های خود از مژه مصنوعی استفاده کنید. بیشتر بازیگران و خوانندگان خانم برای شرکت در مراسم رسمی از مژه‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. اگر روش استفاده از مژه‌های مصنوعی را به خوبی بلد باشید، چشم‌های شما بسیار زیبا و کاملا طبیعی به‌نظر می‌رسند.

مه شو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار