کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو‌های تصادفی
کد خبر: ۳۱۷۶۳۸
تاریخ انتشار: 2024 June 30    -    ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۵

کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو‌های تصادفی

کلاهبرداری اینترنتی یک میلیارد ریالی با تلاش ماموران انتظامی در خراسان رضوی کشف شد.
کلاهبرداری اینترنتی یک میلیارد ریالی با تلاش ماموران انتظامی در خراسان رضوی کشف شد.
 
فرمانده انتظامی بجستان خراسان رضوی روز یکشنبه گفت: بدنبال مراجعه و اعلام شکایت یک شهروند به پلیس فتا بجستان مبنی بر برداشت غیر مجاز یک میلیارد ریال از حساب بانکی اش، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
سرهنگ احمدرضا شهنواز افزود: پس از بررسی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شاکی پرونده به صورت ناآگاهانه یک نرم افزار همراه بانک جعلی را از بستر اینترنت دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کرده که با این اقدام در دام سارقان اینترنتی گرفتار شده و مبلغ یک میلیارد ریال از حسابش به صورت غیر مجاز برداشت شده است. 
 
فرمانده انتظامی بجستان گفت: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کرده و پس از انجام اقدامات پلیسی متهم را شناسایی و مبلغ کامل به حساب مال باخته برگشت داده شد.
 
شهنواز ادامه داد: با توجه به شیوه های گوناگون و جدید کلاهبرداران و سارقان اینترنتی در انجام اعمال مجرمانه و خراب کارانه مردم همراه بانک را تنها از سایت اصلی بانکهای مربوطه دانلود کنند و به هیچ وجه برای خرید شارژ انتقال وجه دانلود نرم افزار بانکی یا هرگونه تراکنش مالی از جست و جو در سایت گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجو گر بهره نگیرند.
 
 
صداوسیما
آخرین اخبار