اولین فرمانده نظامی هوش مصنوعی جهان ساخته شد
کد خبر: ۳۱۶۶۷۷
تاریخ انتشار: 2024 June 20    -    ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۵

 اولین فرمانده نظامی هوش مصنوعی جهان ساخته شد

دانشمندان چینی از فرمانده نظامی هوش مصنوعی ساخته‌شده خود به‌عنوان یک استراتژیست کارکشته و باهوش یاد می‌کنند که دارای قدرت تصمیم‌گیری بالایی است.
دانشمندان چینی از فرمانده نظامی هوش مصنوعی ساخته‌شده خود به‌عنوان یک استراتژیست کارکشته و باهوش یاد می‌کنند که دارای قدرت تصمیم‌گیری بالایی است. این «فرمانده مجازی» که در آزمایشگاهی در کالج عملیات مشترک «دانشگاه دفاع ملی» چین در شهر «شیجیاژوانگ» نگه‌داری می‌شود، می‌تواند بسیاری از جوانب یک فرمانده واقعی مانند تجربه، الگوهای فکری و شخصیت آن‌ها را شبیه‌سازی کند.  
 
 اولین فرمانده نظامی هوش مصنوعی جهان ساخته شد
 
دانشمندان ادعا میکنند که این فرمانده نظامی «دارای توانایی‌های ذهنی سالم، شخصیت متین و استوار و قادر به تجزیه‌و‌تحلیل موقعیت‌ها» است و از تصمیم‌گیری‌های احساسی دوری می‌کند. البته شخصیت آن در صورت لزوم قابل تنظیم است.  
 
این فرمانده هوش مصنوعی هم‌اکنون در بازی‌های رایانه‌ای در حال آزمایش است و دانشمندان ادعا دارند که دارای قدرت فرماندهی بسیار خوبی است و به‌سرعت رشد می‌کند. تیم چینی به رهبری «جیا چنکسینگ»، می‌گویند که فناوری آن‌ها علیرغم پتانسیل‌های زیادی که در کاربردهای نظامی دارد، خطرات خود را نیز به‌همراه دارد.

 

دیجیاتو

آخرین اخبار