پاسخ اپل به بازگشت عکس‌های پاک شده به گالری آیفون
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۱۴۴۱۷
تاریخ انتشار: 2024 May 26    -    ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
 براساس گزارش دیجیاتو، کاربران آیفون اخیراً با مشکل نرم‌افزاری عجیبی مواجه شده بودند. در این مشکل، پس از دریافت آپدیت iOS ۱۷.۵، عکس‌های پاک‌شده قبلی مجدداً در گالری گوشی ظاهر می‌شدند.
 براساس گزارش دیجیاتو، کاربران آیفون اخیراً با مشکل نرم‌افزاری عجیبی مواجه شده بودند. در این مشکل، پس از دریافت آپدیت iOS ۱۷.۵، عکس‌های پاک‌شده قبلی مجدداً در گالری گوشی ظاهر می‌شدند. در حالی که اپل این مشکل را با آپدیت iOS ۱۷.۵.۱ برطرف کرده است، اما هنوز دلیل اصلی آن مشخص نبود و اکنون کوپرتینویی‌ها توضیحات بیشتری ارائه کرده‌اند.
 
اپل در توضیح این مشکل به ۹to۵Mac می‌گوید که علت آن یک ورودی خراب در پایگاه داده سیستم فایل دستگاه بوده است که روی فایل‌های کاربران و نه آن‌هایی که با iCloud همگام‌سازی شده‌اند تأثیر می‌گذارد. عکس‌های حذف‌شده نیز ممکن است هنگام بازیابی از یک نسخه پشتیبان یا در حین انتقال به دستگاه جدید، از دستگاه‌های قدیمی‌تر منتقل شده باشند.
 
پاسخ اپل به بازگشت عکس‌های پاک شده به گالری آیفون
واکنش اپل به ادعای یکی از کاربران
یکی از کاربران ردیت در پستی که اکنون حذف شده است ادعا کرده بود که این باگ iOS 17.5 عکس‌هایی آیپدی که اطلاعات آن به‌طور کامل حذف‌شده و به فرد جدیدی فروخته شده را نیز برگردانده است . با این حال، اپل ادعا می‌کند که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و به 9to5Mac می‌گوید که پس از پاک‌شدن کامل داده‌های دستگاه، همه فایل‌ها و محتوا برای همیشه حذف می‌شوند.
 
اساساً، اپل ادعا می‌کند که این کاربر یا برای تنظیم مجدد دستگاه خود روش درستی را دنبال نکرده است یا به سادگی دروغ می‌گوید. غول فناوری اعلام کرده که تنها تعداد کمی از افراد تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته‌اند و اپل به عکس یا ویدیوهای کاربران دسترسی ندارد.
 
محققان امنیتی Synactiv نیز با مهندسی معکوس به‌روزرسانی iOS 17.5.1 که برای رفع باگ منتشر شده، توضیحاتی درباره این مشکل ارائه کرده‌اند. به طور خلاصه، آن‌ها می‌گویند که آپدیت iOS 17.5 یک روال انتقال را اضافه کرده است که مسئول اسکن و واردکردن مجدد عکس‌ها از سیستم فایل است. این روال با به‌روزرسانی اخیر اپل حذف شد زیرا باعث شد فایل‌های قدیمی مجدداً در سیستم فهرست شوند و به گالری‌های عکس بازگردانده شوند.
 

خبرآنلاین

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv