دادستانی شیراز نظرش را درباره قتل شهردار پس گرفت
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۱۳۴۳۵
تاریخ انتشار: 2024 May 14    -    ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
معاون دادستان شیراز گفت: بررسی‌های همه جانبه قضایی و پلیسی و همچنین نتایج آزمایشات پزشکی قانونی استان و معاینه میدانی محل حادثه، فرضیه قتل شهردار را منتفی کرده است.
افشین محمدی دره شوری با بیان اینکه علیرغم فرضیات اولیه مبنی بر وجود درگیری و احتمال قتل، کشفیات جدید موضوع وقوع جنایت را منتفی کرده است، گفت: تجمیع دیدگاه کارآگاهان، کارشناسان و معاینات پزشکی قانونی و کالبدگشایی جسد و بازجویی‌های دقیق از مظنون پرونده و بررسی محل وقوع حادثه طی دفعات مختلف، فرضیه اولیه مطرح شده مبنی بر قتل مرحوم مسعودی را منتفی کرده است.
 
دادستانی شیراز نظرش را درباره قتل شهردار پس گرفت
 
وی با اشاره به اینکه از لحظه دریافت گزارش به همراه بازپرس ویژه در صحنه حضور داشته و بر تحقیقات نظارت کرده است، اظهار داشت: در لحظه ورود به منزل مرحوم مسعودی، به هم ریختگی برخی اشیا در منزل و خصوصا افتادن گلدان بزرگ و سنگین وزن کنار پنجره سالن و مشاهده جراحتی که با شی احتمالا برنده وارد بدن مرحوم شده بود فرضیه وقوع درگیری و ارتکاب جنایت را به ذهن متبادر می‌ساخت.
 
محمدی دره شوری بیان کرد: پس از معاینات دقیق پزشکی قانونی مشخص شد که علت فوت مرحوم مسعودی ورود جسمی آهنی و سخت از پهلوی راست داخل بدن بوده که جراحتی عمیق به طول تقریبی ۴۷ سانتیمتر و قطر تقریبی یک سانتیمتر به سمت بالا ایجاد کرده و تطبیق این موضوع با آثار ایجاد له شدگی اطراف جراحت داخل بدن مرحوم، نشان داد این وسیله میلگرد آهنی بوده که در گلدان بزرگ به عنوان نگهدارنده ساقه گل در منزل مرحوم بوده است.
 
معاون دادستان شیراز ادامه داد: با بررسی میدانی و تخصصی محل کشف جسد و یافتن آثار شکستگی تزیینات پرده در بالای گلدان و همچنین آثار به جا مانده خون مرحوم روی میلگرد فرو رفته در گلدان که به منظور نگهدارنده ساقه گل استفاده می‌شد؛ جزئیات بیشتر احراز و هویدا شد.
 
محمدی دره شوری به تطبیق توالی و زمانبندی وقوع حادثه با تماس‌های تلفنی مظنون قتل با مرکز اورژانس و پلیس اشاره کرد و افزود: گفته‌های مظنون پرونده نیز نظریه وقوع قتل را رد کرده و فرو رفتن میلگرد نگهدارنده گل در بدن وی را تقویت می‌کند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد با توجه به حساسیت موضوع در دور روز اخیر، بازپرس ویژه و پزشکی قانونی و کارآگاهان آگاهی استان بدون توقف کلیه جوانب را با جزئیات بررسی کرده و نظرات کارشناسی خود را در کوتاهترین زمان به مقام قضایی اعلام کرده‌اند و با تطبیق خون مکشوفه روی میلگرد گلدان با خون مرحوم و آزمایشات دی ان‌ای و اقدامات فنی و تخصصی و همچنین تکمیل بررسی‌های قضایی و پلیسی و اطلاعاتی و جمع بندی نتایج توسط بازپرس ویژه، نتایج قطعی متعاقبا اعلام خواهد شد. 
 
گفتنی است روز ۲۳ اردیبهشت ماه حوالی ساعت ۱۴:۳۵ خبر مرگ مشکوک شهردار منطقه ۵ شیراز رسانه‌ای شد که فرضیات اولیه با لحاظ دلایل موجود در صحنه، دلالت بر وجود درگیری و ارتکاب جنایت داشت که پس از بررسی‌های دقیق‌تر و علمی و تخصصی و بررسی نتایج معاینات تکمیلی پزشکی قانونی مشخص شد موضوع فوت مشکوک مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز احتمالا حادثه و یک اتفاق غیر جنایی بوده است.
 

باشکاه خبرنگاران

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv