نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۳۱۲۷۲۲
تاریخ انتشار: 2024 May 10    -    ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
ریزش مو مشکلی است که خیلی از خانم‌ها با آن مواجه هستند و یکی از مهم‌ترین عوامل ریزش مو هم چربی مو است. به طور معمول یک نفر از هر چهار نفر از خانم‌ها از دست دادن مو و نازک شدن آن را تجربه می‌کنند. زنان بعد از یائسگی، بیشتر مستعد ریزش مو و ... هستند، در حالی که برخی از افراد ممکن است از درمان مو‌های چرب خود ناامید شده باشند.

نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش (خبرفوری)

نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش (خبرفوری)«تابناک با تو» - چرب بودن مو سر یکی از عوامل اصلی ریزش مو مخصوصا در خانم‌ها است. چند روش درمانی طبیعی وجود دارد که می‌تواند بدون از بین بردن روغن‌های طبیعی مو و تحریک پوست سر به از بین بردن چربی کمک کند. با ما همراه باشید تا این روش‌ها را به شما معرفی کنیم.

نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش

ریزش مو مشکلی است که خیلی از خانم‌ها با آن مواجه هستند و یکی از مهم‌ترین عوامل ریزش مو هم چربی مو است. به طور معمول یک نفر از هر چهار نفر از خانم‌ها از دست دادن مو و نازک شدن آن را تجربه می‌کنند. زنان بعد از یائسگی، بیشتر مستعد ریزش مو و ... هستند، در حالی که برخی از افراد ممکن است از درمان مو‌های چرب خود ناامید شده باشند، اما باید بدانند چند روش درمانی طبیعی وجود دارد که می‌تواند بدون از بین بردن روغن‌های طبیعی مو و تحریک پوست سر به از بین بردن چربی کمک کند.

مو‌ها را کمتر بشویید

برخی از افرادی که مو‌های خود را یک بار در روز تمیز می‌کنند شاید بیش از حد آن‌ها را بشویند. شستن بیش از حد معمول روغن طبیعی مو را از بین می‌برد و باعث می‌شود حتی روغن بیشتری تولید کند. افرادی که متوجه می‌شوند موهای‌شان پس از شستن خیلی سریع چرب و دچار خارش یا تحریک پوست سر می‌شوند به شستن کمتر مو‌های خود پناه می‌برند که انجام این کار به تعادل تولید روغن و کاهش چربی کمک می‌کند.

نرم کننده ممنوع

استفاده از نرم‌کننده‌ها باعث تجمع سریع‌تر روغن‌ها در مو می‌شود، بنابراین به جای این‌که همه جای مو را به نرم کننده آغشته کنید، بهتر است فقط روی ساقه مو‌ها از آن استفاده کنید تا خشک نشوند و بعد از استفاده مو‌ها را به درستی آب کشی کنید.

برنامه شست و شوی منظم

زمان‌های خاصی از روز مانند بعد از تمرین یا نخستین کار در صبح برای شست‌و‌شوی مو بهتر از دیگر زمان هاست. شستن مو در شب به این معنی است که تا صبح دوباره چرب به نظر می‌رسد. رفتن به باشگاه یا ورزش کردن باعث تولید عرق می‌شود. شستن مو‌ها پس از پوشیدن روسری ایده خوبی است.

شامپوی خشک

بعضی از افراد شاید تمایل نداشته باشند هر روز مو‌های خود را بشویند در این حالت شامپوی خشک به فرد کمک می‌کند؛ زیرا تاثیر آن بلافاصله رخ می‌دهد. توجه به این نکته مهم است که استفاده بیش از حد از شامپوی خشک باعث احساس ریزش و کثیفی مو می‌شود، بنابراین نباید آن را جایگزین استفاده از شامپو و آب کرد، زیرا در از بین بردن آلودگی و بقایای پوست سر کمکی نمی‌کند.

نکاتی برای خلاصی از چربی مو و دردسرهایش (خبرفوری)

استفاده زیاد از اتو و سشوار

استفاده از اتوی مو و سشوار می‌تواند به صاف شدن و حالت دادن به مو‌ها کمک کند. با این حال، انجام این کار مو‌ها را سریع‌تر چرب نشان می‌دهد. جلوگیری از صاف کردن مو با اتو و سشوار از مو در برابر گرما محافظت می‌کند.

تمیز کردن برس مو

برس تمیز می‌تواند پوست مرده و دیگر مواد را از بین ببرد. اگر برس تمیز نشود بار دیگر که فرد از آن استفاده می‌کند آلودگی در مو پخش می‌شود و می‌تواند مو‌های تازه شسته شده را بلافاصله دوباره کثیف و چرب نشان دهد.

مو را با روغن درخت چای بشویید

استفاده از شامپو حاوی ۵ درصد روغن درخت چای باعث بهبود شوره سر، تسکین خارش پوست سر و کاهش چربی می‌شود.

منبع: خبرفوری

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
برچسب ها: مو ، موی چرب ، سر ، دردسر
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv