این پراید ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد!
کد خبر: ۳۰۹۸۵۳
تاریخ انتشار: 2024 April 05    -    ۱۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
bato-adv
bato-adv
 فورد فستیوا یا همان جد پراید خودمان، یکی از خودروهایی است که برای ما ایرانیان بسیار آشناست.

 فورد فستیوا یا همان جد پراید خودمان، یکی از خودروهایی است که برای ما ایرانیان بسیار آشناست. این خودرو توسط فورد، مزدا و کیا با نام‌های مختلفی تولید شد و دست آخر به سایپا رسید و هنوز هم ردپای آن در محصولات این شرکت دیده می‌شود. این خودرو همیشه از پیشرانه ضعیفی استفاده می‌کرد؛ اما حالا پس از حدود ۴۰ سال توسط فردی تیونینگ و تقویت شده است.

امیرمسعود عابدین: فورد هرگز نسخه پرفورمنس فستیوا را در دهه ۸۰ تولید نکرد، اما اگر این کار را می‌کرد، احتمالاً کمی شبیه به این خودروی تقویت شده می‌شد. مالک یک فورد فستیوا ۱۹۸۸ موتور اصلی این خودرو را با یک پیشرانه ۱.۶ لیتری اکو بوست از فورد فیستا ST مدرن جایگزین کرده است. مالک آن به همین جا بسنده نکرد و دستی هم به ظاهر آن کشید.

 

این پراید ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد!

اولین نسل فستیوا تنها با یک گزینه موتور در بازار ایالات متحده عرضه شد؛ یک موتور ۱.۳ لیتری چهار سیلندر مزدا، که تنها ۵۸ اسب بخار قدرت داشت. موتور جدید نصب شده نه تنها از همان ابتدا قدرتمندتر است، بلکه اصلاح هم شده است. موتور EcoBoost فستیوا به لطف توربوشارژر S۲۸۰ Turbo Technics و تغییر در ECU و برخی اصلاحات فنی دیگر، اکنون ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. در حالی که ۳۰۰ اسب بخار ممکن است دیگر زیاد به نظر نرسد، اما این خودرو تنها حدود ۶۸۰ کیلوگرم وزن دارد!

این پراید ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد!

چرخ‌های پهن و چراغ‌های جلوی LED، از تغییرات ظاهری فورد فستیوا محسوب می‌شوند. فورد فیستا هرگز جذاب یا هیجان انگیز نبود و خودرویی صرفا اقتصادی، ارزان و کم مصرف بود. با این حال، به لطف قیمت فوق‌العاده پایین، وزن بسیار کم و سادگی مکانیکی، می‌تواند هیجان انگیزتر از قبل ظاهر شود.

این پراید ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد!

 

خبرآنلاین
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv