آماده‌سازی مردم برای دلار صدهزار تومانی به سبک دولت!
کد خبر: ۳۰۹۴۳۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2024 March 31    -    ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) ادعایی عجیبی درباره آینده قیمت دلار مطرح کرده که خبرساز شده است.

خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) ادعایی عجیبی درباره آینده قیمت دلار مطرح کرده که خبرساز شده است.

 

آماده‌سازی مردم برای دلار صدهزار تومانی به سبک دولت!

خبرگزاری ایرنا نوشته است:

متوسط افزایش ماهانه نرخ ارز در دولت سیزدهم تاکنون ۲.۸ درصد بوده در حالی که در دولت دوازدهم این رقم ۴ درصد بود. بررسی مدیریت بازار ارز در دولت سیزدهم بیانگر بهبود چشمگیر آن نسبت به دولت دوازدهم است.

قیمت دلار در بازار غیررسمی در ابتدای دولت دوازدهم ۳۸۱۱ تومان بود که در ماه پایانی و در آستانه تحویل به دولت سیزدهم به ۲۵۵۳۰ تومان افزایش یافت. به عبارتی قیمت دلار در دولت دوازدهم ۶.۷ برابر شد.

متوسط رشد ماهانه قیمت دلار در دولت دوازدهم ۴ درصد بود و بازار ارز با بیشترین افزایش تاریخی به دولت سیزدهم تحویل داده شد.

در ۲ سال و نیم نخست دولت سیزدهم قیمت دلار در بازار غیررسمی ۲.۳ برابر شده و متوسط رشد ماهانه آن ۲.۸ درصد بوده است. اما همانطور که ذکر شد متوسط رشد ماهانه قیمت دلار در دولت دوازدهم ۴ درصد بود که به معنای کاهش ۳۰ درصدی آهنگ رشد قیمت دلار در دولت سیزدهم است.

در صورت تداوم روند رشد ۴ درصدی ماهانه نرخ ارز در دولت دوازدهم طی ۲ سال و نیم اخیر، قیمت دلار در پایان سال ۱۴۰۲ به ۸۰ هزار تومان می‌رسید در حالی که در دولت سیزدهم کمتر از ۶۰ هزار تومان ثبت شد.

همچنین در صورت تداوم روند رشد ۴ درصدی ماهانه نرخ ارز در دولت دوازدهم، قیمت دلار در اواسط سال ۱۴۰۳ از ۱۰۰ هزار تومان عبور می‌کرد و در پایان سال ۱۴۰۳ به ۱۳۰ هزار تومان و در پایان سال ۱۴۰۴ به ۲۰۰ هزار تومان می‌رسید. در حالی که با فرض تداوم روند رشد ۲.۸ درصدی ماهانه نرخ دلار در دولت سیزدهم، تا پایان این دولت هم قیمت دلار به ۱۰۰ هزار تومان نخواهد رسید.

دامنه نوسان ماهانه قیمت دلار در دولت سیزدهم بسیار کمتر از دولت دوازدهم بوده است. در دولت گذشته در ماه‌های متعددی شاهد افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت دلار بودیم حتی در ۵ ماه هم قیمت دلار بیش از ۲۰ درصد فقط در یک ماه افزایش یافت. بالاترین افزایش ماهانه قیمت دلار در دولت گذشته مربوط به مرداد ۱۳۹۷ با ۲۶ درصد بود. این در حالی است که در دولت سیزدهم بالاترین افزایش ماهانه قیمت دلار مربوط به اسفند ۱۴۰۱ با ۱۳ درصد است. به عبارتی بالاترین افزایش قیمت دلار در دولت سیزدهم تاکنون نصف رکورد دولت دوازدهم بوده است.

 
ایرنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
0
9
افزایش زیاد نرخ دلار قسمتیش مربوط به خروج ترامپ از برجام است مگر الان هم مشابه این شک داره وارد میشه که انتظار دارید با همان نرخ دلار بالا برود
بعدشم خودتون گفتید به برجام ربطی نداره و می توانید همه چیز را اصلاح کنید
خداییش از اینهمه بی برنامگی و وعده الکی فقط برای تصاحب قدرت خسته شدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
0
11
دست دولت سیزدهم را باید بوسید.خدا را شکر که شما هستید وگرنه معلوم نبود به کجا می‌رسیدم.
ممنون که ما را روشن کردید
کاش بلد بودید خجالت بکشید.کاش حیا داشتید.
تجربه ثابت کرده اگر دولت هیچ کاری نکند به نفع ملت است
خواهش میکنیم از این هم حجم کارتان را کمتر کنید تا مردم بیشتر آسایش داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار