جبران کاهش جمعیت دنیا با ربات‌های انسان نما!
کد خبر: ۳۰۹۱۶۳
تاریخ انتشار: 2024 March 28    -    ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
به تازگی خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه کاهش نرخ زاد و ولد در دنیا احتمالاً ظرف ربع قرن آینده اغلب کشورها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

به تازگی خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه کاهش نرخ زاد و ولد در دنیا احتمالاً ظرف ربع قرن آینده اغلب کشورها را تحت تأثیر قرار خواهد داد. حالا برخی دانشمندان معتقدند این خلأ در جمعیت آینده ی انسان ها با ربات های انسان نما پُر خواهد شد.

 

جبران کاهش جمعیت دنیا با ربات‌های انسان نما!

 

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰، در ۷۵ درصد از کشورهای دنیا نرخ زاد و ولد به زیر سطح جایگزینی جمعیت سقوط کند و درنتیجه، جمعیت آن ها رفته رفته رو به کاهش برود.

یک نگرانی جدی در این خصوص این است که کسی برای مراقبت از سالمندان وجود نداشته باشد. این همان جایی است که ربات های انسان نما می توانند ورود کنند و کارهایی را انجام دهند که زمانی توسط اعضای خانواده صورت می گرفتند.

پروفسور لوییس سنتیس از دانشگاه تگزاس ِ آمریکا می گوید: «جمعیت در آسیا و اروپا با سرعت زیادی در حال کاهش است. خود من متولد اسپانیا هستم. ظرف نیم قرن آینده جمعیت اسپانیا نصف خواهد شد. ما حالا ۵۰ میلیون نفر جمعیت داریم ولی ۲۵ میلیون نفر خواهیم شد. در ژاپن هم جمعیت نصف خواهد شد اما سالمندان بسیار بیشتری وجود خواهد داشت. آن ها به کسانی نیاز دارند که از این ها مراقبت کنند. علاوه بر آشپزی کردن، گاهی سلامت شان را بررسی کنند یا به آن ها در لباس پوشیدن کمک کنند یا صرفاً بدن شان را چک کنند.»

سنتیس معتقد است ربات های انسان نما می توانند تمامی این مهارت ها را برای کمک به سالمندان بیاموزند. او می گوید: «به عقیده ی من تبدیل شدن ربات ها به کمکی در کار پرستاری اهمیت زیادی دارد.»

این پروفسور در حال حاضر با تیمی بر روی ساخت رباتی به نام «دراکو ۳» کار می کند که فعلاً توانایی انجام کارهای ساده را دارد. «دراکو ۳» می تواند قهوه و غذاهای ساده درست کند و احتمالاً یک روز هم می تواند ظرف های کثیف خانه تان را بشوید.

روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار