پربازدیدترین مکان‌ در تعطیلات نوروزی اعلام شد
کد خبر: ۳۰۹۰۳۹
تاریخ انتشار: 2024 March 26    -    ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵
اداره کل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد: از ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین، ۲ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۲۰۰ نفر از موزه‌‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی بازدید کردند.

اداره کل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد: از ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین، ۲ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۲۰۰ نفر از موزه‌‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی بازدید کردند. استان فارس با ثبت ۶۵۸ هزار و ۸۷۹ نفر بازدید، اصفهان با ۲۹۸ هزار و ۳۸۷ نفر، تهران با ۱۷۶ هزار و ۲۱ نفر، خوزستان با ۱۲۰ هزار و ۸۲۱ نفر و خراسان رضوی با ۱۰۵ هزار و ۸۸۰ نفر بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده‌اند.

 
 

پربازدیدترین مکان‌ در تعطیلات نوروزی اعلام شد

 

همچنین بیشترین بازدیدکننده به ترتیب به مجموعه‌های حافظیه با ۱۹۵ هزار و ۴۵۵ نفر، تخت جمشید با ۱۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر، سعدیه با ۱۱۲ هزار و ۶۰ نفر، مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد با ۷۴ هزار و ۹۳۳ نفر، ارگ کریم خانی ۷۲ هزار و ۶۷۹ نفر، باغ فین با ۷۰ هزار و ۵۸۳ نفر، کاخ چهلستون با ۶۵ هزار و ۶۱۶ نفر، عالی قاپو با ۶۲ هزار و ۴۴۴ نفر اختصاص دارد.

از لحاظ میزان بیشترین فروش بلیت مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، حافظیه، تخت جمشید، مجموعه فرهنگی و تاریخی نیاوران، سعدیه، باغ فین، کاخ چهلستون، ارگ کریم خانی و عمارت عالی قاپو در صدر قرار دارند.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار