باغ ازگل را چند برابر زیر قیمت فروختند؟
کد خبر: ۳۰۸۹۱۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2024 March 25    -    ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۵
در سند انتقال باغ صراحتاً نوشته اند کل این مبلغ نقداً تسلیم فروشنده شده است. یعنی جواد عزیزی و محمدمهدی صدیقی (فرزند کاظم صدیقی) این مبلغ را نقداً به فروشنده یعنی کاظم صدیقی پرداخت کرده اند.

 یک مورد جالب و عجیب در سند محضری انتقال مالکیت باغ ازگل از طرف حوزه علمیه امام خمینی به موسسه تحت مالکیت کاظم صدیقی و پسران مربوط به قیمت معامله و نحوه پرداخت آن است که ۴ نکته دارد:

۱ - در حالی که برآورد می شود باغ ۴۲۰۰ متری ازگل حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته باشد، طبق سند منتشر شده در سایت یاشار سلطانی، این باغ به قیمت ۶۶.۴۴۶.۴۲۴.۰۰۰ ریال (حدود ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) فروخته شده است که با این پول حتی نمی توان یک آپارتمان ۵۰ متری نوساز در ازگل خرید. در واقع هر متر مربع از این باغ، تنها یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شده است؛ ۱۵۰ برابر زیر قیمت!

۲ - در سند انتقال باغ صراحتاً نوشته اند کل این مبلغ نقداً تسلیم فروشنده شده است. یعنی جواد عزیزی و محمدمهدی صدیقی( فرزند کاظم صدیقی) این مبلغ را نقداً به فروشنده یعنی کاظم صدیقی پرداخت کرده اند.
حتی اگر تمام این مبلغ را تراول چک 100 هزار تومانی داده باشند، باید بیش از 66 هزار و 400 قطعه تراول برده و تحویل داده باشند. حالا از کدام بانک این همه تراول گرفتند و اصلاً چرا بر خلاف عرف معاملاتی از چک تضمین شده یا واریز به حساب استفاده نکرده اند، امر دیگری است. اصلاً مگر دو  شخص حقوقی، نقدی معامله می کنند؟ و البته فکر می کنید اصلاً این همه پول داده اند؟

3 - شاید گفته شود چون آقای صدیقی فکر می کرده دارد به موسسه تحت نظارت حوزه منتقل می کند(!) این موارد را فرمالیته نوشته اند (آن هم در سند رسمی)! اگر این گونه است و قرار بود باغ حوزه به موسسه خود حوزه منتقل شود، اساساً چرا عقد بیع منعقد کرده و مبلغ نوشته اند؟ آیا این مبلغ و اعتراف فروشنده به دریافت نقدی تمام ثمن معامله، برای محکم کاری های بعدی نبوده است؟! مخصوصا این که تا ریال آخرش را هم نوشته اند!

4 - حالا که گفته اند باغ را بر می گردانند، حوزه علمیه باید 6.6 میلیارد تومان را به خریداران عودت دهد؟!

باغ ازگل را چند برابر زیر قیمت فروختند؟
باغ ازگل را چند برابر زیر قیمت فروختند؟

عصرایران

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
1
17
یاشار خودت را بپا
پاسخ ها
ای چه عالی
| |
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۹
فک میکنی بدون هماهنگی میتونه سوت بزنه؟؟
nashenas
|
Germany
|
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶
1
17
هر دم از این باغ بری میرسد .اونجاش جالبه که در صورت عودت زمین به حوزه علمیه ،باید به مالک قبلی مبلغ شیش میلیارد ونیم پول برگزدانده شود .یعنی نه پولی دادن نه پولی جریمه میشن ،ولی دست اخر باید پول دریافت کنن. عالیه .همه چیزمون به همه چیزمون میاد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار