ساکت ترین اتاق جهان
کد خبر: ۳۰۸۷۲۳
تاریخ انتشار: 2024 March 27    -    ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۰
کی از عجیب و غریب‌ترین مکان‌های جهان اتاق ساکت است این اتاق به قدری عجیب است که هیچکس نمیتواند در آنجا برای دقایقی دوام بیاورد. شاید برایتان عجیب باشد، اگر بگوییم شما میتوانید با یک شب خوابیدن در اتاقی ۵۰ میلیارد تومان دریافت کنید، اما این اتاق کجاست و چگونه است که این مقدار پول را در ازای یک شب خوابیدن در آن می‌پردازند؟

ساکت ترین اتاق جهان (نمناک)

ساکت ترین اتاق جهان (نمناک)«تابناک با تو» - کی از عجیب و غریب‌ترین مکان‌های جهان اتاق ساکت است این اتاق به قدری عجیب است که هیچکس نمیتواند در آنجا برای دقایقی دوام بیاورد.

شاید برایتان عجیب باشد، اگر بگوییم شما میتوانید با یک شب خوابیدن در اتاقی ۵۰ میلیارد تومان دریافت کنید، اما این اتاق کجاست و چگونه است که این مقدار پول را در ازای یک شب خوابیدن در آن می‌پردازند؟ با ادامه این بخش همراه شوید تا پاسخ سوالتان را دریافت نمایید.

احتمالاً بگویید گذراندن شبی در یک اتاق آسانی است، اما بگذارید توضیح دهیم که چقدر ترسناک و غیر قابل تحمل است. این اتاق بخشی از آزمایشگاه اورفیلد در مینه سوتاست و ساکت‌ترین نقطه جهان است، آن قدر ساکت است که نمی‌توانید آن را تحمل کنید.

بیش از ۲۰۰ نفر چالش ماندن در ساکت‌ترین اتاق دنیا را امتحان کردند، اما به طور میانگین هر کسی توانسته تنها کمتر از یک دقیقه دوام بیاورد. رکورددار این اتاق توانسته ۴۵ دقیقه دوام بیاورد و علائمی مثل مردمک‌های گشاد شده و توهمات شنیداری را تجربه کرده است. افرادی که وارد ساکت‌ترین نقطه جهان می‌شوند، پس از مدتی در جهت یابی و حتی ایستادن هم دچار مشکل می‌شوند چرا که ایستادن، راه رفتن و جهت یابی ما انسان‌ها هم تا حد زیادی به سر و صدا‌های اطرافمان بستگی دارد.

براساس گفته‌های استیو اورفیلد، موسس و بنیانگذار این آزمایشگاه، هنگامی که در این اتاق قرار می‌گیرید، گوش هایتان حساسیت بیشتری پیدا می‌کنند و شروع به شنیدن چیز‌هایی می‌کنید که قبلا نشنیده اید. مثلا می‌توانید صدای ضربان قلبان، حتی صدای شش هایتان که از هوا پر و خالی می‌شوند و صدای قار و قور بلند شکمتان را بشنوید! اگر نیم ساعت در این اتاق بمانید نمی‌توانید از روی صندلی بلند شوید!

ساکت ترین اتاق جهان (نمناک)

اتاق سکوت یا اتاق‌های مرده چیست؟

این اتاق از شش لایه بتن ساخته شده است، دیوار‌ها و در اتاق با فایبرگلاس پوشانده شده‌اند و کف این اتاق مجهز به ۶۸ فنر ضربه گیر است.

ایده اتاق‌های بدون پژواک، بدون اکو یا «اتاق‌های مرده» اولین بار در جریان جنگ جهانی دوم برای تست و بررسی تجهیزات ارتباطی و شنودی نظامی مطرح و ساخته شدند. هدف از ساخت ساکت‌ترین مکان در جهان این بوده که شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف محصولاتشان را در این اتاق تست می‌کنند تا بلندی صدای آن‌ها را اندازه گیری کنند. به تازگی سازمان فضانوردی ناسا هم فضانوردانش را به این اتاق می‌فرستد تا خود را برای تحمل سکوت کر کننده فضا آماده کنند.

منبع: نمناک

برچسب ها: ساکت ، اتاق ، اتاق خواب ، جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار