وسیله ای عجیب که به شما می گوید چه ساعتی باید بخوابید
کد خبر: ۳۰۷۲۲۴
تاریخ انتشار: 2024 March 28    -    ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۳
زندگی ما تحت تاثیر کار، مشارکت‌های اجتماعی و تعهدات خانوادگی برنامه‌ریزی می‌شود و درنتیجه اغلب ما شب‌ها هرچقدر که بتوانیم می‌خوابیم. اما اگر صبح‌ها برای بلند شدن از رختخوب تقلای زیادی می‌کنید یا زنگ ساعتتان را مدام به تعویق می‌اندازید تا فقط پنج دقیقه دیگر بخوابید، این احتمال وجود دارد که بهره مناسب را از خواب خود نبرید.

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)«تابناک با تو» -  زندگی ما تحت تاثیر کار، مشارکت‌های اجتماعی و تعهدات خانوادگی برنامه‌ریزی می‌شود و درنتیجه اغلب ما شب‌ها هرچقدر که بتوانیم می‌خوابیم.

اما اگر صبح‌ها برای بلند شدن از رختخوب تقلای زیادی می‌کنید یا زنگ ساعتتان را مدام به تعویق می‌اندازید تا فقط پنج دقیقه دیگر بخوابید، این احتمال وجود دارد که بهره مناسب را از خواب خود نبرید.

NHS به بزرگسالان توصیه می‌کند که شب‌ها بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابند. اما این میزان خواب ممکن است همیشه برای بسیاری از ما قابل دست‌یابی نباشد.

در کوتاه‌مدت کمبود خواب باعث می‌شود در طول روز احساس پریشانی و بی‌انرژی بودن کنید و شما را مستعد احساس استرس، اضطراب و تحریک‌پذیری کند. در بلندمدت نیز کم‌خوابی می‌تواند تقریباً تمام سیستم‌های بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)

اما چطور می‌توانیم مطمئن شویم که شب‌ها به اندازه کافی می‌خوابیم و از استراحت خود نهایت استفاده را می‌بریم؟

یک ماشین حساب خواب جدید از Make My Blinds ادعا می‌کند که بر اساس چرخه‌های طبیعی خواب بدنتان می‌تواند دقیقاً به شما بگوید شب‌ها چه ساعتی باید بخوابید و زنگ صبحگاهی را برای چه ساعتی تنظیم کنید.

تنها کاری که باید بکنید پاسخ دادن به چند سوال ساده در این لینک است.

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)

زمان خواب بهینه

برای اینکه بفهمید چه ساعتی باید بخوابید، این ماشین حساب جنسیت، سن و ساعتی را که معمولاً از خواب بیدار می‌شوید می‌پرسد.

بعد از اینکه این اطلاعات را وارد کردید، ساعتی که باید سرتان را روی بالش بگذارید به شما پیشنهاد می‌کند تا بتوانید بین چهار تا شش چرخه کامل خواب داشته باشید.

همچنین ۱۵ دقیقه را به عنوان زمانی که طول می‌کشد به خواب بروید اضافه می‌کند.

بر اساس این ماشین حساب، متخصصان توصیه می‌کنند که زنان به ۲۰ دقیقه خواب بیشتر نسبت به مردان نیاز دارند.

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)

نکاتی برای بهبود خواب

این ماشین حساب همچنین می‌تواند نکات شخصی‌سازی‌شده‌ای را بر اساس عادات روزانه، رژیم غذایی و بیماری‌ها یا شرایطی که از آن رنج می‌برید برای بهبود خواب شما ارائه کند.

ابتدا از شما می‌پرسد که آیا گوشت می‌خورید، گیاهخوار هستید یا وگان؟ و پرسش بعدی درباره بزرگترین وعده غذایی شما در روز و زمانی از روز است که ترجیح می‌دهید ورزش کنید.

در مرحله بعد درباره دمای اتاق در هنگام خواب و همچنین اینکه آیا به‌طور منظم کافئین، مشروبات الکلی یا سیگار مصرف می‌کنید از شما می‌پرسد.

سپس از شما می‌پرسد که آیا قبل از خواب از تلفن همراه خود استفاده می‌کنید، تلویزیون تماشا می‌کنید یا با شریک زندگی خود رابطه جنسی دارید.

ماشین حساب خواب که نشان می‌دهد شب‌ ها دقیقاً‌ چه ساعتی باید بخوابید (روزیاتو)

شما همچنین باید جواب دهید که آیا سر و صدا، یا نیاز به دستشویی شما را از خواب بیدار می‌کند، آیا خروپف می‌کنید، از کابوس‌های شبانه یا بی‌خوابی رنج می‌برید، یا اینکه در ساعات بیداری دچار استرس، افسردگی، درد مزمن یا دیابت هستید.

در نهایت نیز درباره موقعیت خواب ترجیحی‌تان و سطح نور اتاق می‌پرسد.

با تحلیل پاسخ‌های شما این وب‌سایت نکاتی را در جهت بهبود خواب به شما ارائه می‌کند.

منبع: روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار