چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟
کد خبر: ۳۰۴۹۴۰
تاریخ انتشار: 2024 February 09    -    ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکار‌های مختلفی برای افزایش آن هستند. با گسترش استفاده‌های پی در پی از اینترنت و محبوبیت آن در میان کاربران مختلف، به طور کلی تمامی گوشی‌های موبایل به اینترنت مجهز است. مردم از گوشی‌های همراه خود تنها برای تماس گرفتن و برقراری ارتباط استفاده نمی‌کنند.

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟ (دلتا)

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟ (دلتا)«تابناک با تو» - سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکار‌های مختلفی برای افزایش آن هستند. با گسترش استفاده‌های پی در پی از اینترنت و محبوبیت آن در میان کاربران مختلف، به طور کلی تمامی گوشی‌های موبایل به اینترنت مجهز است. مردم از گوشی‌های همراه خود تنها برای تماس گرفتن و برقراری ارتباط استفاده نمی‌کنند. در دنیای مدرن امروزی شبکه اجتماعی و پیام رسان‌های دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است. سرعت اینترنت به طور دائم تحت تأثیر عوامل مختلفی در حال تغییر می‌باشد.

علت کند بودن اینترنت

در صورت کند بودن سرعت اینترنت گوشی باید برخی عوامل را مورد بررسی قرار دهید. گاهی تعداد بسیاری دستگاه به شبکه اینترنت متصل است که موجب تداخل و کاهش سرعت اینترنت می‌شود. باید تعداد دستگاه‌های متصل به شبکه را کم کنید.

برخی اوقات نوسانات و نویز‌های بسیاری روی موبایل و اینترنت شما منتشر می‌شود. این نوسانات موجب کاهش سرعت اینترنت می‌شوند. ممکن است در ساعات شلوغ مشترکین، از اینترنت استفاده بیش از حد شود و شبکه ارائه دهنده تحت فشار قرار گیرد. برخی مسائل فنی مانند کابل محدود مودم یا خرابی کابل شبکه می‌تواند در کاهش سرعت اینترنت تأثیر زیادی داشته باشد.

بالا بردن سرعت اینترنت گوشی

بالا بردن سرعت اینترنت همراه و دانستن روش‌های کاربردی برای این کار لازم و ضروری است. پایین بودن سرعت اینترنت می‌تواند در برنامه‌های کاری وقفه ایجاد کند. برای بالا بردن سرعت اینترنت باید به برخی راهکار‌ها و روش‌های مؤثر توجه کرد.

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟ (دلتا)

بالا بردن سرعت اینترنت گوشی سامسونگ

گوشی هوشمند برای انواع بازی‌های مختلف انتخاب مناسبی است. برای استفاده راحت از این بازی ها، باید از اینترنت پر سرعت در گوشی خود استفاده کنید. هنگام بالا بردن سرعت اینترنت باید به برخی نکات توجه کنید. برای افزایش سرعت اینترنت گوشی، حافظه پنهان آن را مورد بررسی قرار دهید. برخی اوقات به دلیل پر بودن ظرفیت حافظه پنهان در گوشی سرعت اینترنت ضعیف می‌شود؛ بنابراین برای بالا بردن سرعت اینترنت باید حافظه پنهان گوشی خود را پاک کنید. حذف برخی برنامه‌های غیر ضروری روی گوشی می‌تواند سرعت اینترنت را بالا ببرد. نصب چند برنامه غیر کاربردی و بی فایده روی گوشی موجب کاهش سرعت اینترنت می‌شود. با حذف کردن این برنامه‌ها به اینترنت گوشی خود سرعت ببخشید.

برای تقویت سرعت اینترنت تلفن همراه، حالت متن را در مرورگر فعال کنید. اگر در هنگام جستجو کردن در اینترنت به تصویری نیاز ندارید می‌توانید مرورگر گوشی را در حالت فقط متن قرار دهید. با غیر فعال کردن تصاویر در مرورگر این کار انجام می‌شود و سرعت اینترنت موبایل شما بالاتر می‌رود. انتخاب یک مرورگر وب سریعتر برای گوشی همراه یکی دیگر از تکنیک‌هایی است که می‌توانید با کمک آن سرعت اینترنت خود را افزایش دهید.

استفاده از برنامه‌های اندروید یکی دیگر از روش‌هایی است که سرعت اینترنت تلفن همراه را افزایش می‌دهد. برنامه‌هایی در فروشگاه google play وجود دارد که هدف آن‌ها بالا بردن سرعت اینترنت گوشی اندروید است. با دانلود این برنامه‌ها سرعت گوشی خود را افزایش دهید.

بسته‌های اینترنتی که توسط اپراتور‌های مختلف ارائه می‌شوند نسبت به اینترنت Wi Fi سرعت بیشتری دارند. برای استفاده از اینترنت با سرعت بالا بهتر است به اینترنت گوشی همراه خود متصل شوید.

بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول

برای بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول روش‌های مختلفی وجود دارد. در برخی مواقع ریستارت کردن دوباره گوشی می‌تواند به بهبود سرعت اینترنت به ویژه در گوشی‌های اندروید کمک کند. همچنین با قرار دادن گوشی خود روی حالت پرواز می‌توانید سرعت اینترنت گوشی را افزایش دهید. گاهی ممکن است تنظیمات نادرست شبکه موجب کند شدن سرعت اینترنت شود؛ بنابراین ریست کردن تنظیمات شبکه در گوشی همراه می‌تواند مشکل کندی سرعت اینترنت را حل کند. برای این کار در قسمت General management وارد شده و گزینه Reset را انتخاب کنید. سپس با لمس گزینه Reset network setting عمل ریست کردن تنظیمات شبکه انجام می‌شود.

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟ (دلتا)

بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل

ایرانسل یک اپراتور تلفنی بزرگ و محبوب بین کاربران است که معمولا سرعت اینترنت بالایی دارد. ولی با این وجود بسیاری افراد به دنبال سرعت اینترنت بالا در ایرانسل می‌باشند. برخی از روش‌ها برای بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل وجود دارند که باید به آن‌ها توجه داشت.

راه اندازی دوباره گوشی تلفن می‌تواند روش سریع و کاربردی برای بیشتر مشکلات از جمله کاهش سرعت اینترنت باشد. یکی دیگر از مهمترین عوامل در کاهش سرعت اینترنت می‌تواند قرار گرفتن در جای نامناسب از لحاظ آنتن دادن باشد؛ بنابراین برای افزایش سرعت اینترنت می‌توانید مکان فعلی خود را تغییر دهید.

حذف کردن برنامه‌های اضافی می‌تواند راهی برای بالا بردن سرعت اینترنت گوشی باشد. برخی نرم افزار‌ها و برنامه‌های اضافی و غیر ضروری را پاک کنید. بیرون آوردن سیم کارت و قرار دادن دوباره آن داخل گوشی در برخی موارد می‌تواند مشکلات کاهش سرعت اینترنت را رفع کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار