محل دقیق فرود آمدن کشتی نوح کجاست؟
کد خبر: ۲۹۷۴۸۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2023 November 21    -    ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷
تیمی از محققان که در حال اکتشاف یک سازند زمین‌شناسی هستند، تاریخ نمونه‌های صخره و خاک را در آن شناسایی کرده و باور دارند که این منطقه حاوی بقایای کشتی نوح است. آن‌ها می‌گویند که این مکان با زمانبندی انجیل درباره سیل عظیمی که ۵۰۰۰ سال پیش به وقوع پیوست، همخوانی دارد.

محل دقیق فرود آمدن کشتی نوح کجاست؟ (صبح من)

محل دقیق فرود آمدن کشتی نوح کجاست؟ (صبح من)«تابناک با تو» - تیمی از محققان که در حال اکتشاف یک سازند زمین‌شناسی هستند، تاریخ نمونه‌های صخره و خاک را در آن شناسایی کرده و باور دارند که این منطقه حاوی بقایای کشتی نوح است. آن‌ها می‌گویند که این مکان با زمانبندی انجیل درباره سیل عظیمی که ۵۰۰۰ سال پیش به وقوع پیوست، همخوانی دارد.

برخی از دانشمندان معتقدند که تحقیقات بیش‌تری برای تأیید وجود کشتی نوح در دوروپینار لازم است و آن را کاری پیچیده توصیف کرده‌اند.

محققانی از دانشگاه‌های فنی استانبول و دانشگاه آغری ابراهیم چچن یک سال است روی یک سازند زمین‌شناسی در ناحیه Ağrı’s Doğubayazıt در ترکیه مشغول کار هستند. این کوه که بلندترین قله ترکیه است در ارتفاع ۱۶۵۰۰ فوتی واقع شده و یک کنده‌کاری شبیه به کشتی نوح روی آن قرار دارد.

استان‌شناسان باور دارند که به تأیید قطعی محل دقیق قرار گرفتن کشتی نوح نزدیک شده‌اند.

تیمی از محققان که در حال اکتشاف یک سازند زمین‌شناسی در کوه آرارات در ترکیه هستند، تاریخ نمونه‌های صخره و خاک را در آن شناسایی کرده و باور دارند که این منطقه حاوی بقایای کشتی نوح است.

آن‌ها می‌گویند که این مکان با زمانبندی انجیل درباره سیل عظیمی که ۵۰۰۰ سال پیش به وقوع پیوست، همخوانی دارد.
مطالعه شواهدی از وجود بقایای انسان

محققانی از دانشگاه‌های فنی استانبول و دانشگاه آغری ابراهیم چچن یک سال است روی یک سازند زمین‌شناسی در ناحیه Ağrı’s Doğubayazıt در ترکیه مشغول کار هستند.

این کوه که بلندترین قله ترکیه است در ارتفاع ۱۶۵۰۰ فوتی واقع شده و یک کنده‌کاری شبیه به کشتی نوح روی آن قرار دارد. محققان می‌گویند که این سازه قایق‌شکل مرموز می‌تواند حاوی بقایای کشتی نوح باشد که نوح و خویشاوندانش را به همراه چندین جفت از حیوانات از یک سیل آخرالزمانی محافظت کرد.

محققان در نزدیکی این سازه قایق‌مانند شواهدی از فعالیت انسان را پیدا کرده‌اند که قدمت آن به ۵۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد.

محل دقیق فرود آمدن کشتی نوح کجاست؟ (صبح من)

فاروق کایا، یکی از محققان این پژوهش از دانشگاه آغری ابراهیم، با فاش کردن بخشی از یافته‌های موجود می‌گوید که بررسی‌های آن‌ها بروی نمونه‌های سنگ و خاک قله آرارات نشانه‌های گویایی از مداخله انسان در این ناحیه برملا کرده است و این فعالیت‌ها با دوران پس از داستان کشتی نوح و سیل عظیم همخوانی دارد.

یافته‌های به دست آمده از تجزیه و تحلیل‌های آزمایشگاهی این فرضیه را تأیید کرده است.

سازند دوروپینار که مشخصه آن شباهتش به کشتی نوح است، همیشه به عنوان محل تدفین کشتی نوح مورد مناقشه بوده است؛ بنابراین در طی تاریخ علاقه‌مندی کسانی که به دنبال کشف کشتی نوح بوده‌اند را برانگیخته است.

اما جامعه علمی، شامل باستان‌شناسان، همواره معتقد بوده‌اند که خاستگاه این سازند طبیعی است و نمی‌توان بقایای فسیل‌شده کشتی نوح باشد.

برخی از دانشمندان به طور کلی وقوع سیل جهانی را با در نظر گرفتن فقدان شواهد زمین‌شناسی رد می‌کنند و برخی معتقدند که این سیل منطقه‌ای بوده است. اما برخی دیگر از دانشمندان معتقدند که تحقیقات بیش‌تری برای تأیید وجود کشتی نوح در دوروپینار لازم است و آن را کاری پیچیده توصیف کرده‌اند.

محل دقیق فرود آمدن کشتی نوح کجاست؟ (صبح من)

کایا می‌گوید بررسی‌های باستان‌شناسی در این ناحیه به کشف «مواد رسی»، مواد دریایی و غذا‌های دریایی انجامیده است. دانشگاه‌های ترکیه و آمریکا از سال ۲۰۲۱ در این زمینه با هم همکاری می‌کنند.

منبع: صبح من

برچسب ها: کشتی ، نوح ، دفن ، پیدا شده
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
10
46
هدف ترکیه از این ادعاها فقط جذب گردشگر است والا چنین چیزی واقعیت ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
بله دروغ می گویند و بدبختانه مالیات هم‌نمی دهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
6
19
خوب این که مشخص نیست چه لزومی داره اینقدر آب و تاب خبری میدن حالا هرجا کشتی فرود هوایی یا دریایی کرده؟
سلمان ارسلو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
2
6
اگر اینطوری باشد شهرستان نهاوند به عقیده برخی نوح آوند بوده و محل فرود آمدن کشتی نوح است سیل و باران در عراق اتفاق افتاده و غرب ایران محل معقول تری برای نشستن کشتی نوح است در آنجا قبری است بسیار قدیمی و اقوامی به نام جودی در آنجا زندگی می کنند که به کوه جودی محل استقرار کشتی در قرآن شباهت بیشتری داره اما واقعیت اینه کوه جودی در جزیره عمر نزدیک موصل قراردارد وکشتی نوح آنجا به خشکی نشسته
اصغر روحناهی
|
United States of America
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
15
2
حالا شما چرا اینقدرناراحت هستین ازاین خبر خبر تاریخی ومذهبی این همه ناراحتی نداره دوما اگه ترکیه بده چراهمه لباس‌های ترکیه رومیپوشید واسه گردش میرین اونجا؟؟؟؟؟؟،،
ادریس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۲
6
1
خیلی خوب است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار