چگونه از خشکی پوست در روزهای سرد جلوگیری کنیم؟
کد خبر: ۲۹۶۷۳۱
تاریخ انتشار: 2023 November 14    -    ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
خشکی پوست مسئله نگران‌کننده‌ای نیست و با ایجاد برخی تغییرات در رژیم غذایی، مراقبت از پوست و استفاده از محصولات مناسب می‌توانید پوست خود را در آب و هوای سرد و خشک نیز صاف و شاداب نگه دارید.
«تابناک با تو» - خشکی پوست مسئله نگران‌کننده‌ای نیست و با ایجاد برخی تغییرات در رژیم غذایی، مراقبت از پوست و استفاده از محصولات مناسب می‌توانید پوست خود را در آب و هوای سرد و خشک نیز صاف و شاداب نگه دارید.
چگونه از خشکی پوست در روزهای سرد جلوگیری کنیم؟
 
۱   هر زمان که صورت، دست‌ها یا بدن خود را می‌شویید، کمی از چربی طبیعی پوست از بین می‌رود. از همین رو ضروری است بلافاصله پس از شست‌وشوی دست‌ها، به‌خصوص در فصل سرد و خشک، از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید.
 
۲ با توجه به کوتاه شدن روزها در پاییز و زمستان و کاهش نور خورشید، شاید فکر کنید استفاده از ضدآفتاب دیگر لزومی ندارد، اما باید بدانید حتی در زمستان، اشعه مضر UV همچنان می‌تواند بر سدّ رطوبت پوست که در حفظ سلامت و آب‎رسانی پوست نقش دارد، فشار وارد کند. سعی کنید هر روز صبح بعد از استفاده از مرطوب‌کننده، یک لایه ضدآفتاب (حداقل SPF ۳۰) بزنید. 
 
۳ یکی دیگر از مراحل کلیدی برای حفظ سلامت و درخشندگی پوست این است که مطمئن شوید در طول روز به میزان کافی آب مصرف می‌کنید. مصرف نکردن مایعات کافی می‌تواند ظاهر پوست را تحت تاثیر قرار دهد و آن را مستعد خشک شدن کند. 
 
۴  برای جلوگیری از خشکی پوست در پاییز و زمستان، هنگامی که بیرون هستید تا حد امکان پوست خود را بپوشانید تا تماس کمتری با هوا داشته باشد. استفاده از دستکش به حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشکی کمک می‌کند. دستکش‌ها مانع فیزیکی نهایی در برابر عوامل محیطی مؤثر در خشکی پوست دست هستند. 
 
۵ لایه‌برداری به حذف سلول‌های مرده سطح پوست کمک می‌کند و سبب صاف و شاداب ماندن پوست می‌شود. البته در این کار زیاده‌روی نکنید؛ لایه‌برداری زیاد یا استفاده از محصولات نامناسب این کار، ممکن است سد رطوبت پوست را بشکند و باعث آسیب شود. 
 
۶محصولات مراقبت از پوست مانند ضدآفتاب و مرطوب کننده‌ها را متناسب با نوع پوست خود خریداری کنید. برای جلوگیری از خشکی پوست، به طور روزانه از لوسیون و مرطوب‌کننده استفاده کنید. مرطوب‌کننده‌های مناسب حاوی ترکیبات آب رسان مانند هیالورونیک اسید، سرامیدها، آلوئه‌ورا و ... هستند که به حفظ رطوبت پوست کمک و در عین حال آن را آب‌رسانی می‌کنند. 
 
خراسان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار