یک آمار عجیب و غریب دیگر از کشور چین
کد خبر: ۲۹۲۱۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2023 September 25    -    ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰
تعداد خانه‌های خالی در چین از جمعیت ۱/۴ میلیاردی این کشور بیشتر است.
تعداد خانه‌های خالی در چین از جمعیت ۱/۴ میلیاردی این کشور بیشتر است.
 
یک مقام سابق چین می گوید: حتی جمعیت ۱.۴ میلیاردی این کشور هم نمی تواند تمام خانه های خالی را پر کند.
 
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ رویترز نوشت: یک مقام سابق در انتقاد عمومی و البته نادر از بازار املاک بحران زده این کشور گفت: حتی جمعیت ۱.۴ میلیاردی چین برای پر کردن تمام آپارتمان های خالی «پر از زباله» در سراسر کشور کافی نیست.
 
بخش املاک چین که زمانی ستون اقتصاد بود، از سال ۲۰۲۱ زمانی که غول املاک و مستغلات «اورگراند» به دنبال کاهش استقراض جدید، تعهدات بدهی خود را نپرداخت، دچار رکود شد.
 
آخرین داده‌های اداره ملی آمار (NBS) نشان می‌دهد که تا پایان ماه اوت، مساحت کل خانه‌های فروخته‌نشده به ۶۴۸ میلیون متر مربع (۷ میلیارد فوت مربع) رسیده است.
 
آخرین داده‌های اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که تا پایان ماه اوت، مساحت کل خانه‌های فروخته‌نشده به ۶۴۸ میلیون متر مربع (۷ میلیارد فوت مربع) رسیده است. بر اساس محاسبات و بر اساس میانگین مساحت خانه ۹۰ متر مربع، معادل ۷.۲ میلیون خانه خالی در چین وجود دارد.
 
در همین حال هی کنگ، ۸۱ ساله معاون سابق اداره آمار، گفت: در حال حاضر چند خانه خالی وجود دارد؟ هر کارشناس تعداد بسیار متفاوتی را ارائه می دهد، با افراطی ترین آنها معتقد است که تعداد خانه های خالی فعلی برای ۳ میلیارد نفر کافی است.
 

گفتنی است بسیاری از کارشناسان در مورد احتمال بروز بحران در اقتصاد چین و یا حتی فروپاشی آن هشدار می‌دهند اما دولت این کشور نظر دیگری دارد. سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانسی خبری اخیر گفت: «هر از چند گاهی انواع اظهارنظرهایی که فروپاشی اقتصاد چین را پیش‌بینی می‌کنند، ظاهر می‌شوند، اما آنچه که فروپاشی کرده، چنین لفاظی‌هایی است، نه اقتصاد چین».

شقثنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
0
1
به نظرتون این آمار قابل باوره؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار