شما باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید، چون ...
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۹۱۳۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2023 September 19    -    ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
پایان دادن به رابطه عاطفی کار ساده‌ای نیست و این امر زمانی به مراتب دشوارتر می‌شود که رابطه طولانی بوده باشد. با این حال، اگر متوجه شده اید که رابطه عاطفی تان دیگر شما را خوشحال نمی‌کند، و حتی از آن بدتر، شما را اذیت و افسرده می‌کند، بهتر است از شریک عاطفی تان، علیرغم رابطه‌ی طولانی‌ای که با او داشته اید، دل بکنید.

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)«تابناک با تو» - پایان دادن به رابطه عاطفی کار ساده‌ای نیست و این امر زمانی به مراتب دشوارتر می‌شود که رابطه طولانی بوده باشد. با این حال، اگر متوجه شده اید که رابطه عاطفی تان دیگر شما را خوشحال نمی‌کند، و حتی از آن بدتر، شما را اذیت و افسرده می‌کند، بهتر است از شریک عاطفی تان، علیرغم رابطه‌ی طولانی‌ای که با او داشته اید، دل بکنید.

در ادامه از نشانه‌هایی خواهیم گفت که می‌گویند وقتش رسیده رابطه عاطفی خود را تمام کنید.

۱- دائماً قهر و آشتی می‌کنید

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

بر اساس تحقیقات، به طور متوسط یک چهارم زوج‌ها پس از تمام کردن رابطه‌ی خود، بار دیگر به پیش هم بازمی گردند؛ و این امر ممکن است به شکل گیری چرخه‌ای بی پایان از یک رابطه‌ی عاطفی ناپیوسته بیانجامد، رابطه‌ای که دائماً قطع می‌شود و دوباره از سر گرفته می‌شود. ممکن است خودتان را مقصر بدانید و تصمیم بگیرید یک فرصت دیگر به شریک عاطفی سابق تان بدهید، یا از تمام کردن رابطه و پیدا کردن فردی جدید ترس داشته باشید. اما شکستن این چرخه از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که چنین رابطه‌ای احتمالاً برای نه شما و نه شریک عاطفی تان هیچ فایده‌ای ندارد.

زوج‌هایی که مکرراً از یکدیگر جدا می‌شوند و دوباره باهم آشتی می‌کنند، در مقایسه با زوج‌هایی که اینگونه نیستند، بیشتر باهم مشاجره می‌کنند، بیشتر از آینده نامطمئن اند و رضایتمندی کمتری از رابطه‌ی خود دارند. با این حال، برخی زوج‌ها هم هستند که با گذشت زمان، رابطه‌ی آن‌ها ثبات بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین هر زمان که خواستید به شریک عاطفی سابق تان بازگردید، باید از خودتان بپرسید که آیا ارزشش را دارد که وارد چرخه‌ای شوید که ممکن است خوشحال تان نکند.

۲- خودتان را دوست ندارید

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

دوست نداشتن خود در یک رابطه عاطفی می‌تواند وضعیتی خسته کننده رقم بزند، بخصوص اگر کسی که به واسطه‌ی شریک عاطفی تان تبدیل به او شده اید را دوست نداشته باشید. شاید شریک عاطفی تان باعث شده میان شما و خانواده تان که علاقه‌ی زیادی به آن‌ها دارید فاصله بیافتد، یا انگیزه تان برای دستیابی به اهداف تان کمتر شده است. اگر شریک عاطفی تان به جای آنکه انگیزه بخش و حامی تان باشد، دائماً به هر طریقی روحیه تان را بد می‌کند، وقتش رسیده او را از زندگی خود حذف کنید.

۳- شریک عاطفی تان دائماً از شما انتقاد می‌کند

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

اگر شریک عاطفی تان رفتار‌هایی دارد که آن‌ها را دوست ندارید، ایرادی ندارد که درباره‌ی این موضوع با او صحبت کنید، چرا که این کار می‌تواند به بهبود رابطه تان کمک کند. اما این با زمانی که شریک عاطفی تان شخصیت شما را هدف انتقاد قرار دهد، به کلی متفاوت است.

شریک عاطفی تان با این کار می‌گوید که از شما ناامید شده، شما را مقصر می‌داند و انتظار ندارد خودتان را به فرد بهتری تغییر دهید. در اغلب موارد، هر حرفی به این افراد برمی خورد و آن‌ها احساس می‌کنند باید از غرور خود دفاع کنند. این امر می‌تواند منجر به از میان رفتن حس احترام میان شما و شریک عاطفی تان شود و شما را درگیر احساس حقارت کند؛ بنابراین اگر متوجه شده اید که این اتفاق زیاد رخ می‌دهد و راهی برای توقف کردن آن وجود ندارد، شاید بهتر باشد شریک عاطفی تان را ترک کنید.

۴- از تنهایی می‌ترسید

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

ترس از تنهایی دلیل خوبی برای ماندن در یک رابطه نیست، بخصوص اگر نشانه‌هایی وجود داشته باشد که شریک عاطفی تان فرد مناسبی برای شما نیست و در رابطه‌ی خود احساس شادی نکنید. پژوهش‌ها نشان داده کسانی که از تنهایی می‌ترسند، صرفاً برای آنکه در رابطه باشند، با هر طور شریک عاطفی‌ای کنار می‌آیند. با این حال، این امر کمکی به بهتر شدن وضع نمی‌کند و این ترس شما تمام کردن رابطه‌ای که رضایتبخش نیست را دشوارتر می‌کند.

۵- در گذشته زندگی می‌کنید

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

اگر دائماً به این فکر می‌کنید که قبلاً چقدر با شریک عاطفی تان به شما خوش می‌گذشت و از بودن در کنارش احساس شادی می‌کردید، اما حالا دیگر آنچنان از رابطه‌ی خود لذت نمی‌برید، این امر یک نشانه‌ی هشدار دهنده است. اگر کسی که شریک عاطفی تان قبلاً بود یا رابطه‌ای که قبلاً با او داشتید را بیشتر از آنچه که حالا هست دوست دارید و این تنها چیزی است که مانع شما برای پایان دادن به رابطه تان شده، باید بدانید که این کار شادی‌ای به شما نمی‌بخشد. به همین دلیل باید میان چیز‌هایی که از دست رفته و دیگر بازنمی گردد، با چه چیز‌هایی که حالا وجود دارد و ارزش ماندن را دارد، تمایز قائل شوید.

۶- شریک عاطفی تان زیاد از حد غیر قابل پیش بینی است

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

بعضی افراد لحظه‌ای جذاب و دوست داشتنی اند و لحظه‌ای بعد یکباره از کوره می‌روند. این رفتار می‌تواند شما را درگیر ترس کند و باعث می‌شود وقتی پیش شریک عاطفی تان هستید احساس کنید که دائماً باید مراقب باشید تا کوچک‌ترین چیزی او را خشمگین نکند. این بدان معنی است که شریک عاطفی شما از نظر عاطفی فرد بی ثباتی است.

علت این امر می‌تواند اضطراب، نگرانی یا مشکل کنترل خشم باشد. این مسائل قابل حل اند. اما اگر شریک عاطفی تان این امر را مشکل نمی‌داند و تمایلی به کار کردن روی خود ندارد، باید این رابطه که در آن دائماً احساس ترس و سردرگمی می‌کنید را ترک کنید.

۷- رابطه تان سطحی است

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

وقتی تازه با کسی آشنا شده اید، قابل درک است که فوراً با او برای صحبت درباره‌ی خود و زندگی تان و فاش کردن شخصی‌ترین رازهایتان احساس راحتی نکنید. در این حالت، مکالمات شما حول چیز‌های ساده تری مانند سرگرمی‌ها یا شغل تان خواهد بود. اما با گذشت زمان، طبیعی است که شما و شریک عاطفی تان به هم نزدیک‌تر شوید، یعنی دیگر از نشان دادن وجه آسیب پذیرتر خود و صحبت درباره‌ی مسائل جدی‌تر ترسی نداشته باشید.

اگر مدت زیادی است که با کسی در رابطه هستید و هنوز به این مرحله نرسیده اید، ممکن است نشانه‌ی این باشد که شریک عاطفی تان فرد مناسبی برای شما نیست. ممکن است به این دلیل باشد که او احساس ناامنی روانی می‌کند، یا به این خاطر که در گذشته بعد از فاش کردن درونیات خود برای کسی، از سوی او طرد شده. اما اگر دائماً به شریک عاطفی تان نشان می‌دهید که می‌خواهید رابطه‌ی عمیق تری با او داشته باشید، اما این رفتار را متقابلاً از او نمی‌بینید، ممکن است معنایش این باشد که فرد مناسب شما جای دیگری منتظرتان است.

۸- رابطه تان یک طرفه است

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

اگر شریک عاطفی تان تنها وقت‌هایی که به شما نیاز دارید به سراغ تان می‌آید، مثلاً زمانی که روز بدی در سر کارش داشته یا زمانی که مشکلات دیگری پیدا کرده، این امر نشانه‌ی خوبی نیست. ممکن است شریک عاطفی تان از شما برای گرفتن توجه استفاده می‌کند، اما اهمیتی برای نیاز‌های شما قائل نباشد؛ و اگر همه‌ی کار‌های رابطه تان را دائماً شما انجام می‌دهید و در حالی از شریک عاطفی تان حمایت می‌کنید که او این کار را برای شما انجام نمی‌دهد، ممکن است گرفتار یک رابطه‌ی سمی شده باشید.

۹- شریک عاطفی تان دائماً تهدید می‌کند که ترک تان خواهد کرد

 

اگر شریک عاطفی تان شما را تهدید می‌کند که ترک تان خواهد کرد، مثلاً در حین دعواهایتان، یا زمانی که نمی‌تواند شما را وادار به انجام کاری که می‌خواهد کند، ممکن است این رفتار او نوعی بازی با احساسات باشد. شریک عاطفی تان از ترس شما از ترک شدن، برای کنترل شما استفاده می‌کند. این رفتار کنترلگرانه ممکن است به جنبه‌های مختلف زندگی تان تسری پیدا کند، به همین دلیل بسیار مهم است که آن را تشخیص دهید و پیش از آسیب دیدن، متوقفش کنید.

۱۰- دل تان نمی‌خواهد موفقیت هایتان را با او در میان بگذارید

۱۰ نشانه که می‌گوید باید هر چه زودتر رابطه عاطفی تان را تمام کنید (روزیاتو)

اگر اتفاق مثبتی در زندگی تان رخ داده، اما دیگر حتی از ذهن تان هم نمی‌گذرد که آن را با شریک عاطفی تان در میان بگذارید، ممکن است نشانه‌ی این باشد که رابطه تان دچار مشکل شده. این امر ممکن است بدان معنی باشد که احساس می‌کنید شادی شما به شریک عاطفی تان ربطی ندارد، چون او به اندازه‌ی قبل به شما اهمیت نمی‌دهد. اگر واقعاً اینگونه باشد و او زمانی که به موفقیتی دست پیدا می‌کنید، خالصانه شما را تشویق نمی‌کند و برایتان خوشحال نمی‌شود، ممکن است زمان پایان دادن به این رابطه رسیده باشد.

منبع: روزیاتو

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
برچسب ها: عاطفی ، روابط ، نشانه ، تنفر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸
2
4
تبلیغ جدایی
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv