بررسی تمام شایعات و خبرها درباره آیفون جدید اپل
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۹۰۸۰۲
تاریخ انتشار: 2023 September 11    -    ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۵
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آیفون ۱۵ روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور توسط اپل رونمایی می‌شود. پیش‌بینی می‌شود آیفون ۱۵ چهار مدل داشته باشد و اپل تحت فشار رگولاتوری در بازار‌های اروپایی، برای اولین بار در آیفون ۱۵ از استاندارد پورت شارژ USB تایپ C استفاده کند.

آیفون ۱۵ روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور توسط اپل رونمایی می‌شود. پیش‌بینی می‌شود آیفون ۱۵ چهار مدل داشته باشد و اپل تحت فشار رگولاتوری در بازار‌های اروپایی، برای اولین بار در آیفون ۱۵ از استاندارد پورت شارژ USB تایپ C استفاده کند.

 
بررسی تمام شایعات و خبرها درباره آیفون جدید اپل

 آیفون ۱۵ احتمالا با فریم تیتانیومی عرضه می‌شود. این گوشی تراشه A۱۷ اپل را به‌عنوان مغز متفکر خود می‌بیند و برای اولین بار به دکمه اکشن مجهز خواهد شد. مهمترین تغییر آیفون ۱۵ را کنار گذاشتن پورت لایتنینگ و استفاده از USB تایپ C پیش‌بینی کرده‌اند.

آیفون ۱۵ همچنین ممکن است در چهار رنگ تایتان خاکستری، آبی، نقره‌ای و سیاه فضایی به بازار بیاید و نسبت به گذشته از دو گیگابایت حافظه‌موقت بیشتر استفاده کند. وجود لنز تله‌فوتو و افزایش حداقل ۱۰۰ دلاری قیمت بعضی مدل‌ها از جدی‌ترین احتمالات مطرح شده قبل رونمایی رسمی آیفون ۱۵ هستند.

 

آیفون ۱۵ در چه مدل‌هایی عرضه می‌شود؟

آیفون ۱۵ به احتمال زیاد در چهار مدل عرضه می‌شود. طبق سنت اپل در سال‌های اخیر باید منتظر دو مدل استاندارد آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس باشیم و همچنین خودمان را برای دو مدل رده بالا یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس آماده کنیم.

آیفون ۱۵ پرو از نظر اپل شایسته بیشترین میزان توجه شناخته می‌شود؛ بنابراین بیشتریت تغییرات و بهبود‌ها را تجربه خواهد کرد. اخبار و اطلاعاتی که تا الان به بیرون درز کرده حاکی از این است که بزرگترین تغییر احتمالی معرفی استاندارد شارژ USB تایپ C به‌جای پورت لایتنینگ اپل خواهد بود.

قیمت آیفون ۱۵ چقدر است؟

قیمت آیفون ۱۵ در نسخه‌های استاندارد یعنی آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس به احتمال قوی ثابت باقی می‌ماند. با توجه به اینکه هر دو این گوشی‌های کمترین میزان تغییر و ارتقا را تجربه می‌کنند، چنین پیش‌بینی محتمل به‌نظر می‌رسد اما دو مدل بالاتر این سری یعنی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرومکس با توجه به میزان تغییرات در مقایسه با آیفون ۱۴ معمولا توسط اپل گران‌تر فروخته می‌شوند. هزار و ۶۰۰ دلار سقف بلندپروازی اپل در جهت تغیین قیمت نسل قبلی آیفون بود، ولی بعید است بتوانند مدل‌های پایه را با افزایش بیشتر از ۱۰۰ دلار عرضه کنند.

کف قیمت آیفون ۱۵ پرو در این صورت به هزار و ۹۹ دلار خواهد رسید. اگر آیفون ۱۵ پرومکس نیز چنین تجربه‌ای را از سر بگذراند، قیمتش با حداکثر ۲۰۰ دلار افزایش از هزار و ۱۹۹ دلار تا هزار و ۲۹۹ دلار شروع می‌شود.

آیفون ۱۵ از چه دوربینی برخوردار است؟

آیفون ۱۵ کاندیدای استفاده از دوربین جدید اپل است. اگر دست از خساست بردارند حداقل باید منتظر حسگری با دقت ۴۸ مگاپیکسل باشیم. همچنین برای بستن دهن منتقدان امکان دارد بگویند حسگر دوربین از معماری جدیدی برخوردار است. در بخش عملکرد انتظار می‌رود عملکرد دوربین آیفون ۱۵ را در شرایط نور کم بهبود بخشیده باشند.

آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، قدرت مانور بیشتری دارند و به لنز‌های زوم و اولترا واید جدید نیاز دارند. این مسئله احتمال معرفی حسگری با عدد پیکسل بیشتر از ۱۲ مگاپیکسلی موجود روی آیفون ۱۴ را تقویت می‌کند. آیفون ۱۵ پرو مکس، در حالت رویایی با لنز پریسکوپ و زوم اپتیکال پنج تا شش ایکس عرضه می‌شود.

آیفون ۱۵ در عملکرد باتری انقلابی عمل می‌کند؟

آیفون ۱۵ و اپل با همان چالشی روبرو هستند که باقی تولیدکنندگان موبایل را به خود مشغول کرده است. با وجود پیشرفت تکنولوژی در تمامی ابعاد فنی، به‌نظر می‌رسد دانش بشر برای توسعه فناوری مرتبط با شارژ، ظرفیت و دوام باتری موبایل به بن‌بست رسیده. اپل از این قاعده مستثنا نیست.

آیفون ۱۵ با تبلیغات اپل مبنی بر افزایش ظرفیت یا عملکرد باتری رونمایی خواهد شد. حتی اگر این عدد افزایش ناچیزی داشته باشد. مطمئن باشید اگر اپل موفق شود عملکرد آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پلاس و آیفون ۱۵ پرو را در بخش باتری بین ۱۱ تا ۱۲ درصد افزایش دهد حتما آن را موفقیتی ویژه جا می‌زند.

آیفون ۱۵ با سروصدای اپل درباره بهبود عملکرد باتری رونمایی خواهد شد؛ حتی اگر با افزایش ناچیزی روبرو باشیم

آیفون ۱۵ در بخش نمایشگر چه خواهد داشت؟

آیفون ۱۵ با نمایشگری مشابه آیفون ۱۴ رونمایی می‌شود. اپل پارسال ناچ جزیره‌ای را معرفی کرد بنابراین احتمالا امسال خیلی خودش را به دردسر نمی‌اندازد. اگر تغییر بزرگ و قابل بیانی هم در پیش باشد، به مدل‌های گرانقیمت آیفون ۱۵ پرو محدود می‌شود. صفحه نمایش با نرخ به روزرسانی ۱۲۰ هرتز محتمل به‌نظر می‌رسد.

آیفون ۱۵ تلاش می‌کند ناچ جزیره‌ای را بهبود ببخشد و این ویژگی‌ها نسبت به نسل گذشته قابلیت و کاربرد بیشتری پیدا کند. حداقل توقعی که از آیفون ۱۵ با ناچ جزیره‌ای جدید داریم این است که نگذارد موقع مکالمه به‌صورت اتفاقی صفحه نمایش را لمس کنیم.

آیفون ۱۵ طراحی متفاوتی خواهد داشت؟

آیفون ۱۵ به زبان طراحی مکعبی محبوب چند سال اخبر اپل وفادار باقی می‌ماند، اما مهندسان اپل ممکن است روی کم کردن حاشیه‌ها زمان گذاشته باشند. استفاده از فریم تیتانیومی به‌جای استیل ضد زنگ، اگرچه وزن محصول را کاهش می‌دهد، اما قیمت تمام شده را بالا می‌برد؛ بنابراین چنین تغییری را باید در مدل‌های آیفون ۱۵ پرو شاهد باشیم.

آیفون ۱۵ پرو با فریم تیتانیومی ظاهری بهتری نسبت به آیفون ۱۴ پرو خواهد داشت و دیگر براق نخواهد بود. همچنین وزن آن حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. آیفون ۱۴ پرو ۲۰۶ گرم وزن داشت و آیفون ۱۴ پرو مکس با وزن ۲۴۰ گرم عرضه شد. کاهش ۱۰ درصدی، وزن آیفون ۱۵ پرو را به حدود ۱۸۵ گرم و وزن آیفون ۱۵ پرو مکس را به ۲۱۶ گرم می‌رساند.
آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به این ترتیب سبک گوشی‌های نسل خود خواهند بود.

آیفون ۱۵ عملکرد بهتری دارد؟

آیفون ۱۵ با تبلیغات سنگین اپل روی بهبود تراشه و پردزانده رونمایی می‌شود. اپل در این کار تبحر دارد، اما از سری آیفون ۱۴ به بعد رفتاری تبعیض‌آمیز با گوشی‌های جدید در پیش گرفته. این مسئله باعث می‌شود پیش‌بینی کنیم تنها مدل‌های آیفون ۱۵ پرو با پردازنده جدید اپل به نام A۱۷ عرضه شوند و مدل‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس همچنان از همان پردازنده A۱۶ استفاده کنند. محدودیت‌های فنی در ساخت و تولید تراشه، دست اپل را بسته و شاید نهایتا باعث شود گوشی جدید با تراشه به‌کار رفته در آیفون ۱۴ پرو تولید شود.

آیفون ۱۵ با تغییر مهمی در دکمه اکشن روبرو است؟

آیفون ۱۵ بهترین فرصت اپل برای تغییر دکمه قدیمی و تقریبا بلااستفاده سایلنت کردن زنگ است. اگر قرار باشد با یک تغییر انقلابی واقعی روبرو باشیم، ظهور دکمه اکشن گزینه‌ای جدی خواهد بود. دکمه اکشن در آیفون ۱۵ می‌تواند عملکردی مشابه دکمه‌های اپل واچ اولترا فعلی داشته باشد. باز کردن سریع دروبین، چراغ قوه یا قرار دادن گوشی در حالت Do Not Disturb از جمله عملکرد‌های پیش‌بینی شده برای دکمه اکشن روی آیفون ۱۵ خواهد بود.

آیفون ۱۵ واقعا از USB تایپ C استفاده می‌کند؟

آیفون ۱۵ ممکن است با فشار مقامات دولتی اروپا از پورت معروف لایتنیگ جدا شود. آن‌ها اپل را به ایجاد انحصار در زمینه پورت شارژ گوشی موبایل متهم می‌کنند و به بهانه حساسیت‌های محیط زیستی می‌گویند بهتر است آیفون مانند باقی انواع موبایل در سراسر جهان از پورت USB تایپ C استفاده کند.

آیفون ۱۵ در صورت تسلیم شدن اپل واقعا با USB تایپ C عرضه می‌شود. کلی آدابتور و شارژ را باید دور انداخت و یک‌سری از کاربران نیازمند خرید کابل و آدابتور جدید می‌شوند. مهلت اتحادیه اروپا برای اپل در سال ۲۰۲۴ میلادی به پایان می‌رسد؛ بنابراین احتمال تغییر پورت شارژ در آیفون ۱۵ زیاد است.

آیفون ۱۵ کی به بازار می‌رسد؟

رونمایی آیفون ۱۵ برای تاریخ ۱۲ سپتامبر یعنی سه‌شنبه ۲۱ شهریور برنامه‌ریزی شده است. انتظار می‌رود نمونه‌های اولیه حدود ۱۰ روز در آخرین روز شهریور یا اوایل مهر ۱۴۰۲ به دست مشتریانی که برای ثبت سفارش آیفون ۱۵ اقدام کرده‌اند برسد.

فرارو

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv