آنچه درباره پول نباید به کودکمان یاد دهیم
کد خبر: ۲۸۷
تاریخ انتشار: 2015 May 16    -    ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
به کودکان یاد دهید که پولش را ذخیره و به‌‌ همان نسبت از خرج کردن آن لذت ببرد

من همیشه سعی می‌کنم چیزهای زیادی درباره پول به کودکم یاد دهم اما پس از صحبت‌هایی که با یکی از دوستانم داشتم، به این نتیجه رسیدم که نباید بعضی چیز‌ها را به کودک آموخت.

ما در اینجا ۵ جمله‌ای را که نباید درباره پول به کودکتان بگویید، برایتان آورده‌ایم.

پول خوب است یا بد

پول یک جسم بی‌جان است. نمی‌توان آن را خوب یا بد نامید. پول، پول است.

یک مبل هم یک مبل است اما آیا شما آن را خوب یا بد خطاب می‌کنید؟ این درباره پول هم صدق می‌کند و آنچه خوب یا بد است راهی است که شما از آن استفاده می‌کنید.

قدرت دست ثروتمندان است

این مورد نیازی به آموزش ندارد، کودکتان با کمی دقت در اطراف‌اش آن را درک خواهد کرد. آیا شما برای خرید چیزی از همسرتان پول یا اجازه می‌گیرید؟ همین باعث می‌شود که او فکر کند هر کسی پول بیشتری دارد، قدرتمند‌تر است. سعی کنید به کودکتان نشان دهید که هیچ فردی در خانواده به خاطر پول، قدرت و کنترل بیشتری ندارد.

پول می‌تواند تو را به آرزو‌هایت برساند

بله درست است، چیزهایی زیادی را می‌توان با پول خرید اما چیزهای زیادی هم وجود دارند که با پول به دست نمی‌آیند مانند وقار، احترام، عشق، شادی، دوست و عزت نفس.

پولت را فقط جمع کن

یاد دادن به کودک برای اینکه پولش را جمع کند، کار سختی نیست. آنچه سخت است آموزش برقراری تعادل میان خرج و ذخیره کردن آن است. اگر شما تمام پولتان را ذخیره کنید، لذت زندگی را از یاد خواهید برد. شما باید به کودکتان یاد دهید که پول‌اش را ذخیره و به‌‌ همان نسبت از خرج کردن آن لذت ببرد.

روش‌های پول در آوردن، راه جدید پول درآوردن


برای پولدار شدن باید از آنچه در می‌آوریم، کمتر خرج کنیم.

راه‌های زیادی برای مدیریت مالی وجود دارد

یکی از بهترین چیز‌ها در مورد پول این است که راه‌های بسیاری برای افزایش آن وجود دارد. راه‌های زیادی برای کار کردن، پول در آوردن، ذخیره کردن... و شما با توجه به شخصیت و توانایی‌هایتان می‌توانید آن را مدیریت کنید. شما باید راه‌های گوناگون را به او نشان دهید تا خود بتواند بهترین راه را انتخاب کند.

تنها قانونی که هر کسی باید درباره پول بداند این است که برای پولدار شدن باید از آنچه در می‌آوریم، کمتر خرج کنیم.
منبع: niniban. com
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار