قیمت موبایل باز هم بالا رفت
کد خبر: ۲۸۲۱۲۱
تاریخ انتشار: 2023 June 08    -    ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
رشد قیمت موبایل پا‌به‌پای دیگر اقلام در بازار مصرف ادامه دارد و مقایسه قیمت‌های ۶ماه گذشته نشان می‌دهد این افزایش به حدود ۱۰۰درصد رسیده است.

رشد قیمت موبایل پا‌به‌پای دیگر اقلام در بازار مصرف ادامه دارد و مقایسه قیمت‌های ۶ماه گذشته نشان می‌دهد این افزایش به حدود ۱۰۰درصد رسیده است. مسئولان صنفی رقم افزایش قیمت گوشی‌های موبایل در ماه‌های اخیر را ۲۰تا ۳۰درصد عنوان می‌کنند اما نگاهی به تغییرات قیمت انواع گوشی‌های پرتقاضا در بازار از دوبرابر شدن قیمت‌ها حکایت دارد. افزایش قیمت گوشی موبایل از میانه سال گذشته همزمان با رشد قیمت دلار آغاز شد و تا امروز روند خود را حفظ کرده است، به‌طوری که از ابتدای امسال به‌رغم ثبات نسبی نرخ ارز، قیمت انواع گوشی‌ها بسته به برند بین ۵۰۰هزار تا ۲میلیون تومان افزایش داشته است. افزایش قیمت در گوشی‌های آیفون به‌ویژه آیفون ۱۳، تحت‌تأثیر محدودیت‌های واردات و رجیستر گوشی‌های برند اپل، بیش از دیگر برندها و در حدود ۴تا ۵میلیون تومان بوده است. تداوم روند افزایشی قیمت موبایل در شرایطی است که به‌گفته فروشندگان تقاضا برای خرید دست‌کم ۳۰درصد کاهش یافته است.

 
 

ارز واردات گوشی‌های‌ موبایل زیر ۶۰۰دلار، از ابتدای امسال به ارز مبادله‌ای تبدیل شده اما انجمن وارد‌کنندگان در پاسخ به نگرانی‌های ایجاد شده بر سر حذف ارز نیمایی واردات، قول داد که این تغییر نرخ ارز، با توجه به افزایش رقابت، کاهش قیمت‌ها را به‌دنبال داشته باشد.

 

قیمت موبایل باز هم بالا رفت

همشهری آنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار