فناوری پیشرفته روی دیوار مرزی ترکیه و ایران
کد خبر: ۲۸۱۰۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2023 May 27    -    ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
ترکیه اعلام کرده که با فناوری پیشرفته به کار رفته در دیوار آتش در منطقه آغری در مرز ترکیه و ایران، از عبور غیرقانونی جلوگیری می‌شود.

ترکیه اعلام کرده که با فناوری پیشرفته به کار رفته در دیوار آتش در منطقه آغری در مرز ترکیه و ایران، از عبور غیرقانونی جلوگیری می‌شود.

 
 

دیوار مرزی که توسط دولت ترکیه در سال ۲۰۲۰ در بخش آغری در مرز ترکیه و ایران تکمیل شد. این دیوار مرزی با تجهیزات الکترواپتیکال، دوربین‌های حرارتی با قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه و چرخش بالا و پایین تا ۴۰ درجه، سیستم روشنایی و سنسور‌های لرزه نگاری ۲۴ ساعته نظارت می‌شود.

فناوری پیشرفته روی دیوار مرزی ترکیه و ایران
فناوری پیشرفته روی دیوار مرزی ترکیه و ایران

خبرگزاری آناتولی نوشت: با توجه به فعالیت شبانه روزی نیرو‌های امنیتی در منطقه مرزی، با اقدامات انجام شده و استفاده بهینه از فناوری‌های پیشرفته، از ورود و خروج تروریست‌های پ. ک. ک و قاچاقچیان انسان به ویژه مهاجران غیرقانونی به کشور جلوگیری می‌شود.

 

عثمان وارول استاندار آغری به خبرنگاران گفت که آغری ۸۷ کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد و شهر مهمی است که هدف مهاجرت به ویژه از افغانستان است.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیار جامعی در مرز انجام دادند، گفت: حدود ۸۴ کیلومتر از خط مرزی ۸۷ کیلومتری دیوار مرزی مدولار نصب شده است که ارتفاع آن تقریباً ۳ متر است و تیغه‌های یک متری روی آن وجود دارد. این فقط یک دیوار مرزی نیست، یک سیستم امنیتی یکپارچه مرزی است، یک جاده آسفالت و دوربین‌های امنیتی در نقاط مختلف دیوار قرار دادیم که هم دید در شب و هم خاصیت حرارتی دارند.

استاندار آغری اظهار کرد: در زمینی به طول ۱.۵ کیلومتر که به دلیل شرایط سخت جغرافیایی امکان ساخت دیوار وجود ندارد، سنسور‌های لرزه‌ای با سیم مدفون در خاک نصب شده و این یک سیستم بسیار مدرن است که می‌تواند هر موجود زنده‌ای را که از روی آن‌ها عبور می‌کند شناسایی کند.

علاوه بر این، وارول گفت: برج‌های الکترواپتیکی هم شامل سیستم‌های سنجش از راه دور و هم سیستم‌های تصویربرداری هستند. آن‌ها دارای فناوری‌های بسیار بالا هستند. می‌توان آن را رادار انسانی نیز نامید این یک فناوری و سیستم بسیار پیشرفته است که انواع حرکات زنده را در منطقه‌ای که مشاهده می‌کند شناسایی می‌کند و از طریق الگوریتم‌های خود تعیین می‌کند که کدام گونه است و به اپراتور‌هایی که آن را دنبال می‌کنند هشدار‌های لازم را می‌دهد.

وی ادامه داد: ما دیوار مرزی خود را در دسامبر ۲۰۲۰ تکمیل کردیم و از آن زمان تاکنون سهم قابل توجهی داشته است و امسال از ورود ۱۳۸۰۰ مهاجر غیرقانونی جلوگیری شده است. همچنین حدود ۲۲۵۰ مهاجری که مرتکب تخلف شده اند در داخل مرز‌های ما دستگیر شدند.

فرارو

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
PPPPP
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
0
0
شماهم یاد بگیرید برای مرز شرقی.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار