۷ ترفند ساده و کاربردی که همیشه به کارتان می‌آید
کد خبر: ۲۷۵۴۳۵
تاریخ انتشار: 2023 March 31    -    ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

۷ ترفند ساده و کاربردی که همیشه به کارتان می‌آید

اگر بخواهید ماجراجو باشید و دنیا را با همه ی زیبایی ها و شگفتی هایش کشف کنید، باید این واقعیت را بپذیرید که خطر هر لحظه در کمین شما است.
 اگر بخواهید ماجراجو باشید و دنیا را با همه ی زیبایی ها و شگفتی هایش کشف کنید، باید این واقعیت را بپذیرید که خطر هر لحظه در کمین شما است. با این حال، اگر به دانش مناسبی مجهز باشید، هیچ چیز جلودار آزادی و کنجکاوی تان نخواهد بود.
 
با چند ترفند ساده و کاربردی همراه باشید.
 
۱- از خمیر دندان برای کاهش ورم استفاده کنید
 
 
انگشت پایتان به جایی خورده و انگار که قرار است یکی از آن روزهای ناخوشایند باشد. اما قبل از آنکه خُلق تان کاملاً تنگ شود، یک روش خانگی هست که کمک می کند ورم و دردتان اندکی کمتر شود. برای این منظور، به انگشت نگون بخت خود مقداری خمیر دندان بمالید. خمیردندان های گیاهی اثر ضد باکتریایی و ضد التهابی در بهداشت دهان دارند، بنابراین در این موقعیت هم به کار می آیند.
 
۲- با سرنگ نیش زنبور را از پوست بیرون بکشید
 
۷ ترفند ساده و کاربردی که همیشه به کارتان می‌آید
 
مشغول لذت بردن از هوای تازه و طبیعت هستید که یکباره سر و کله ی زنبوری پیدا می شود و نیش خود را در بدن تان فرو می کنید. لازم نیست وحشت کنید. یک سرنگ بردارید و با یک کاتر یا چاقو، سوزن سرنگ را ببرید. حالا از سرنگ برای بیرون کشیدن نیش استفاده کنید. و به خاطر داشته باشید که باید سریع عمل کنید چون در اینجا اصل بر داشتن سرعت عمل است.
 
۳- با یخ درد میگرن را کاهش دهید
 
 
داشتن میگرن گاهی می تواند حس به آخر رسیدن دنیا را داشته باشد، اما استفاده از یخ به حل این مشکل کمک می کند. یک بسته از سبزیجات فریز کرده ی خود را بردارید و روی گردن تان بگذارید. سرما عروق خونی را منقبض و به کاهش ارسال سیگنال درد به مغز کمک می کند.
 
۴- با استفاده از روغن بچه چسب زخم را به راحتی از پوست جدا کنید
 
 
زخم تان بالاخره خوب شده و نوبت به قسمت سخت کار رسیده است. شاید فکر کنید ۲ گزینه دارید: اینکه چسب زخم را با سرعت بکنید یا به آرامی این کار را انجام دهید. اما یک ترفند کوچک برای این منظور هست. به قسمت مورد نظر روغن بچه بزنید و بگذارید چند ثانیه ای بماند. بعد از آن می توانید چسب زخم را بدون درد از پوست جدا کنید.
 
۵- ورزش چشم به رفع خستگی و تاری دید کمک می کند
 
 
 
چندین ساعت پشت کامپیوتر بوده اید و حالا چشم هایتان سرخ تر از گوجه فرنگی است. قابل درک است، اما یک ورزش مختصر می تواند به مشکل تاری دید، خستگی چشم ها و حساس شدن به نور کمک کند. برای این منظور چندین بار و بدون حرکت دادن سر خود، به چپ و راست نگاه کنید. سپس بالا و پایین را نگاه کنید. اگر این ورزش را چندین بار تکرار کنید، تفاوت را احساس خواهید کرد.
 
۶- روی زبان سوخته قند یا عسل بگذارید
 
 
 
اگر زبان تان را با نوشیدنی یا غذای داغی سوزانده اید، کافی است یک حبه قند یا یک قاشق عسل روی زبان خود بگذارید. عسل اسلحه ای قدرتمند در مقابله با سوختگی است.
 
۷- برای جلوگیری از گریه، چشم هایتان را باز نگه دارید
 
۷ ترفند ساده و کاربردی که همیشه به کارتان می‌آید
 

در حال تماشای یک فیلم غم انگیز هستید و احساس می کنید اشک هایتان هر آن جاری خواهد شد اما دلتان نمی خواهد این اتفاق بیافتد. چشمان خود را باز نگه دارید و عضلات صورت خود را سفت کنید. این کار جلوی جاری شدن اشک تان را می گیرد.

روزیاتو

آخرین اخبار