بارش باران در ارتفاعات شمالی تهران
کد خبر: ۲۶۶۶۹۵
تاریخ انتشار: 2022 December 29    -    ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای پنج کلانشهر هشدار داد و کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز را توصیه کرد.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای ۵ کلانشهر/ بارش باران در ارتفاعات شمالی تهران

سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای پنج کلانشهر هشدار داد و کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز را توصیه کرد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ نسبت به پایداری و سکون نسبی هوا، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا هشدار داد.

این وضعیت در روز چهارشنبه ( ۷ دی ماه) در تهران، کرج، تبریز و اراک و از روز پنجشنبه تا یکشنبه ( ۸ تا ۱۱ دی ماه) در تهران، کرج، تبریز، اراک و اصفهان مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به ویژه در مناطق پرتردد تا حد ناسالم وجود دارد.

سازمان هواشناسی مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت‌های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ نیز به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آلودگی هوای تهران تا یکشنبه هفته آینده/ بارش باران در ارتفاعات شمالی استان

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، کاهش کیفیت هوا تا روز یکشنبه (۱۱ دی ماه) و بارش در ارتفاعات بخش‌های شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیش‌یابی مدل‌های عددی، امروز (۷ دی ماه) وضعیت جوی استان تهران آسمانی کمی ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم، در مناطق پرتردد شهری در بعضی ساعات همراه با غبار محلی رقیق، در بخش‌های شمالی گاهی همراه با افزایش ابر و در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده خواهد بود.

از فردا تا روز یکشنبه هفته آینده (۸ تا ۱۱ دی ماه) با پایداری و سکون نسبی جو و ماندگاری هوای سرد، انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌های فیروزکوه آلودگی-امین آباد، فیروزکوه و آبعلی با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۸ دی ماه) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۹دی ماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۱ درجه و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

سرپوش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار