راهکارهای ساده در تغییر دکوراسیون زمستانی
کد خبر: ۲۶۵۵۸۸
تاریخ انتشار: 2022 December 17    -    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
پاییز و زمستان همان فصل‌هایی هستند که خانه ماندن را جذاب می‌کنند. وقتی از سرمای خیابان پا به خانه‌ی گرم می‌گذارید و با یک لیوان چای داغ کنار بخاری می‌نشینید، ماندن در خانه واقعا جذاب می‌شود. اما برای اینکه فضای خانه دوست‌داشتنی‌تر و درواقع دنج شود باید تغییر دکوراسیون زمستانی انجام دهیم تا احساس گرما در قلب ما هم نفوذ کند.

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)«تابناک با تو» - پاییز و زمستان همان فصل‌هایی هستند که خانه ماندن را جذاب می‌کنند. وقتی از سرمای خیابان پا به خانه‌ی گرم می‌گذارید و با یک لیوان چای داغ کنار بخاری می‌نشینید، ماندن در خانه واقعا جذاب می‌شود. اما برای اینکه فضای خانه دوست‌داشتنی‌تر و درواقع دنج شود باید تغییر دکوراسیون زمستانی انجام دهیم تا احساس گرما در قلب ما هم نفوذ کند.

در این مطلب می‌خواهیم با هم در ۶ قدم تغییر دکوراسیون زمستانی انجام دهیم تا اتاق نشیمنی دنج، گرم و دلچسب داشته باشیم.

قدم اول: بافتنی و فرش اضافه کنید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

اضافه کردن بافت و پوشش‌های کاموایی و پشمی به اتاق نشیمن می‌تواند احساس سرما را بیشتر از ما دور کند. مثلا یک فرش ضخیم یا موکت پرز بلند در اتاق نشیمن باعث می‌شود که وقتی کنار بخاری می‌نشینیم پاهایمان روی بافتی گرم و نرم قرار بگیرد و احساس گرما و راحتی بیشتری داشته باشیم.

اگر چنین فرشی در خانه دارید می‌توانید برای فصل پاییز و زمستان آن را در اتاق نشیمن قرار دهید و بعد از گرم شدن هوا دوباره به جای قبلی برگردانید. با این کار دیگر نیازی به هزینه کردن برای خرید فرش جدید ندارید. یکی دیگر از راه‌های اضافه کردن بافت به اتاق نشیمن استفاده از روکش کوسن بافتنی یا شال مبل بافتنی است. با ترکیب رنگ‌های گرم می‌توانید چند کاور مختلف برای کوسن‌ها بگیرید تا ظاهری زمستانی ایجاد کند.

قدم دوم: نور‌ها را کم کنید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

اقدام دیگری که می‌توانید برای تغییر دکوراسیون زمستانی انجام دهید تغییر نور اتاق نشیمن است. اگر می‌خواهید فضا دنج شود باید نور را کم کنید و از نور ملایم زرد استفاده کنید. روشن نگه داشتن اتاق نشیمن در فصل زمستان مهم است، چون در روز‌های ابری و شب‌های طولانی می‌تواند روحیه و خلق‌وخوی مناسب ما را حفظ کند، اما بهتر است از نور‌های گرم و ملایم استفاده کنید.

چراغ‌های ایستاده، شمع و چراغ‌های سنتی گزینه‌های مناسبی برای ایجاد نور ملایم در اتاق نشیمن است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که این تغییر نور اتاق را تاریک نمی‌کند می‌توانید پشت چراغ یا شمع، آینه قرار دهید تا نور را بیشتر و بهتر پخش کند.

قدم سوم: برای حفظ گرما اقدام کنید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

اگر تغییر دکوراسیون زمستانی را با بهترین و زیباترین وسایل انجام دهید، اما گرما از اتاق خارج شود هرگز نمی‌توانید در اتاق نشیمن احساس راحتی کنید. نقاطی که گرما از آن به بیرون نشت می‌کند پیدا کنید و آن‌ها را مسدود کنید. چارچوب در‌ها و پنجره‌ها از بزرگ‌ترین مناطق هدر رفت گرما هستند. با استفاده از درزگیر و همچنین استفاده از پرده‌ی ضخیم می‌توانید از خروج گرما جلوگیری کنید.

قدم چهارم: طبیعت پاییز و زمستان را به خانه وارد کنید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

یکی از راه‌های دنج کردن اتاق نشیمن استفاده از عناصر طبیعی پاییزی و زمستانی در زمان تغییر دکوراسیون زمستانی است. چند برگ خشک زیبا و چند شاخه کاج یا سرو را روی یک حلقه‌ی چوبی یا فلزی بچسبانید و به دیوار آویزان کنید. یک کدو تنبل گرد و بزرگ یا چند کدو حلوایی کوچک روی میز قرار دهید. با اضافه کردن این عناصر فضا را زیبا‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کنید.

قدم پنجم: اتاق را دنج کنید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

اگر در خانه شومینه دارید می‌توانید علاوه بر گرما، از نور آتش هم استفاده کنید. مبلمان را دور شومینه بچینید و صندلی‌ها را به سمت آتش قرار دهید تا بتوانید از شومینه بیشترین استفاده را ببرید. البته اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است نمی‌توانید تمام مبلمان و صندلی‌ها را دور شومینه بچینید پس بهتر است اتاق را به چند قسمت تقسیم کنید و هر بخش را جداگانه دکور کنید تا هم فضا‌های مختلف دنج داشته باشید و هم بتوانید برای تغییر حال‌وهوایتان در گوشه‌ی مورد علاقه‌تان وقت بگذرانید.

بهتر است در یک گوشه از اتاق هم یک قالیچه‌ی گرم و نرم پهن کنید، چند بالش و پتو روی آن قرار دهید و یک چراغ ایستاده هم کنارش بگذارید. این فضا برای استراحت، مطالعه و انجام بازی‌های مختلف همراه با اعضای خانواده بسیار مناسب است.

قدم ششم: چند لیوان جدید بخرید

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

آخرین قدم برای لذت بردن از فصل سرما داشتن یک لیوان نوشیدنی گرم است. لیوا‌هایی با رنگ‌های گرم پاییزی و مورد علاقه‌تان بخرید تا عصر‌ها و شب‌های سرد را دور هم به نوشیدن چای، قهوه و دمنوش بگذرانید. اگر به هر دلیلی تمایلی به خرید لیوان و ماگ جدید ندارید می‌توانید با کمی کاموا و یک قلاب یا یک جفت میل بافتنی یک کاور زیبا در رنگ‌های مورد علاقه‌تان برای ماگ محبوبتان ببافید.

مرور کلی

۶ قدم برای تغییر دکوراسیون زمستانی اتاق نشیمن(دیجی کالا مگ)

تغییر دکوراسیون زمستانی کار سخت و پرهزینه‌ای نیست، فقط کافی است کمی به وسایلی که در دسترس دارید دقت کنید و وسایل مناسب را به اتاق نشیمن منتقل کنید. استفاده از بافت، نور ملایم و عناصر طبیعی فصل سرما می‌توانید فضای اتاق نشیمن را دنج و گرم کنید. در این مطلب ۶ اقدام موثر و ارزان برای تغییر دکوراسیون زمستانی را پیشنهاد دادیم. اگر شما هم ایده‌ی جالبی برای این تغییر فضا دارید برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

منبع: دیجی کالا مگ

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار