سلبریتی هایی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند
کد خبر: ۲۶۱۴۷۷
تاریخ انتشار: 2022 November 05    -    ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
آمار‌ها می‌گوید در سال‌های اخیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان نوجوانان و جوانان رشدی ۱۷ درصدی داشته است. برخی این موضوع را به خاطر میزان تأثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی و آسیب‌هایی که می‌توانند داشته باشند، نگران کننده می‌دانند. پدر و مادر‌ها باید در عصر دیجیتال مراقب فرزندان خود باشند و سلبریتی‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند«تابناک با تو» - آمار‌ها می‌گوید در سال‌های اخیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان نوجوانان و جوانان رشدی ۱۷ درصدی داشته است. برخی این موضوع را به خاطر میزان تأثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی و آسیب‌هایی که می‌توانند داشته باشند، نگران کننده می‌دانند. پدر و مادر‌ها باید در عصر دیجیتال مراقب فرزندان خود باشند و سلبریتی‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

این سلبریتی‌ها فرزندان خود را تا حد ممکن از شبکه‌های اجتماعی دور نگه می‌دارند.

ویکتوریا بکهام

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

ویکتوریا بکهام با رفتار‌های بی رحمانه‌ای که بعضی افراد در شبکه‌های اجتماعی دارند، غریبه نیست. او که گرفتن نظرات توهین آمیز و زیر ذره بین رفتن یک به یک رفتارهایش را تجربه کرده، گفته نگران است با دخترش هارپر هم چنین رفتاری شود. او در اینباره گفته: «هارپر در شبکه‌های اجتماعی نیست… از آنجایی که خودم دیده ام که آدم‌ها تا چه حد می‌توانند بی رحم باشند، بله، شبکه‌های اجتماعی واقعاً مرا نگران می‌کنند. او در سنی است که بدنش دارد شروع به تغییر می‌کند. اما مهم این است که حتماً به عنوان یک خانواده رابطه‌ی زیادی باهم داشته باشیم و او دوست‌های خوبی برای خود داشته باشد.»

هیو جکمن

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

هیو جکمن می‌داند که دور نگه داشتن کامل فرزندانش از شبکه‌های اجتماعی، تندروی است، اما هر اقدام احتیاطی‌ای که بتواند انجام می‌دهد تا آسیبی به فرزندانش نرسد. جکمن در اینباره گفته: «بچه هایم در شبکه‌های اجتماعی هستند، اما به آن‌ها گفته ام که فقط کسانی که می‌شناسند را می‌توانند دنبال کنند و همینطور فقط کسانی که آن‌ها را می‌شناسیم می‌توانند بچه هایم را دنبال کنند.» جکمن همچنین گفته که بر فعالیت فرزندانش در شبکه‌های اجتماعی نظارت دارد. او در اینباره گفته: «به بچه هایم گفته ام که تلفن همراه شان را می‌بینیم. گهگاه این کار را انجام می‌دهم. سن شان کم است و اشتباه می‌کنند. اما دلم نمی‌خواهد اشتباهی کنند که سال‌ها مجبور به زندگی با آن باشند.»

جولیا رابرتس

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

جولیا رابرتس به ویژه بعد از بازی در فیلم «بن برگشته» (Ben Is Back) نگرانی‌هایی درخصوص قرارگیری فرزندانش در معرض بعضی چیز‌ها در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد، فیلمی که درباره‌ی رابطه‌ی میان یک مادر و پسر نوجوان مشکل سازش بود. رابرتس از آن زمان سختگیری زیادی در رابطه با فعالیت فرزندانش در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرده است. او در اینباره گفته: «سعی می‌کنم آن‌ها را از شبکه‌های اجتماعی دور نگه دارم، چون واقعاً متوجه نمی‌شوم الان چه نیازی می‌توانند به شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.»

ماییم بیالیک

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

ماییم بیالیک درباره‌ی شیوه‌های تربیتی ویژه‌ی خود به صراحت صحبت کرده است. فرزندان او به جای مدرسه، در خانه تحصیل می‌کنند، هیچ هدیه‌ی گران قیمتی نمی‌گیرند و او اصراری ندارد که آن‌ها حتماً از کلماتی مثل «لطفاً» و «متشکرم» استفاده کنند. به علاوه، بیالیک معتقد است که استفاده از تکنولوژی فایده‌ای برای کودکان ندارند و به فرزندانش گوشی هوشمند نمی‌دهد.

او در اینباره گفته: «فکر نمی‌کنم یک بچه‌ی ۱۲ ساله نیازی به تلفن همراه داشته باشد، مگر اینکه جایی دور از من باشد. در شهری که من در آنجا زندگی می‌کنم، هیچ جایی نیست که فرزندم را بدون حضور یک بزرگ‌تر در آنجا تنها بگذارم. سر و کار داشتن دائم با لایک و کامنت و آن تصویری که شبکه‌های اجتماعی از زندگی دیگران به ما نشان می‌دهد، کار سالمی برای بچه‌ها نیست… من نباید به بچه هایم “اعتماد” کنم، باید از آن‌ها محافظت کنم. اینترنت جای شگفت انگیزی است، اما در عین حال می‌تواند جای بسیار مخرب و ترسناکی باشد، با تصاویر و ویدئو‌هایی از چیز‌هایی که می‌توانند به آن‌ها صدمه بزنند و بسیار ناراحت شان کنند.»

نیکول کیدمن

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

نیکول کیدمن موضع منفی اش نسبت به شبکه‌های اجتماعی را اینگونه توضیح می‌دهد که خودش آنقدر از تکنولوژی سردرنمی آورد که بتواند بر همه‌ی فعالیت‌های فرزندانش در فضای مجازی نظارت داشته باشد. او در اینباره گفته: «خودم خیلی اهل تکنولوژی نیستم، برای همین برایم خیلی سخت است که بر همه چیز را نظارت داشته باشم و به بچه هایم اجازه نمی‌دهم در اینستاگرام باشند. من حالا یک بچه‌ی ۱۲ ساله دارم که دلش می‌خواهد همه‌ی این چیز‌ها را تجربه کند، اما من اجازه نمی‌دهم.»

آنجلینا جولی

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

چند سال قبل برخی افراد در اینستاگرام صفحاتی جعلی برای فرزندان آنجلینا جولی ساختند. این اتفاق باعث شد او اعلام کند که فرزندانش هیچ صفحه‌ی عمومی‌ای در شبکه‌های اجتماعی ندارند. جولی همچنین اذعان کرد که نظارت بر فعالیت فرزندانش در فضای مجازی برایش دشوار است. او در اینباره گفت: «نسل ما متوجه نیمی از کار‌هایی که نوجوان‌ها با تکنولوژی می‌کنند نمی‌شود، برای همین، آن‌ها می‌توانند به راحتی ما را دور بزنند.» با توجه به همین موضوع، برای او راحت‌تر این است که فرزندانش تا حد ممکن فعالیتی در فضای مجازی نداشته باشند.

هایدی کلوم

۷ سلبریتی هالیوودی که اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به فرزندان خود نمی‌دهند

هایدی کلوم مادر سختگیری است؛ او حضور فرزندانش در شبکه‌های اجتماعی محدود می‌کند و هر زمان که عکسی خانوادگی در اینستاگرام خود منتشر می‌کند، حتماً صورت آن‌ها را می‌پوشاند. او در اینباره گفته: «بزرگ‌ترین دخترم (لنی) ۱۳ ساله است و دوست دارد از خودش عکس بگذارد و من همیشه به او می‌گویم: “نه، اجازه‌ی این کار را نداری. ” اگر در عکسی حضور داشته باشد، باید یا پشتش به دوربین باشد یا صورتش را پنهان کند. وضعیت ما فرق می‌کند. ما آدم‌های بزرگی هستیم. من دلم می‌خواهد تا جایی که بشود بچه هایم را از شبکه‌های اجتماعی دور نگه دارم.»

منبع: روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار