کبد پیوندی تا چند سال کار می کند؟
کد خبر: ۲۶۰۵۰۹
تاریخ انتشار: 2022 October 26    -    ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
bato-adv
bato-adv
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که برخی از کبد انسان‌ها سخت‌تر از سایرین هستند و بیش از ۱۰۰ سال بین میزبان اصلی عضو و گیرنده پیوند دوام می‌آورند.
 به گفته محققان، درک این موضوع که چه چیزی این کبدها را تا این حد انعطاف پذیر می‌کند، می‌تواند با هموار کردن راه برای استفاده گسترده از کبد اهداکنندگان مسن‌تر، به بهبود روند اهداکننده کمک کند.
 
کبد پیوندی تا چند سال کار می کند؟
 
دکتر «کریستین هوانگ»، می‌گوید: «ما قبلاً از استفاده از کبد اهداکنندگان مسن‌تر اجتناب می‌کردیم. اگر بتوانیم موارد خاص را در بین این اهداکنندگان مشخص کنیم، به طور بالقوه می‌توانیم کبدهای در دسترس بیشتری برای پیوند داشته باشیم و نتایج خوبی بدست آوریم.»
 
برای این مطالعه، محققان از داده‌های شبکه شناسایی کبدهایی استفاده کردند که حداقل ۱۰۰ سال سن داشتند. از بین بیش از ۲۵۳ هزار کبد پیوندی بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۲، محققان ۲۵ کبد به اصطلاح ۱۰۰ ساله را شناسایی کردند.
 
محققان گزارش کردند که میانگین سن اهداکننده برای این کبدهای بادوام بالا به طور قابل توجهی بالاتر بود، حدود ۸۵ سال در مقایسه با حدود ۳۹ سال برای کبدهای غیر ۱۰۰ ساله.
 
هوانگ افزود: «کبدها اندام‌های فوق‌العاده انعطاف‌پذیری هستند. ما از اهداکنندگان مسن‌تر استفاده می‌کنیم، تکنیک‌های جراحی بهتری داریم، پیشرفت‌هایی در سرکوب سیستم ایمنی داریم، و تطابق بهتری بین عوامل اهداکننده و گیرنده داریم. همه این موارد به ما اجازه می‌دهد تا نتایج بهتری داشته باشیم.»
بهداشت نیوز
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv