آرزوی ایرانی‌ها همزمان با موج جدید گرانی‌ها
کد خبر: ۲۴۶۰۵۴
تاریخ انتشار: 2022 May 27    -    ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
 یک نماینده پیشین مجلس گفت: مردم حاضرند یک ریال یارانه نگیرند و قیمت‌ها مثل قبل باشد.
 یک نماینده پیشین مجلس گفت: مردم حاضرند یک ریال یارانه نگیرند و قیمت‌ها مثل قبل باشد.
 
آرزوی ایرانی‌ها همزمان با موج جدید گرانی‌ها
 
غلامرضا کاتب:
 
* (درباره اصلاح نظام پرداخت از سوی دولت سیزدهم و تاثیرات این اقدام روی معیشت مردم و اقتصاد کشور): این‌که بتوانیم اصلاح نظام پرداختی داشته باشیم تا یارانه‌ها متعادل پرداخت شود، کار خوبی است اما در شرایطی که تورم بالا است و ارزش پول ملی افت کرده، دادن این یارانه به نفع مردم نیست.
 
* چرا پرداخت یارانه به شیوه فعلی به نفع مردم نیست به دلیل این‌که در حال حاضر هدفمند کردن یارانه تزریق پول در جامعه است که به نوعی باعث می‌شود تورم افزایش پیدا کند؛ از سوی دیگر ارزش پول ملی روز به روز کاهش پیدا می‌کند بنابراین در چنین شرایطی به هر میزان که به مردم یارانه بدهیم هیچ ارزشی برای‌شان ندارد و همین امر باعث می‌شود مردم هیچ گونه رضایتی از هدفمندی یارانه‌ها نداشته باشند.
 
* همین امروز مردم می‌گویند حاضرند کالاهای مورد نیازشان را با همان قیمت قبل خریداری کنند و یک ریال هم یارانه دریافت نکنند؛ چرا؟ زیرا قیمت‌ها افزایش فراوانی داشته است. ما به افراد ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان یارانه می‌دهیم اما یک قوطی روغن از  ۹۰ هزار تومان به ۴۱۰ هزار تومان رسیده است که به نفع مصرف‌کننده نیست. در واقع ما عملا یک پولی به جامعه تزریق کرده‌ایم که نتیجه‌اش افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی است.
 
* (درخصوص دادن «کالا برگ الکترونیکی» بعد از اجرای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها): این هم یکی از اشتباهاتی است که دولت اعمال می‌کند، بنا نیست ما به ۴۰ سال گذشته بازگردیم! ما ۴۰ سال پیش به مردم کالابرگ می‌دادیم.
 
* از یک طرف می‌گویند ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی فساد دارد و باید حذف شود، بعد صحبت از کالابرگ الکترونیکی می‌کنند این اقدام هم فساد دارد.
ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر