۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی
کد خبر: ۲۴۴۹۹۰
تاریخ انتشار: 2022 May 16    -    ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
شاید برایتان پیش آمده باشد که یک محصول آرایشی بهداشتی که تعریفش را زیاد شنیده اید، پوست تان را به خشکی صحرای آفریقا کرده باشد یا یک ماسک صورت به اصطلاح «مرطوب کننده» خشکی پوست تان را از قبل هم بیشتر کرده باشد. اما این بدان معنی نیست که شما باید هر چه محصول زیبایی دارید را دور بریزید.

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی«تابناک با تو» - شاید برایتان پیش آمده باشد که یک محصول آرایشی بهداشتی که تعریفش را زیاد شنیده اید، پوست تان را به خشکی صحرای آفریقا کرده باشد یا یک ماسک صورت به اصطلاح «مرطوب کننده» خشکی پوست تان را از قبل هم بیشتر کرده باشد. اما این بدان معنی نیست که شما باید هر چه محصول زیبایی دارید را دور بریزید. شاید تنها کاری که باید انجام دهید این باشد که از بعضی از این محصولات طور دیگری استفاده کنید.

در ادامه از اشتباهات رایجی خواهیم گفت که در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مرتکب می شویم.

۱- برای پاک کردن آرایش تان هر روز از دستمال های پاک کننده آرایش استفاده می کنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

راحت تر از این نمی شود؛ آرایش تان را با دستمال های پاک کننده آرایش پاک می کنید و دیگر هم کاری انجام نمی دهید. اما همیشه نمی توان از این دستمال ها استفاده کرد چون آن ها پوست را به اندازه ی کافی تمیز نمی کنند. به علاوه، این دستمال ها از مواد قوی ای تولید می شوند که باعث تحریک شدن پوست، خشکی و کش آمدن آن می شوند. بنابراین باید تنها در مواقعی که به آب و شوینده ی مناسب صورت دسترسی ندارید، از این دستمال ها استفاده کنید. اما برای مراقبت روزانه باید از شوینده های مخصوص صورت استفاده کرد.

۲- از سرم ها به تنهایی استفاده می کنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

از سرم باید قبل از زدن کرم مرطوب کننده استفاده کرد. و بهتر هم هست که این کار شب ها انجام شود، به خصوص اگر سرم حاوی رتینول باشد. این امر به پوست اجازه می دهد که همه ی مواد مغذی ضروری را به طور کامل جذب کند. سرم با ماسک صورت کارایی بیشتری هم پیدا می کند. در تابستان از محصولات حاوی رتینول تنها می توان به همراه کرم ضد آفتاب استفاده کرد چون این محصولات پوست را نسبت به نور خورشید بسیار حساس می کنند، امری که می تواند زمینه ساز آفتاب سوختگی شود.

۳- کرم پودر را به اسفنج خشک می زنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

بیشتر اسفنج ها، به خصوص اسفنج هایی که از آن ها برای پخش مواد آرایشی استفاده می شود، باید به صورت خیس استفاده شوند. این اسفنج ها وقتی خشک هستند بیشتر محصول آرایشی را به خود جذب می کنند و آن را به درستی پخش نمی کنند.

۴- فرق کانسیلر و کورکتور را نمی دانید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

بسیاری از ما این دو محصول آرایشی را با یکدیگر اشتباه می گیریم، پس بگذارید برایتان روشن کنیم: از کانسیلر باید تنها در نزدیکی چشم ها استفاده کرد و از کورکتور هم برای پوشاندن نواقص پوست صورت استفاده می شود. طرز استفاده از این دو محصول تفاوت هایی جزئی باهم دارد که باید آن ها را بدانید. قبل از استفاده از کانسیلر باید به پوست کرم مرطوب کننده بزنید. کورکتور را تنها باید با حرکات ماساژ گونه به پوست زد. با این کار کورکتور حالت طبیعی تری روی پوست پیدا می کنند.

۵- از شوینده ی صورت تنها برای پاک کردن آرایش تان استفاده می کنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

تأثیر و فایده ی شوینده ی صورت زمانی بیشتر می شود که از آن نه فقط در پایان روز برای پاک کردن آرایش تان، بلکه صبح ها هم استفاده کنید. با این کار می توانید سبوم (چربی طبیعی پوست)، سلول های مرده پوست و همه ی آلودگی ها و عرقی که از شب قبل بر روی پوست تان باقی مانده را از بین ببرید. به علاوه، بهتر است که استفاده از اسکراب را کنار بگذارید و از شوینده های دارای اسید استفاده کنید چون استفاده از محصولات قوی برای شستشوی پوست لزوماً بهتر از نشستن آن نیست.

۶- ماسک را شب تا صبح روی صورت تان نگه می دارید یا بعد از خشک شدن کامل ماسک صورت تان را می شویید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

از هر ماسک صورتی باید طبق دستورالعمل های آن استفاده کرد. ماسک را شب تا صبح روی صورت تان نگه ندارید، مگر اینکه در دستورالعمل تولید کننده اش ذکر شده باشد؛ این کار می تواند باعث مشکلات پوستی جدی ای شود. ماسک های صورت ورقه ای را باید قبل از خشک شدن شان برداشت. اگر این کار را نکنید، ماسک رطوبت پوست را به خود جذب می کند، درنتیجه پوست از قبل هم خشک تر می شود. این مسأله در مورد ماسک های صورت رس هم صدق می کند. برای استفاده از این نوع ماسک باید یک لایه ی ضخیم از آن را به پوست بزنید تا دیرتر تبخیر شود. به علاوه، این ماسک را باید تا وقتی که هنوز چسبنده است، از صورت تان بشویید.

۷- از لوسیون های حاوی الکل زیاد استفاده می کنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

لوسیون های مختلف صورت، اثرات مختلفی هم دارند. درست است که بسته به کارکرد لوسیون ها، مواد تشکیل دهنده ی آن ها باهم متفاوت است. با این حال، اغلب لوسیون ها حاوی الکل هستند و اگر از آن ها زیاد استفاده کنید، پوست در واکنش به این مواد شیمیایی قوی، چربی بیشتری تولید می کنید. به علاوه، لوسیون ها را نه به همه جای صورت، بلکه به قسمت های خاصی از آن باید زد.

۸- بعد از استفاده میسلار واتر، صورت تان را آب نمی زنید

۸ اشتباه رایج در استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی

میسلار واتر شباهت زیادی به لوسیون دارد و تنها تفاوتش این است که الکل ندارد. این محصول حاوی عناصر فعال دیگری به نام میسل (Micelle) است که همه ی آلودگی هایی که جذب خود می کنند روی صورت باقی می ماند، مگر اینکه صورت خود را با آب بشویید. میسلار واتر اگر مدت زیادی روی پوست بماند، تأثیری همچون صابون پیدا می کند. این امر به تحریک شدن پوست خواهد انجامید.


منبع: روزیاتو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر