با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید
کد خبر: ۲۴۳۶۴۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2022 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
با نگاهی اجمالی به نام تعداد اندکی از مشاهیر گیاه‌خوار از جمله داوینچی، گوته، اینشتین یا تولستوی این فکر خود به خود به ذهن انسان راه می‌یابد. این دانشمند خارق‌​ا‌لعاده در واپسین سال‌های زندگی تازه به رژیم گیاهخواری روی ​‌آورد که گویای عذاب وجدانی​ بود که در طول حیات به​ خاطر خوردن گوشت حیوانات با خود داشت.

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شویدتابناک باتو ــ آیا می​‌باید از ضریب هوش بالا برخوردار بود تا از گوشت​خواری پرهیز کرد؟ با نگاهی اجمالی به نام تعداد اندکی از مشاهیر گیاه‌خوار از جمله داوینچی، گوته، اینشتین یا تولستوی این فکر خود به خود به ذهن انسان راه می‌یابد.

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید

لئوناردو داوینچی‌، گیاهخوار دوراندیش

به ​سختی می​توان حوزه​ای را یافت که او نبوغ خود را در آن به نمایش نگذاشته باشد. لئوناردو داوینچی (زاده ۱۴۵۲) هنرمند، آرشیتکت، دانشمند، کاشف و فیلسوفی بود که با پیشگویی​‌هایش به آیندگان هشدار می​داد. وی در یکی از نوشته​‌هایش چنین می​‌گوید: «زمانی می‌رسد که انسان​‌هایی همچون من به حیوان‌کش​‌ها با همان چشمانی می‌​نگرند که به انسان​‌کش‌​ها می‌نگریستند.»

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید

گیاهخوار تازه ـ کهنه کار: آلبرت اینشتین

این دانشمند خارق‌​ا‌لعاده در واپسین سال‌های زندگی تازه به رژیم گیاهخواری روی ​‌آورد که گویای عذاب وجدانی​ بود که در طول حیات به​ خاطر خوردن گوشت حیوانات با خود داشت. او حتی در یکی از نامه​‌های خود نوشت: «به نظر من انسان برای بلعیدن گوشت حیوانات به دنیا نیآمده است.»

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید

لئو تولستوی، گیاهخوار فیلسوف

تولستوی که در میان نویسندگان روسیه به "تیتان" اسطوره یونانی معروف بود، اواخرعمرش به کلی زندگی​‌اش را تغییر داد، با ترک سیگار و کنار گذاشتن گوشت و مشروبات الکلی. روزی عمه​ تولستوی به ​ملاقاتش می‌​آید. او یک مرغ زنده​ را با چاقو در سینی جلوی عمه می‌گذارد و می‌گوید: «تو مرغ می​‌خواهی؟ این هم مرغ. ما همه چیز را آماده​ کرده​‌ا‌یم، کافیست خودت دست به​ کار شوی.»

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید

یوهان ولفگانگ فون گوته، شاعر گیاهخوار

گوته که به سلامت جسم و جانش اهمیت می​‌داد، از خوردن فراورده​‌های دامی به شدت پرهیز می​‌کرد.او باور داشت که گیاهخواری قدرت تفکر انسان را تقویت می​‌کند. یوهان ولفگانگ فون گوته به انسان​‌هایی که آزارشان به حیوانات می​‌رسید، اعتمادی نداشت.

با نام‌داران و مشاهیر گیاه‌خوار آشنا شوید

الکساندر فون هومبولت، گیاهخوار باتجربه

الکساندر فون هومبولت یکی از نامدارترین پژوهشگران در تاریخ علوم طبیعی محسوب می‌​شود. او نه تنها به سبب احترام به حیوانات از خوردن گوشت آنان پرهیز می​‌کرد، بلکه از جنبه اکولوژی نیز با آن موافق نبود. هومبولت با تأمل در یاداشت‌هایش می​‌نویسد: «در جایی که یک شکارچی زندگی می​‌کند، می‌توانند ده چوپان، یکصد کشاورز و هزاران باغبان زندگی کنند.»

منبع: dw.com

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
0
0
هشدار! کمبود ویتامین ب12 باعث تحلیل سریعتر مغز می شود ویتامین ب12 فقط در پروتئین های حیوانی وجود دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۳
0
0
جرج برنارد شاو که جزو معروفترین گیاهخواران است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر