اکران نوروزی فقط با سه فیلم شروع شد!
کد خبر: ۲۳۸۹۷۷
تاریخ انتشار: 2022 March 09    -    ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
اکران نوروزی سال ۱۴۰۱ که قرار بود با نمایش هفت فیلم از امروز، ۱۸ اسفندماه آغاز شود فقط با سه فیلم شروع شده است.

اکران نوروزی سال ۱۴۰۱ که قرار بود با نمایش هفت فیلم از امروز، ۱۸ اسفندماه آغاز شود فقط با سه فیلم شروع شده است.

طبق اعلام سازمان سینمایی قرار بود هفت فیلم «موقعیت مهدی»، «روز صفر»، «مرد بازنده»، «شادروان»، «قدغن»، «گل به خودی» و «سگ بند» به عنوان فیلم‌های اکران نوروزی نمایش داده شوند ولی از میان آن‌ها فقط سه فیلم «موقعیت مهدی»، «گل به خودی» و «قدغن» به اکران رسیده‌اند و بقیه از هفته آینده روی پرده سینماها می‌روند.

اکران نوروزی فقط با سه فیلم شروع شد!

در این‌باره سعید خانی - پخش کننده فیلم «شادروان» - به ایسنا می‌گوید: ما هر سال این مشکل را داریم و آن قدر تکلیف فیلم‌ها دیر مشخص می‌شوند که با توجه به همزمانی با آخر سال برای تهیه مواد تبلیغاتی به مشکل برمی‌خوریم. شورای صنفی گفته است که می‌توانیم فیلم‌ها را از این هفته (۱۸ اسفند) اکران کنیم ولی تاکنون نه تلویزیون همکاری کرده است و نه تبلیغات محیطی داریم. اگر قرار باشد فیلم‌ها بدون اطلاع‌رسانی اکران شوند با این افزایش قیمت بلیتی که اتفاق افتاده، فیلم‌ نمی‌تواند اکران موفقی داشته باشد؛ بنابراین ترجیح دادیم از هفته آینده «شادروان» را اکران کنیم که تا آن موقع اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: ما منتظر اعلام رسمی سازمان سینمایی برای فیلم‌های اکران نوروزی بودیم و از آنجا که «شادروان» نسبت به جشنواره چند دقیقه کوتاه شده است، باید علاوه بر تهیه اقلام تبلیغی کارهای فنی هم انجام می‌شد و از آنجا که در روزهای آخر سال، ترافیک کاری بیشتر است زمان کمی را در اختیار داشتیم.

همچنین علی سرتیپی - پخش کننده فیلم «روز صفر» - به ایسنا گفت: احتمالاً این فیلم را از روز جمعه (۲۰ اسفند) یا شنبه آینده اکران می کنیم چرا که به دلیل یکسری مسائل فنی در بخش صدای فیلم باید کارهایی انجام می‌شد که زمان‌بر بود و نتوانستیم از امروز فیلم را اکران کنیم.

وی اضافه کرد: در بخش تبلیغات اتفاقی نیفتاده و امیدوارم تلویزیون همت کند و در این راستا اطلاع‌رسانی کند چون مردم اصلا خبر ندارند که اکران نوروزی با چه فیلم‌هایی آغاز شده است.

ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار